Fotohádanky: poznáte Česko a svět z letadla?

Pravidla fotohádanek jsou jasná. Níže najdete snímky z internetových leteckých map a vaším úkolem je poznat nebo najít místa, která jsou na nich zobrazena.

Jak odpovídat

Do diskuze k jednotlivým snímkům pište pouze náznaky, nikdy přímo název místa nebo jeho souřadnice. Uveďte jen malou nápovědu, ze které bude jasné, že znáte odpověď, ale ostatní zároveň nebudou připraveni o motivaci hledat.

Příklad: Vůbec první fotohádanka ukazovala kostel svatého Jana Nepomuckého na Zelené hoře u Ždáru nad Sázavou. Do diskuze by potom mohlo přijít například: Architekta pozval opat Václav Vejmluva; Ještě dělal Křtiny, Rajhrad a tak dále; Unesco.

Chceme zkrátka, abyste ostatním hned neprozrazovali správnou odpověď. Výjimkou je pouze poslední extraobtížná hádanka, u které zvítězí ten, kdo najde správné místo jako první. Může ho do diskuze napsat bez náznaků.

Dnešní fotohádanky

Čtyři snímky můžete hledat v internetových mapách Googlu.

Jedna trochu složitější

Pokud by se někomu obrázky zdály příliš jednoduché, pokaždé připravíme ještě jednu lahůdku. Tentokrát se ale bude hledat na celém světě, rovněž na mapách Googlu. Kde je následující místo?

 

Supertěžkou fotohádanku pro tvrďáky tentokrát vynecháme.

Správné odpovědi z minulého kola

1. Jaderná elektrárna Temelín. V jižních Čechách je umístěna zatím nejnovější jaderná elektrárna v Evropě. Skládá se ze dvou bloků, z nichž každý má výkon 1 000 MW. Ročně vyrobí více než 10 000 TWh elektrické energie.

2. Ladronka, Praha. Pražská usedlost, z minulosti spíše známa jako bydliště squatterů, je dnes centrálním bodem přilehlého parku. Od roku 2005 tak slouží jako kulturně-společenské centrum.

3. Hotel Horal, Špindlerův Mlýn. Přímo na úpatí Kozích hřbetů, v části Špindlerova Mlýna nazývané Svatý Petr leží monstrózní stavba, která nabízí ubytovací kapacitu až 340 osob.

4. Květná zahrada, Kroměříž. Dominantu raně barokní zahrady z let 1665–1675 je osmiboká rotunda s unikátní vnitřní výzdobou, zejména freskami a štuky. Uprostřed rotundy je zavěšeno Foucaultovo kyvadlo na struně dlouhé 25 m. Další součástí zahrady je také 244 m dlouhá kolonáda.

5. Castillo de San Marcos, Florida, USA. Původem španělská pevnost začala vznikat již v roce 1672. Jejím primárním cílem bylo ochraňovat přilehlé město St. Augustine. Jedná se o nejstarší zachovanou evropskou pevnost na území USA.

Závěrečná fotohádanka pro tvrďáky: „cosi“ v severní Austrálii

Diskuze (19) Další článek: O2 rozdává před Vánoci 50% slevu na tarify NEON

Témata článku: Svět, Primární cíl, Česko, Let, Foto, Zahrada, Florida


Určitě si přečtěte