Zdravím, a nemáte náhodou zapnuté vyhýbání se dálnicím, protože jinak si nedovedu vysvětlit Vaše zkušenosti. Už jsem tady někde psal, že používám také krátkou vzdálenost i vyhýbání se placeným úsekům a nemůžu říci, že by navigace vedla špatně. Ano jednou mě vedla na lesní cestu, když jsem ignoroval její výpočet z důvodu uzavření silnice. To jsem ignoroval a raději odbočil na žlutou a v pohodě. Koukal jsem, že mě vytáhla na rychlostní komunikaci a nájezd byl skoro z lesa. spíše jsem si kladl otázku, proč někdo postaví tento nájezd, když tam lišky dávají dobrou noc.
Mám v navigaci i Atlas 8 který bude totožný s tím co má TT. Tudíž i výpočty tras musí být velice podobné, protože atributy v mapách jsou dané a nemohu říci, že by trasy byly o tolik jiné nebo lepší.
Minulý týden jsem jel s kamarádem do jedné vesnice u Bystřice pod Hostýnem. Tam jsem jel podle CN 2010.10 a zpět podle Atlasu 8. Obě cesty proběhly velice korektně a přitom vedly jinudy. Ovšem s Atlasem jsem trochu trnul kde se vynořím, protože jsem jel po silnicích druhých a třetích tříd a to jsem měl rychlou trasu a to na cestě tam i zpět. Tu druhou trasu bych spíše nazval krásnou než rychlou. Krásná panoramata, nádherně spravené vesnice a serpentiny.
Spíše bych řekl, že lépe routoval CN než Atlas, ale to je věc názoru.
A takových zkušeností mám mraky např. z Olomouce kde ve spleti jednosměrek CN routuje jako rodilý Olomoučan.
Prostě abych to shrnul CN není taková tragédie jak to někteří zde neustále popisují a dělají to na základě několika let starých zkušeností s CN.
Navíc pokud máte Garmin řady 7xx tak si můžete naplánovat trasu v PC a nadefinovat preferenci hlavních silnic v Map Source a možná potom bude routování Garminu více vyhovovat Vašim představám.