Český rekord v MapShare: téměř 600 oprav

TomTom dnes vydal další tiskovou zprávu, která propaguje funkci MapShare. V kompletním znění si ji můžete přečíst níže, zaujalo mě v ní několik statistických údajů:

  • Na jednu hodinu cesty v Evropě se průměrně váže dvacet až třicet oprav v MapShare.
  • Byly přidány názvy stovek tisíc ulic.
  • Téměř u milionu silnic byla upravena průjezdnost.
  • Nejvíce mapy opravují Američané, Němci a Britové (nevím ale, zda jde o statistiku vztaženou k počtu prodaných kusů, nebo jen o absolutní součty).
  • Českým rekordmanem je Milan Prchal, který provedl téměř šest set oprav.


Kompletní tisková zpráva

TomTom zaznamenal již pět milionů mapových oprav zaslaných prostřednictvím služby Map Share™

Komunita uživatelů technologie TomTom pro opravu map se za necelý rok rozrostla o 1000 %

Praha, 16. prosince 2008 – TomTom, přední světový poskytovatel navigačních řešení, oznámil, že členové komunity TomTom Map Share vytvořili již pět milionů mapových aktualizací. Tento milník je výsledkem stoupající popularity patentované technologie TomTom u komunity uživatelů TomTom Map Share, která se od počátku letošního roku rozrostla z půl milionu lidí na dnešních více než pět milionů.

S využitím pomoci svých zákazníků po celém světě je TomTom schopen poskytovat vždy nejaktuálnější mapy v neustále se měnícím světě. Funkce Map Share umožňuje zákazníkům TomTom okamžitě vytvářet opravy map přímo na svých zařízeních TomTom. Jakmile dojde k jejich ověření pracovníky TomTom, jsou tyto aktualizace zpřístupněny celé komunitě Map Share, díky čemuž mají zákazníci TomTom neustále přístup k aktuálním mapám. TomTom Map Share obdržel certifikát prestižní německé společnosti TÜV SÜD pro svou efektivitu, intuitivnost a spolehlivost.

„Od počátku jsme si Map Share představovali jako nástroj, který pomůže řidičům vypořádat se s frustracemi z neočekávaných změn na trase a zároveň překlene období mezi řádnými aktualizacemi map,“ vysvětluje Corinne Vigreux, výkonná ředitelka společnosti TomTom. „Pro názornou představu: Na jednu hodinu cesty kdekoli v Evropě či Severní Americe se váže dvacet až třicet oprav prostřednictvím Map Share.“

Úspěch Map Share je dán také tím, že opravy vytvářejí jen uživatelé, kteří o ně mají skutečný zájem. Význam tohoto milníku je zřejmý i tehdy, když jej porovnáme s 15 000 reporty, které producent map Tele Atlas průměrně za měsíc obdrží od koncových uživatelů prostřednictvím svého reportovacího systému Map Insight.

Pár zajímavých faktů o opravách Map Share:

  • Byly přidány názvy stovek tisíc ulic
  • téměř milion silnic, které byly nesprávně zablokovány (nebo zprůjezdněny) jsou nyní zahrnuty či odstraněny z tras TomTom
  • největší množství oprav vytvářejí Američané, Němci a Britové

„Jedna věc je zřejmá: silnice se neustále mění. TomTom Map Share mi pomáhá blokovat silnice, které již nejsou průjezdné, či přidávat vlastní body zájmu,“ říká Milan Prchal, český rekordman v počtu mapových oprav v rámci služby Map Share. „Před Map Share jsem si mohl pouze postěžovat na nepřesnosti v mapách, ale i kdyby je výrobce map opravil, v mé mapě by se již tyto opravy neprojevily. Nyní mohu spoustu chyb opravit na svém zařízení okamžitě. A co je důležitější, velké množství oprav mohu získat od ostatních uživatelů! Pohybuji se denně v ulicích Prahy a přiznávám, že mým koníčkem je zapojovat do vytváření mapových oprav v rámci Map Share také členy rodiny a kolegy.“

Kompletní mapový balík TomTom zahrnuje kvalitní mapy předinstalované ve všech produktech, záruku nejnovější mapy TomTom, službu TomTom Map Update Service a Map Share – díky tomu může TomTom poskytovat svým zákazníkům nejaktuálnější a nejspolehlivější mapy na trhu.

Opravy Map Share jsou nyní dostupné všem zákazníkům TomTom prostřednictvím softwaru TomTom HOME, který je standardně dodáván ke všem přístrojům TomTom.

Diskuze (6) Další článek: O2 prodlužuje vánoční výhody nejen v e-shopu

Témata článku: TomTom, Frustrace, Český, Zajímavý fakt, Rekord, Výkonná ředitelka, Skutečný zájem


Určitě si přečtěte

Ani Samsung, ani Huawei. První skládací telefon na světě představila bezejmenná čínská firma

Ani Samsung, ani Huawei. První skládací telefon na světě představila bezejmenná čínská firma

** Rok 2019 má být rokem skládacích hybridů, Nová éra však načala trochu s předstihem ** Royole FlexPai je první skládací hybrid na světě, ale počítejte hned s několika kompromisy ** Tím hlavním je velká tloušťka zařízení při jeho složení...

Martin Chroust | 33

Samsung překvapil! Galaxy A7 je jeho první mobil s trojitým foťákem

Samsung překvapil! Galaxy A7 je jeho první mobil s trojitým foťákem

** Tři foťáky, zoom byste však hledali marně. ** Pro Samsung nová konfigurace se kupodivu poprvé objevuje u mobilu střední třídy. ** Netradiční výbavu doplňuje čtečka otisků v bočním rámu.

Martin Chroust | 43