Fotohádanky: poznáte Česko a svět z letadla?

Pravidla fotohádanek jsou stále stejná. Níže najdete snímky z internetových leteckých map a vaším úkolem je poznat nebo najít místa, která jsou na nich zobrazena.

Jak odpovídat

Do diskuze k jednotlivým snímkům pište pouze náznaky, nikdy přímo název místa nebo jeho souřadnice. Uveďte jen malou nápovědu, ze které bude jasné, že znáte odpověď, ale ostatní zároveň nebudou připraveni o motivaci hledat.

Příklad: Vůbec první fotohádanka ukazovala kostel svatého Jana Nepomuckého na Zelené hoře u Ždáru nad Sázavou. Do diskuze by potom mohlo přijít například: Architekta pozval opat Václav Vejmluva; Ještě dělal Křtiny, Rajhrad a tak dále; Unesco.

Chceme zkrátka, abyste ostatním hned neprozrazovali správnou odpověď. Výjimkou je pouze poslední extraobtížná hádanka, u které zvítězí ten, kdo najde správné místo jako první. Může ho do diskuze napsat bez náznaků.

Dnešní fotohádanky

Čtyři snímky můžete hledat v internetových mapách Googlu.

Jedna trochu složitější

Pokud by se někomu obrázky zdály příliš jednoduché, pokaždé připravíme ještě jednu lahůdku. Tentokrát se ale bude hledat na celém světě, rovněž na mapách Googlu. Kde je následující místo?

 

Jen pro tvrďáky

Stejně jako v předchozích dílech fotohádanek nabídneme i jeden extraobtížný obrázek. Není na něm žádný známý objekt, nedá se moc čeho chytit. Váš úkol je ale stejný: najít na mapách Googlu nebo pomocí programu Google Earth místo, kde byl tento letecký snímek pořízen. Pokud najdete, napište tentokrát odpověď hned do diskuze pod článkem. Samozřejmě můžete spolupracovat a sdělovat si v diskuzi různé indicie.

Správné odpovědi z minulého kola

1. Kostel Panny Marie Pomocnice křesťanů, Zlín. Netradiční moderní kostel pro tři sta padesát lidí byl zbudován v letech 2000 až 2003 v městské části Jižní svahy. Součástí areálu je i velké hřiště a středisko pro mládež.

2. Zdymadlo Hořín. Nedaleko Mělníka leží na plavebním kanálu existujícím souběžně s Vltavou zdymadlo, jehož historie se datuje již od roku 1905. Dnes je tak uznáno za technickou památku.

3. Ústavní soud České republiky, Brno. V budově Zemského stavovského domu v Brně z roku 1878 dnes zasedá patnáct soudců, kteří dohlíží na dodržování Ústavy ČR, Listiny základních práv a svobod a dalších ústavních zákonů.

4. Zámek Jemniště. Barokní zámek nalézající se nedaleko Benešova byl postaven v roce 1724, o třicet let později vyhořel a byl zrekonstruován do podoby, která se zachovala až do dneška.

5. Aquapark Tropical Islands, Německo. Asi šedesát kilometrů jižně od Berlína se nalézá bývalý hangár pro vzducholodě, dnes přestavěný na obří umělé tropické letovisko. V největší samostatně stojící hale na světě bez podpůrných pilířů si tak může až sedm tisíc lidí denně užívat tropický prales či umělé pláže a slunce.

Diskuze (30) Další článek: O2 v lednu zlevňuje, ceny padly o tisíce

Témata článku: Letecký snímek, Česko, Let, Foto, Tvrďák, Vzducholoď, Hádanka, Svět


Určitě si přečtěte