DreimGo prodává navigaci s parkovací kamerou

Firma Dreim CZ v únoru uvedla na český trh nový přenosný navigační přístroj do automobilu DreimGo DG220. Je to navigace postavená na platformě iGo, po funkční stránce tedy nepřinese mnoho nového.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
DreimGo DG220

Úplnou novinkou je ale spojení navigačního přístroje s parkovací kamerou. Připojí se k zadnímu nárazníku auta a propojí s řadicí pákou, aby se aktivovala při zařazení zpětné rychlosti. Obraz za autem se pak do DreimGo DG220 přenáší bezdrátově. Kamera je vybavena infradiodami, takže je využitelná i při parkování v noci.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Instalace kamery bude složitější než zprovoznění samotné navigace

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
V modelu, který byl k vidění na veletrhu Invex, měla kamera jinou podobu

DreimGo DG220 se prodává za jedenáct tisíc korun včetně DPH.

Tisková zpráva

Společnost DREIM CZ, distributor GPS navigací DREIM GO a produktů z oblasti GSM , uvedla na trh novou přenosnou navigaci DG220 Gear Camera, která jako jediná na českém trhu je doplněna bezdrátovou kamerou, která řidiči usnadňuje ovládání vozu při couvání a parkování. Tato novinka se zpětnou kamerou se dále vyznačuje velkým 4.3“ dotykovým LCD displejem, aplikacemi Bluetooth Handsfree, MP3 přehrávačem, videopřehrávačem, fotoprohlížečem a prohlížečem textových souborů.

Parkovací kamera vyvinuta speciálně pro toto zařízení se aktivuje a napájí při zařazení zpětné rychlosti a při couvání se na obrazovce zobrazí pohled za autem. Zadní světlo auta při couvání aktivuje vysílač signálu a zařízení přijímá vysílaný signál bezdrátově. Tato bezdrátová parkovací kamera poskytuje kvalitní obraz i v noci, jelikož je vybavena infračerveným podsvícením okolo objektivu. Navigace tak díky možnosti připojení bezdrátové kamery konkuruje klasickým navigacím již zabudovaných ve vozech.

Multifunkčnost navigace podtrhuje nejen funkce Bluetooth Handsfree, která podporuje profily Headset a Handsfree a umožňuje jednoduché spárování s mobilním telefonem ale také MP3 přehrávač, jež umožňuje poslouchat hudbu v době kdy je navigace spuštěna, řidič používající navigaci tak není v průběhu cesty ochuzen o poslech hudby.

DG220GC používá k navigování nejaktuálnější mapy celé Evropy, které se nacházejí na 2GB SD kartě a nabízí hlasovou navigaci v 31 jazycích, včetně češtiny. Dotykový 4.3“ LCD s rozlišením 480 x 272 a škálou 65K barev vám umožní rychlé a jednoduché ovládání.

Navigace jsou řízeny procesorem Samsung 2440 @ 400MHz a osazeny unikátním GPS chipsetem SiRFstarIII se zabudovanými 20ti kanály, který se vyznačuje vysokou citlivostí a vynikajícím příjmem. To je výhoda především pro uživatele, kteří se pohybují v těžko přístupných oblastech nebo v hustě zastavěných částech větších měst. Držák do auta je vybaven také TMC přijímačem, který předává navigaci informace o aktuální dopravní situaci. Navigace tak v případě nepředvídatelné události (doprvní zácpa, nehoda apod.)dokáže vytvořit a přepočítat novou trasu. Přijímač se automaticky aktivuje při vložení a spuštění navigace.

Stejně jako u předchozích modelů navigací DG 100 a DG 200 nechybí široký seznam POI bodů (Point Of Interest), přepínání mezi interaktivní 2D a 3D zobrazením map a funkce automatického přepínání denního a nočního módu, která zajistí pohodlnější noční cestování. Mezi užitečnou funkci lze zařadit možnost záznamu projeté trasy a doplňování vlastních bodů POI.

Diskuze (10) Další článek: Únorové novinky mezi mobilními telefony

Témata článku: Funkce Bluetooth, Vysílaný signál, Zadní světlo, Park


Určitě si přečtěte