Česká republika má největší šance pro získání sídla Galilea

Česká republika má největší šance pro získání sídla Galilea

Evropský navigační systém Galileo by měl fungovat v roce 2014, již nyní však bojují členské země o hlavní sídlo. Vedle naší země o něj usilují také Němci a Nizozemci. Premiér Petr Nečas uvedl, že v tomto pomyslném závodě má Česko nejsilnější pozici, a to i díky podpoře Velké Británie, Francie, Itálie, Slovenska a dalších. Umístění sídla u nás by podporovalo myšlenku Evropské unie, že se sídla unijních agentur umisťují do nových členských států.

Naše země nabízí pro umístění sídla budovu bývalé Konsolidační agentury na Nábřeží kpt. Jaroše. Přitom slibuje symbolický nájem ve výši jednoho eura po dobu pěti let, poté ve výši 75 procent běžného tržního nájmu. Sídlo bude administrativním centrem dohlížejícím nad pobočkami v západní Evropě a od nás by se také rozdělovaly akreditace, certifikáty a řídil by se marketing napříč jednotlivými zeměmi.

Jak uvádí ekonomický deník E15, vítěz soutěže o zisk sídla by měl být znám již v říjnu, může to však být i později. Přestože je start systému plánován až na rok 2014, mohla by se řídící agentura stěhovat již v půlce příštího roku.

Váš názor Další článek: Nokia: „Používat Android je jako čůrat si do kalhot pro zahřátí“

Témata článku: Republika, Nový člen, Šance, Akreditace, Hlavní sídlo, Galilea, GAL, Česká republika


Určitě si přečtěte