Fotohádanky: poznáte Česko a svět z letadla?

Pravidla fotohádanek jsou jasná. Níže najdete snímky z internetových leteckých map a vaším úkolem je poznat nebo najít místa, která jsou na nich zobrazena.

Jak odpovídat

Do diskuze k jednotlivým snímkům pište pouze náznaky, nikdy přímo název místa nebo jeho souřadnice. Uveďte jen malou nápovědu, ze které bude jasné, že znáte odpověď, ale ostatní zároveň nebudou připraveni o motivaci hledat.

Příklad: Vůbec první fotohádanka ukazovala kostel svatého Jana Nepomuckého na Zelené hoře u Ždáru nad Sázavou. Do diskuze by potom mohlo přijít například: Architekta pozval opat Václav Vejmluva; Ještě dělal Křtiny, Rajhrad a tak dále; Unesco.

Chceme zkrátka, abyste ostatním hned neprozrazovali správnou odpověď. Výjimkou je pouze poslední extraobtížná hádanka, u které zvítězí ten, kdo najde správné místo jako první. Může ho do diskuze napsat bez náznaků.

Dnešní fotohádanky

Čtyři snímky můžete hledat v internetových mapách Googlu.

Jedna trochu složitější

Pokud by se někomu obrázky zdály příliš jednoduché, pokaždé připravíme ještě jednu lahůdku. Tentokrát se ale bude hledat na celém světě, rovněž na mapách Googlu. Kde je následující místo?

 

Supertěžkou fotohádanku pro tvrďáky tentokrát vynecháme.

Správné odpovědi z minulého kola

1. Jaderná elektrárna Temelín. V jižních Čechách je umístěna zatím nejnovější jaderná elektrárna v Evropě. Skládá se ze dvou bloků, z nichž každý má výkon 1 000 MW. Ročně vyrobí více než 10 000 TWh elektrické energie.

2. Ladronka, Praha. Pražská usedlost, z minulosti spíše známa jako bydliště squatterů, je dnes centrálním bodem přilehlého parku. Od roku 2005 tak slouží jako kulturně-společenské centrum.

3. Hotel Horal, Špindlerův Mlýn. Přímo na úpatí Kozích hřbetů, v části Špindlerova Mlýna nazývané Svatý Petr leží monstrózní stavba, která nabízí ubytovací kapacitu až 340 osob.

4. Květná zahrada, Kroměříž. Dominantu raně barokní zahrady z let 1665–1675 je osmiboká rotunda s unikátní vnitřní výzdobou, zejména freskami a štuky. Uprostřed rotundy je zavěšeno Foucaultovo kyvadlo na struně dlouhé 25 m. Další součástí zahrady je také 244 m dlouhá kolonáda.

5. Castillo de San Marcos, Florida, USA. Původem španělská pevnost začala vznikat již v roce 1672. Jejím primárním cílem bylo ochraňovat přilehlé město St. Augustine. Jedná se o nejstarší zachovanou evropskou pevnost na území USA.

Závěrečná fotohádanka pro tvrďáky: „cosi“ v severní Austrálii

Diskuze (19) Další článek: O2 rozdává před Vánoci 50% slevu na tarify NEON

Témata článku: Svět, Florida, Foto, Let, Primární cíl, Zahrada, Česko


Určitě si přečtěte

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 5 je téměř bez chyby a má skvělou cenu

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 5 je téměř bez chyby a má skvělou cenu

** Kvalitně zpracovaný telefon, na kterém se obtížně hledají chyby ** NFC je zejména v ČR klíčovým parametrem, který zde bohužel chybí ** Povedený mix funkcí si může držet přijatelnou cenovku

Martin Herodek | 74

RECENZE: Apple iPhone XS Max je zdařilá evoluce s větším displejem i cenou

RECENZE: Apple iPhone XS Max je zdařilá evoluce s větším displejem i cenou

** Telefon navazuje na loňskou generaci jen přidává větší OLED displej ** Vše se nese v duchu malých, ale užitečných inovací ** Cena kvůli větší velikosti bohužel o pár tisíc povyrostla

Martin Miksa | 365

Huawei Mate 20 Pro nadělá konkurenci vrásky. Superphone nemá slabé místo

Huawei Mate 20 Pro nadělá konkurenci vrásky. Superphone nemá slabé místo

** Nová vlajková loď Huawei prakticky nezná kompromisy ** Přináší ohromný výkon a nezvykle mnoho inovací ** Nejzajímavější je čtečka v displeji a nový typ paměťovky

Jan Láska | 153

RECENZE: Huawei Nova 3 — vysvitla cenově dostupná hvězda

RECENZE: Huawei Nova 3 — vysvitla cenově dostupná hvězda

** Nova 3 je smartphone pro mladé a náročnější uživatele ** Obsahuje špičkovou výbavu, nešetřilo se skoro nikde ** Potěší hlavně baterie s dobrou výdrží a 3,5mm jack

Jan Láska | 22