CES 2008: Mio ukázalo C620, v ČR ale zatím nebude

Firma Mio Technologi na veletrhu CES prezentuje technologii InstantFixII od společnosti Sirf, která zrychlí vyhledání polohy po zapnutí navigačního přístroje. Na stánku je také koncept navigační přístroje s vestavěnou kartou SIM a zařízení, které Mio prezentuje jako oboustranný navigační telefon.

Jako prodejní novinku Mio vystavuje přenosný navigátor C620 s novou navigační aplikací. Dokáže zobrazovat 3D modely budov a prostorové mapy. Prodej Mia C620 v České republice ale pro rok 2008 zatím není plánován, oficiálně se tedy potvrdily informace, které jsme měli už dřív. Toto rozhodnutí jsem tenkrát odůvodňoval absencí 3D objektů v českých mapách, tisková zpráva ale o Praze výslovně mluví jako o městu, které je v tomto směru podporováno.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Mio v tiskové zprávě dále uvádí:

Pro ještě bohatší zážitek nabízejí nejnovější trojrozměrné mapy od firmy Tele Atlas v pravé části mapy také nové grafické ikony důležitých míst, které umožňují snadnou identifikaci a lokalizaci nejbližších důležitých míst, například benzínových čerpadel, parkovišť a dalších. Přístroj C620 také prostřednictvím modelu Tele Atlas Digital Elevation zobrazuje i výškové rozdíly silnice a krajiny, které uživatelům usnadňují rozlišení úrovňových a mimoúrovňových silnic a také tvarů okolní krajiny. Přístroj také nabízí praktické trojrozměrné pohledy na křižovatky, které umožňují uživatelům jasně rozlišit podrobnosti složitých (mimoúrovňových) křižovatek.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Diskuze (4) Další článek: CES 2008: TomTom ocenili za Go 920 a MapShare

Témata článku: Mio


Určitě si přečtěte

RECENZE: Xiaomi Mi 10T Pro – 144 Hz potěší hráče, 108 Mpx zase fotografy

RECENZE: Xiaomi Mi 10T Pro – 144 Hz potěší hráče, 108 Mpx zase fotografy

**144Hz displej je skvělý, ale klidně může používat jen 90 Hz **5G začíná být zajímavé i u nás a telefon tyto sítě umí **MIUI je dvousečná zbraň a nemusí vyhovovat každému

Jakub Michlovský | 40

Google Fotky už nebudou zdarma. Co dál? Máte v podstatě dvě možnosti…

Google Fotky už nebudou zdarma. Co dál? Máte v podstatě dvě možnosti…

** Google od června 2021 zásadně omezí službu Google Fotky. ** Jednou z alternativ je záloha na vlastní NAS. ** Srovnali jsme obě metody po stránce ceny i funkcí.

Jiří Kuruc, Filip Kůžel, Jakub Michlovský | 108