Nové iGo Amigo bude už příští týden v Česku

Už během příštího týdne by měly dorazit první přístroje Navon vybavené novou navigační aplikací iGo Amigo. Máme čerstvé informace i video.

Nové verzi navigační aplikace iGo Amigo jsem na Navigovat.cz věnoval už dvě aktuality. Získal jsem ale ještě další informace a rozhodl se všechno shrnout v samostatném článku. Už třeba proto, že během příštího týdne by k nám měly dorazit první navigační přístroje, které budou iGo Amigo obsahovat – půjde o navigace značky Navon.


Hlavní nabídka iGo Amigo

Kapesní počítače nejsou důležité

Z dostupných informací se zdá, že výrobce Nav`n`Go se ke kapesním počítačům začíná chovat podobně jako například TomTom. V dostupných informacích týkajících se iGo Amigo nenajdete nikde ani zmínku o PDA, všechno se točí jen kolik jednoúčelových navigačních krabiček.

Není se ale čemu divit. Software pro kapesní počítače totiž svádí ke zkopírování. Hodně uživatelů si možná rozmyslí, zda investovat tisíce korun do programu, který lze na internetu snadno najít a stáhnout. Tohle přitom u navigačních přístrojů nehrozí, nebo jen v mnohem menší míře, takže si také výrobce rozmyslí, zda podporovat tak nejistý tržní segment.

 
IGo Amigo při navigaci. Jsou vidět návěsti před křižovatkou, 3D modely budov i rádce pro jízdu v pruzích


Navigace v nočním režimu

Navigace pro úplně normální lidi

V prezentaci iGo Amigo je cílová skupina nové navigační aplikace popsána jako „běžní, netechničtí uživatelé“. Rovnou se k tomnu přidávají slova jako zábava, jednoduchost, zaměření na každodenní potřeby, řešení na klíč.

Zatímco v pozadí běží úplně stejný program jako u současného iGo 8, novinka bude mít úplně jiné uživatelské prostředí. Nejde přitom jen o kosmetické změny tlačítek a grafických prvků, výrazně se změnilo i ovládání. Jen ze zobrazení samotné mapy poznávám staré dobré iGo.

 
Kde hledat zájmový bod? Obrázek napoví • hlavní nabídka pro volbu cíle cesty

Prostředí má jasné barvy, animované přechody mezi stránkami nabídek. Všechna tlačítka by měla být dostatečně velká, s jednoznačnými funkcemi. Uživatel by se neměl v grafickém prostředí ztratit. Cílem opravdu bylo zjednodušit navigaci, Amigo proto údajně obsahuje osmdesát procent funkcí velkého iGo 8 a současně je pětkrát jednodušší na ovládání. Součástí systému bude také výukový program.

Nové prostředí si můžete prohlédnout na videu. Zájemci potom níže v článku najdou ještě delší francouzskou verzi.

Protože se Amigo v současné době prezenuje jen v přenosných navigacích, hlavním zákazníkem Nav`n`Go zde nejsou koncoví uživatelé, ale výrobci navigací. Ti si od asijské továrny koupí hardware, od Nav`n`Go pořídí licenci iGo Amigo – a navigace je hotova. Tak jednoduché to samozřejmě není. Těmto svým zákazníkům Nav`n`Go slibuje extrémně rychlou implementaci, transparentní licenční podmínky, skromné požadavky na hardware a výkon, možnost online aktivace produktu.


Porovnání různých optimalizačních profilů: vlevo nejkratší, vpravo ekonomická trasa

Aby výrobci navigací nemuseli hledat další aplikace, jako je například prohlížeč obrázků, dostanou ho v ceně iGo Amigo. Předinstalovány budou i blíže nespecifikované cestovní pomůcky, demoverze her od firmy PDAmill. Další doplňky bude možné koupit na webu www.naviextras.com.

   
Navigace v 2D režimu • jeden z komplexních modelů

 
Nastavení zobrazení • volba podmínek pro optimalizaci trasy

 

Na adrese www.igoamigo.com nenajdete iGo Amigo, ale japonskou stránku věnovanou hře Go. Podrobnosti o nové navigační aplikaci hledejte na webu www.i-go.com/amigo.

Na závěr části věnované navigační aplikaci si ještě můžete prohlédnout delší verzi videa s prezentací uživatelského prostředí iGo Amigo. Tentokrát je ve francouzštině.

Navon: první s iGo Amigo

Mezi první výrobce, kteří ve svých přístrojí nabídnou novou verzi aplikace iGo Amigo, bude značka Navon. Na český trh se v nejbližší době dostanou čtyři různé modely. Uživatelé si budou moci vybrat, zda v nich chtějí mít Amigo nebo současné iGo 8, přičemž novinka bude přibližně o deset procent dražší.

 • Navon N260: 3,5" displej, celoevropské nebo regionální pokrytí
 • Navon N470: 4,3" displej, celoevropské nebo regionální pokrytí
 • Navon N560: 4,3" displej, celoevropské pokrytí, Bluetooth, TMC
 • Navon N650: 5" displej, celoevropské pokrytí, Bluetooth, volitelně TMC

 


Navon N260 • Navon N470


Navon N560 • Navon N650

Jakmile bude některý z přístrojů s iGo Amigo k dispozici, získáme ho od českého distributora k otestování.

Témata článku: Pro řidiče

34 komentářů

Nejnovější komentáře

 • Marek Lutonský 30. 4. 2009 9:30:41
  A kde jste Amigo pro PDA koupil?
 • Neo 30. 4. 2009 9:24:45
  nevim do koho se obouvat nebo ne... ale pravda je takova, ze Amigo jiz...
 • Vlaďa 25. 3. 2009 12:52:57
  No, tak to jsme si početli nářky různě zainteresovaných, proč se...
Určitě si přečtěte

T-Mobile dostane vaše auto do mobilu. Za 75 Kč měsíčně [vyzkoušeno]

T-Mobile dostane vaše auto do mobilu. Za 75 Kč měsíčně [vyzkoušeno]

** Malé zařízení, které změní i starší auto na chytré ** Startovací cena je 1 449 Kč za zařízení, plus 75 Kč měsíčně ** Funguje doma v ČR i na dovolené v rámci EU

21.  11.  2016 | Kůžel Filip | 83

Android Auto 2.0: Už kvůli němu nemusíte kupovat nové auto. Vlastně to jde i bez auta

Android Auto 2.0: Už kvůli němu nemusíte kupovat nové auto. Vlastně to jde i bez auta

** Android Auto se šíří jen velmi pomalu, a tak přichází verze 2.0 ** Když to dotáhneme do extrému, používat ji můžete i bez auta ** ...hlavním smyslem ale je použití ve starších autech

12.  11.  2016 | Miksa Martin | 5

5 nových vychytávek v Google Mapách

5 nových vychytávek v Google Mapách

** Ukážeme vám několik posledních inovací Google Map ** Ne všechny bohužel fungují v češtině **Narazíme bohužel i na připravené funkce, k nimž chybí další obsah

10.  10.  2016 | Chroust Martin | 8

Týden mobilně 334: dvakrát tři v jednom

Týden mobilně 334: dvakrát tři v jednom

Jak je možné, že hraním hry v mobilu pomůžete výzkumu vážné nemoci? Ukážeme vám 3v1 navigaci a 3v1 pouzdro na iPhone.

21.  5.  2016 | Kuruc Jiří, Kůžel Filip, Čížek Jakub | 23

Autify: Jak na snadné přepínání aplikací při řízení

Autify: Jak na snadné přepínání aplikací při řízení

Hledáte šikovnou utilitku, která by vám usnadnila přepínání mezi aplikacemi při řízení auta?

16.  5.  2016 | Kůžel Filip | 3