Directus: navigace ve zpětném zrcátku

Nápad integrace satelitní navigace do zpětného zrcátka automobilu není úplně nová, první návrhy se objevily už před několika lety. Teprve nyní se však tato bezesporu zajímavá myšlenka stýká s realitou. Společnost Directus představila navigaci GPS Rear View Mirror.

Rozměrné zpětné zrcátko má napravo od klasické odrazné plochy dokonce čtyřpalcový dotekový displej, na kterém naviguje známý Nav N Go. To však není vše, zrcátko nepostrádá bluetooth, mikrofon a samozřejmě reproduktor, takže současně poslouží jako hands-free. Navigace dokonce disponuje video vstupem, takže ji lze propojit se zadní kamerou a obraz přenášet do zrcátka.

Klepněte pro větší obrázek
Navigace ve zpětném zrcátku: uvítali bychom zrcadlové provedení s navigací vlevo

Osobně nedokážu odhadnout, zda jde o dobré či špatné řešení. Určitě má své výhody, v interiéru se vám nepovaluje další zařízení, které musíte neustále připojovat k nabíječce a k držáku. Přestože návod hovoří o snadné domácí instalaci, nebude to vzhledem k nutnosti připojení napájení tak jednoduchá záležitost. A konečně, navigaci si nevezmete domů, abyste si v klidu naplánovali delší cestu. Instalaci aktualizací a další správu obsahu řeší paměťová karta, na které jsou mapové podklady uloženy.

Otázkou také zůstává, zda vám navigace nebude při každém pohledu do zrcátka svádět pohled. Při klasickém umístění navigace dolů a doprostřed čelního skla, máme při pohledu na navigaci stále alespoň rozmazaný přehled o dění před námi. Při pohledu na navigaci ve zpětném zrcátku však takovou výhodu ztrácíme. Doporučená koncová cena je 799 dolarů (14 000 Kč) včetně parkovací kamery, na internetu se však dají najít i mnohem příjemnější ceny. Při hledání můžete narazit i na totožný model zvaný SmartMirror od společnosti Azentek, ten je však dodáván s navigační aplikací Navigon Mobile Navigator. Před koupí také uvažte nutnost dodatečného dokoupení map Evropy.

Technická specifikace: Directus Rear View Mirror

Navigační aplikace: Nav N Go
Procesor: Samsung S3C244OA-400MHZ
Paměť: 64 MB RAM, SD karty
Operační systém: Windows CE .NET 5.0
Displej: 4", širokoúhlý, 480 x 272 px
Komunikace: bluetooth, funkce hands-free
Další funkce: videovstup pro parkovací kameru

Zdroj: Directusnav.com

Diskuze (21) Další článek: Mobility 11/09 - pravé mobilní Vánoce

Témata článku: Jednoduchá záležitost, Zpětné zrcátko, První návrh, Direct


Určitě si přečtěte

RECENZE: Motorola One — iPhone X s Androidem One

RECENZE: Motorola One — iPhone X s Androidem One

** Střední třída bez zastaralých řešení ** Povedený design dává svou inspiraci hodně najevo ** Zajímavá alternativa, pokud vás Nokie neoslovují

Martin Herodek | 17

RECENZE: Huawei Nova 3 — vysvitla cenově dostupná hvězda

RECENZE: Huawei Nova 3 — vysvitla cenově dostupná hvězda

** Nova 3 je smartphone pro mladé a náročnější uživatele ** Obsahuje špičkovou výbavu, nešetřilo se skoro nikde ** Potěší hlavně baterie s dobrou výdrží a 3,5mm jack

Jan Láska | 22

RECENZE: Asus Zenfone Max Pro — obří baterie je pouze začátek

RECENZE: Asus Zenfone Max Pro — obří baterie je pouze začátek

** Asus vzal útokem nižší střední třídu, když představil Zenfone Max Pro ** Hlavní devízou je 5 000mAh baterie zajišťující dlouhou výdrž ** Výrobce si však vedl velmi dobře i při výběru dalších komponent

Milan Měchura | 52

Vybrali jsme 13 povedených chytrých hodinek a náramků. Nejen pod vánoční stromek

Vybrali jsme 13 povedených chytrých hodinek a náramků. Nejen pod vánoční stromek

** Nositelnosti jsou specifická kategorie, vybírají se jinak než mobily. ** Co model, to charakter, unikátní mix vlastností, parametrů a funkcí. ** Začneme jednoduchým náramkem, skončíme našlapanými Apple Watch.

Filip Kůžel | 27