Dreim chystá dvě levné navigace s iGo 8

Firma Dreim CZ, která prodává stejnojmenné přenosné navigační přístroje, chystá dvě levné novinky. Navigace s označením DreimGo DG 120 a DG 210 se do prodeje dostanou na přelomu dubna a května. Liší se velikostí displeje – nižší model má úhlopříčku 3,5 palce, vyšší 4,3 palce.

Za 3 990 Kč bude v prodeji DreimGo DG 120 s mapami východní Evropy. Cenu varianty s pokrytím celé Evropy neznám, ani ceny podobných dvou variant modelu DG 210.

V obou přístrojích bude navigovat aplikace iGo ve své nejnovější verze 8. Oba podporují Bluetooth pro spojení s mobilním telefonem, což v této kategorii není standardní výbava, mají přehrávač hudebních souborů MP3 i videa MP4.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
DreimGo DG 120

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
DreimGo DG 210

Oživeno: Získal jsem další informace k představeným produktům.

  • Přístroje mají GPS přijímač Centrality III (podle mých dosavadních zkušeností je jeho příjem trochu horší než u SirfStar III)
  • Ceny ostatních modelů:
    • DG120 + celá Evropa: 4 990 Kč
    • DG210 + východní Evropa: 5 490 Kč
    • DG210 + celá Evropa 6 490 Kč


Původní tisková zpráva

Praha 16. 4. 2008 – Společnost  DREIM CZ, distributor GPS navigací DREIM GO a produktů z oblasti GSM, uvede na přelomu dubna a května na trh  nové low-endové navigace DG 120 a DG 210, které budou k dostání za maloobchodní ceny od 3 990 Kč včetně DPH. Navigace DG 120 se bude vyznačovat 3.5‘‘ dotykovým LCD displejem, druhá novinka DG 210 velkým 4.3‘‘ dotykovým LCD displejem, dále budou navigavce vybaveny aplikacemi Bluetooth Handsfree, přehrávačem MP3 a MP4, fotoprohlížečem a prohlížečem textových souborů.

Navigace DG 120 a DG 210 budou obsahovat nejnovější mapové podklady a při nákupu bude možnost výběru ze dvou možností mapových podkladů – Celá Evropa nebo Východní Evropa a průjezdové trasy celé Evropy, které se nacházejí na 2GB SD kartě a nabízí hlasovou navigaci v 31 jazycích, včetně češtiny.
Dotykový 3.5‘‘a 4.3‘‘LCD s rozlišením 480x272 a škálou 65K barev umožní jednoduché a rychlé ovládání.

DG 120 a DG 210 podporuje rozhraní USB v 1.1 (Mini USB), jsou  vybaveny zabudovanými GPS anténami a obsahují operační systém Microsoft Windows CE.net Core version 4.2 a 5.0. Navigace jsou řízeny procesorem Samsung 2440 @ 400MHz a Centrality 300 Mhz a jsou osazeny unikátním GPS chipsetem a vybaveny navigačním softwarem iGo8 od NavNGO.

SiRFstarIII  a Centrality Atlas III se zabudovanými 20ti kanály se vyznačují vysokou citlivostí a vynikajícím příjmem. To je výhoda především pro uživatele, kteří se pohybují v těžko přístupných oblastech nebo v hustě zastavěných částech větších měst.

Funkce Bluetooth Handsfree podporuje profily Headset a Handsfree a umožňuje jednoduché spárování s mobilním telefonem. Stejně jako u předchozích modelů navigací DreimGo nechybí široký seznam POI bodů (Point Of Interest), přepínání mezi interaktivní 2D a 3D zobrazením map a funkce automatického přepínání denního a nočního módu, která zajistí pohodlnější noční cestování. Mezi užitečnou funkci lze zařadit možnost záznamu projeté trasy a doplňování vlastních bodů POI. Součástí balení je i DVD se zálohou map, uživatelský manuál, držák, AC adaptér, USB kabel, CL nabíječ a pero stylus.

Diskuze (9) Další článek: Ferrari, na které máte (a ještě si zavoláte)

Témata článku: Zabudovaný gps, Standardní výbava, Funkce Bluetooth, Dosavadní zkušenost


Určitě si přečtěte

RECENZE: Nokia 7 Plus — takhle se zadělává na bestseller

RECENZE: Nokia 7 Plus — takhle se zadělává na bestseller

** Nokia 7 Plus je smartphone vyšší třídy s rozumnou cenovkou. ** Lákadlem je čistý Android, skvělá výdrž i fotoaparát Zeiss ** Bonusem je dostatek výkonu i paměti

Martin Miksa | 63

Jak správně dobíjet baterie současných mobilů? Pozor na zastaralé návyky

Jak správně dobíjet baterie současných mobilů? Pozor na zastaralé návyky

Baterie v mobilních zařízeních se vyvíjejí, i když možná ne tak rychle jako některé jiné komponenty. Přesto už s dnešními články není žádoucí pracovat jako kdysi s NiCd bateriemi.

Jan Láska | 120

Vybrali jsme 11 smartphonů s nejvýhodnějším poměrem ceny a výkonu

Vybrali jsme 11 smartphonů s nejvýhodnějším poměrem ceny a výkonu

** Hledáme smartphone, který nestojí jmění, ale přitom je kvalitní ** Podle hlediska ceny a výkonu jsme vybrali 11 nejvýhodnějších modelů ** Připravte si šest až čtrnáct tisíc korun

Jan Láska | 59

RECENZE: Huawei Nova 3 — vysvitla cenově dostupná hvězda

RECENZE: Huawei Nova 3 — vysvitla cenově dostupná hvězda

** Nova 3 je smartphone pro mladé a náročnější uživatele ** Obsahuje špičkovou výbavu, nešetřilo se skoro nikde ** Potěší hlavně baterie s dobrou výdrží a 3,5mm jack

Jan Láska | 22