Clarion Map: nové levné navigace na českém trhu

Do oblíbené třídy přenosných navigací s třiapůlpalcovým displejem naskočil i japonský Clarion. Je známější spíš jako výrobce autorádií a velkých instalačních navigací. Dva malé modely Map360 a Map560 jsou hardwarově i softwarově stejné, liší se jen mapovým pokrytím a kapacitou paměti.

Levnější model Map360 obsahuje jen mapy České republiky, Slovenska, Francie, Maďarska, Německa, Polska, Rakouska, Švýcarska a části Itálie. Prodává se necelých 10 tisíc korun i s DPH. Vyšší Clarion Map560 má mapy celé Evropy a cenu kolem 13 tisíc korun.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Vybírám z oficiálních parametrů: čip Sirf Star III pro citlivý příjem satelitních dat, paměť 512 MB nebo 2 GB, rozměry 113 × 78 × 25 mm, hmotnost 180 g, výdrž na baterie asi 4,5 h, dokoupit lze přijímač dopravních informací RDS-TMC. Zajímavý je údaj o operačním systému: Windows CE .NET 4.2.

Nikde není ani slovo o použítém navigačním programu, obrázky ale naznačují, že půjde o Navigon (děkuji za upřesnění z diskuze). Víc by mě zajímalo, kdo dodal mapové podklady. Clarion se tím také nechlubí. Vzhledem k pokrytému Slovensku a Maďarsku bych ale tipoval na Tele Atlas, protože Navteq zatím východní země nemá zpracované (nemohu samozřejmě říct, že by na tom Tele Atlas byl o tolik lépe).

Cena těchto navigací je hodně zajímavá. Pod deset tisíc se už sice vešel i osvědčený TomTom One, ovšem se značně omezenými mapami – pouze ČR, Slovenskem, Maďarskem a Polskem. Clarion k tomu přidává ještě několik západních zemí, a to se může hodit.

Diskuze (21) Další článek: Finta: jak sejmout obrazovku na navigacích TomTom

Témata článku: Trh


Určitě si přečtěte

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Milan Měchura]

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Milan Měchura]

** Do telefonu si instaluji vždy zhruba padesátku aplikací ** Nejčastěji jsou zastoupeny aplikace pro sport a zpravodajství ** Najdou se však i některé nešvary (hry), kterými si občas krátím čas

Milan Měchura | 13

Virtuál Heyah má pohádkovou nabídku: Všechno bez limitu a 10 GB za 160 Kč

Virtuál Heyah má pohádkovou nabídku: Všechno bez limitu a 10 GB za 160 Kč

** Ano, pro kartu s neomezeným tarifem musíte za hranice ** U nás byste se nedoplatili, v Polsku je to ale jiné, pohádkové ** Jak může být tak levný? Ptejte se, jak jinde můžou být tak drazí...

Aleš Pospíšil | 47

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Odlehčená verze prvních hodinek Xiaomi Huami Amazfit Xiaomi Huami Amazfit Bip míří do ČR za cenu 2 500 Kč Mají vestavěnou GPS a slibují výdrž až 45 dní

Petr Březina | 62