Body z webu přímo do Garminu

Garmin nedávno zprovoznil službu, se kterou lze dostat body nahrané na webových stránkách přímo do GPS přijímače. Není potřeba žádný prostředník v programech MapSource nebo GSAK. Přístroj stačí připojit k počítači, na webové stránce klepnout na odkaz, a je hotovo. Před tím je jen potřeba nainstalovat potřebný zásuvný modul, který dnes existuje pro internetové prohlížeče Internet Explorer a Firefox.

Asi bude ještě nějakou dobu trvat, než se tato novinka dostane do světa. Jako dobrý příklad využití poslouží geocaching. Přímo na stránkách geocaching.com je nové tlačítko Send to GPS, které pošle souřadnice keše jako nový bod do GPS přijímače.

Ještě lepší pomůcku nabízí přímo Garmin na svém webu MyGarmin.com. Zaregistrujte se a přes odkaz Go Geocaching se proklikejte až k mapě a hledání keší. Najdete místo, necháte zobrazit nejbližší poklady, vyberete ty, které chcete nahrát do navigátoru. Všechny se přenesou najednou.

  

Vývojáři, kteří by chtěli podobnou funkci dostat na své webové stránky, by měli navštívit vývojářský web Garminu, konkrétně téma věnované API. Zde najdou podrobnosti a mohou si také nechat vygenerovat API Key pro konkrétní web.

Tip: Podívejte se na ukázkovou stránku s možností nahrát bod do Garminu přímo z Navigovat.cz.

Diskuze (5) Další článek: TWUIK změní i váš mobil od základu

Témata článku: Garmin, Vývojářský web, Web, Bod


Určitě si přečtěte