Finta: jak sejmout obrazovku na navigacích TomTom

Tuto radu sice nejspíš využijí hlavně redaktoři časopisů, kteří se chystají na recenze navigátorů TomTom, ale třeba se někdy může hodit i uživatelům. Existuje velmi snadný postup, jak uložit obrazovku navigace do grafického souboru BMP.

Určitě zapomeňte na fotoaparáty. Dobrou fotku barevného displeje snad ani nejde udělat, a to máme v tomto oboru mnoho let praxi. Existují různé finty: fotit v noci, nastavit menší rozlišení, zaostřit pár centimetrů před... Nikdy z toho ale nevyjde nic lepšího než třeba tohle:

 

Zkuste raději tento postup. Připojte se k paměti TomTomu z počítače, anebo vložte paměťovou kartu do čtečky. V kořenové složce paměti prostřednictvím správce souborů vytvořte složku s názvem screen. Do této složky potom nakopírujte nebo přímo vytvořte prázdný soubor s názvem capture (bez přípony).

Pokud nevíte, jak prázdný soubor vytvořit, stáhněte si ho z této adresy (pomocí volby Uložit cíl jako...), uložte na disk rozpalte z archivu ZIP.

To je vážně všechno. Odpojte TomTom od počítače, zapněte ho a zkuste sáhnout na místo, kde je znak + pro ovládání měřítka mapy. Ozve se zvuk napodobující závěrku fotoaparátu a snímek ve formátu BMP se uloží do paměti, do složky screen, odkud ho potom můžete stáhnout. V případě, kdyby tento postup nefungoval, vyzkoušejte ještě sáhnout do druhého rohu displeje. Případně také TomTom vypnout a zapnout.

Takhle displej TomTomu nikdy nevyfotíte:

Klepněte pro větší obrázek

Garminy Nüvi mají přímo v nabídce volbu pro snímání obrazovek. Když je aktivní, stačí pro sejmutí obrázku stisknout hlavní vypínač. U starších navigátorů této značky se ke stejnému účelu dal použít freewarový program Garmin xImage, už se to ale neobešlo bez počítače.

Diskuze (4) Další článek: Sony Ericsson K800i: výborný přehrávač videa (video)

Témata článku: Obr, Tom, Fin, Obraz


Určitě si přečtěte

RECENZE: Huawei P Smart – kovové dvojče má o jedno oko méně

RECENZE: Huawei P Smart – kovové dvojče má o jedno oko méně

** Kvalitní střední třída s protáhlým displejem ** Stejný jako Honor 9 Lite, přesto se liší v drobnostech ** Fotoaparát už se barev nebojí

Martin Herodek | 6

RECENZE: Honor Play — splněný sen pro mobilní hráče

RECENZE: Honor Play — splněný sen pro mobilní hráče

** Honor Play nabízí dynamické vibrace známé z konzolových ovladačů ** GPU Turbo režim dokáže zvýšit výkon grafické jednotky až o 60 % ** Výdrž telefonu je nadprůměrná, škoda jen pomalejšího dobíjení

Milan Měchura | 25

RECENZE: Huawei P20 Lite — odlehčená verze letošní špičky láká vzhledem i cenou

RECENZE: Huawei P20 Lite — odlehčená verze letošní špičky láká vzhledem i cenou

** Osvědčený recept Huawei v trochu modernějším střihu ** Výřez v displeji neruší ani zdaleka, jak by se mohlo zdát ** Odemykání obličejem je návykové a překvapivě dobře funguje

Martin Herodek | 10

Samsung Galaxy Watch: Chytré hodinky tikají a odbíjejí. Těšte se na eSIM!

Samsung Galaxy Watch: Chytré hodinky tikají a odbíjejí. Těšte se na eSIM!

** Samsung v New Yorku představil i novou generaci hodinek Galaxy Watch ve dvou velikostech a třech barvách** Hodinky mohou tikat a odbíjet jako běžné analogové hodinky ** Připojíte je k Androidu i iOS, my se těšíme zejména na model s eSIM

Martin Chroust | 23