Google Latitude a Google Places: nové verze pro iPhone

Světu byly představeny inovované verze oblíbených aplikací z dílen Googlu – Latitude a Places. Pojďme se podívat co nabízejí za novoty.

Nejdříve si připomeňme, jak vlastně služba Google Latitude funguje. Po spuštění se vám zobrazí mapka s přesným umístěním vašich přátel tam, kde se právě vyskytují. Vy jste zároveň vidět na jejich mapkách. Celé toto je plně automatické, aplikace v určeném časovém intervalu vaši polohu zasílá bez vašeho zásahu.

Nová verze nabízí možnost hlášení polohy v místech, které si předem určíte, navíc ještě s doprovodným komentářem k tomuto místu. V praxi by to tedy mohlo vypadat tak, že když plánujete návštěvu kavárny XY, tak její polohu předem zadáte do aplikace s textem „Jsem na kafi, kdo se přidá?“ a aplikace následně po vašem příchodu do kavárny sama polohu s popisem odešle. Funguje to rovněž při odchodu z kavárny, takže se nestane že by vám vaše poloha zůstala viset dlouhou dobu na jednom místě a nikdo vás nezastihl.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Tlačítkem „Check in here“ hlásíte svou polohu přímo. Následně poté můžete prohlížet svou vlastní statistiku návštěvnosti daných míst, přičemž se dostáváte na různé pozice v návštěvnosti jako jsou Regular, VIP, a Guru. Toto jednak slouží pro vaší vlastní potřebu, ale hlavně se přímo nabízí různý slevový potenciál. Jako uživatelé jste informování o různých akcích a pakliže dosáhnete požadovaného stupně návštěvnosti, pak se před vámi otevírají různé možnosti – viz. obrázek.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Jste pravidelný návštěvník, k objednávce máte pití zdarma

Pro instalaci nového Google Latitude na iPhonu je nutné provést update z App Store. Aplikace vyžaduje iOS ve verzi 4 či vyšší a je dostupná pro přístroje iPhone 3GS, iPhone 4, iPad, iPod touch 3. a 4. generace. Bezobslužné hlášení polohy je však možné pouze na přístrojích iPhone 3GS, iPhone 4, a iPad 3G.

Google Places

I zde bychom si krátce měli připomenout, co vlastně Google Places dělá. Aplikace v závislosti na vaší poloze a požadované informaci (nejbližší restaurace, kavárna, bankomat, atd.) nabídne na mapě požadovaný objekt. V základním menu je uvedeno několik nejběžnějších hledaných typů objektů, které však ale jdou jednoduše změnit, celé hledání se tak zjednodušuje a zrychluje.

Klepněte pro větší obrázek 

Co je nového v této aplikaci? Předně je to fakt, že je nově dostupná ve 30 světových jazycích včetně češtiny. Další novinkou je jednoduché hodnocení míst ve kterých se právě nalézáte. Sedíte v restauraci, jídlo je příšerné a obsluha ještě horší? Nyní tento fakt můžete ohodnotit přímo od stolu. Jaký je výsledek takovéhoto počínání? V závislosti na vašem hodnocení vám aplikace příště bude předkládat jednak hodnocení ostatních uživatelů, vaše osobní hodnocení a bude vás moci přímo navést tam, kam byste dle vašich preferencí měli zajít. Chcete si vše projít ještě ze svého stolního počítače? Díky funkci Hotpot to není žádný problém.

Novou verzi aplikaci si můžete stejně jako předchozí Latitude snadno nainstalovat z App Store.

Témata článku: iPhone, Software pro mobily

Určitě si přečtěte

Cukrovka je výzvou pro technologické společnosti, bojovat proti ní chce i Apple

Cukrovka je výzvou pro technologické společnosti, bojovat proti ní chce i Apple

** Cukrovka, je chronické onemocnění, které trápí stále více lidí. ** Cílem léčby je snaha o plnohodnotný život pacienta. ** Apple pracuje na vlastním řešení pro diabetiky.

22.  4.  2017 | E15.cz , Tomeš Michal | 2

Jak šmírovat přes Google Mapy a jak se tomu bránit

Jak šmírovat přes Google Mapy a jak se tomu bránit

** Víte, že Google Mapy ukládají váš život na časovou osu? ** Víte, že lze sledovat polohu mobilu v reálném čase? ** Přitom vypnout tyhle funkce je tak jednoduché...

11.  4.  2017 | Holčík Tomáš, Kůžel Filip | 13

iPhone 8: Fotku pro vás zatím nemáme, ale tenhle náčrtek je prý rovnou z továrny

iPhone 8: Fotku pro vás zatím nemáme, ale tenhle náčrtek je prý rovnou z továrny

** Fotit prototyp iPhonu ve Foxconu by se rovnalo sebevraždě **...a tak nám ho jeden ze zaměstnaných špiónů prostě nakreslil ** Přidáme i úžasný koncept, který odpovídá náčrtku i spekulacím

11.  4.  2017 | Kůžel Filip | 62