Fotohádanky: poznáte Česko a svět z letadla?

Pravidla fotohádanek jsou stále stejná. V článku najdete snímky z internetových leteckých map a vaším úkolem je poznat nebo najít místa, která jsou na nich zobrazena.

Jak odpovídat

Do diskuze k jednotlivým snímkům pište pouze náznaky, nikdy přímo název místa nebo jeho souřadnice. Uveďte jen malou nápovědu, ze které bude jasné, že znáte odpověď, ale ostatní zároveň nebudou připraveni o motivaci hledat.

Příklad: Vůbec první fotohádanka ukazovala kostel svatého Jana Nepomuckého na Zelené hoře u Ždáru nad Sázavou. Do diskuze by potom mohlo přijít například: Architekta pozval opat Václav Vejmluva; Ještě dělal Křtiny, Rajhrad a tak dále; Unesco.

Chceme zkrátka, abyste ostatním hned neprozrazovali správnou odpověď.

Dnešní fotohádanky

Čtyři snímky můžete hledat v internetových mapách Googlu.

Jedna trochu složitější

Pokud by se někomu obrázky zdály příliš jednoduché, pokaždé připravíme ještě jednu lahůdku. Tentokrát se ale bude hledat na celém světě, rovněž na mapách Googlu. Kde je následující místo?

 

Správné odpovědi z minulého kola

 

1. Černá hora, Krkonoše. Nepřehlédnutelným prvkem východních Krkonoš je vysílač na Černé hoře. Nedaleko se také nalézá menší rozhledna zbudovaná ze sloupu původní lanovky a konečná stanice nové kabinkové lanovky.

2. Náměstí Republiky v Plzni. Na tomto náměstí, v době založení jenom z největších v Evropě, stojí mimo jiné katedrála svatého Bartoloměje - gotický trojlodní chrám s nejvyšší kostelní věží v ČR (102,26 m).

3. Farma Bolka Polívky. Ve vesničce Olšany si valašský král Bolek Polívka vybudoval usedlost, kam si může kdokoli přijít zajezdit na koni, dobře se najíst a hlavně se pobavit.

4. Přehradní nádrž Vír. Na řece Svratce byla roku 1958 uvedena do provozu přehrada, která vodou zásobuje Novoměstsko, Bystřicko, Žďársko a v poslední době i Brno. Součástí přehrady je také malá hydroelektrárna.

5. Ciutat de les Arts i les Ciències, Valencie, Španělsko. Španělské národní muzeum ve Valencii není pouze ukázkou překrásné architektury Santiaga Calatravy, ale hlavně obrovským areálem obsahujícím mimo jiné největší akvárium v Evropě, operu, planetárium nebo technické muzeum.

Diskuze (31) Další článek: T-Mobile má spoustu volných minut pro podnikatele

Témata článku: Foto, Černá Hora, Česko, Svět, Let, Náměstí Republiky


Určitě si přečtěte

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Odlehčená verze prvních hodinek Xiaomi Huami Amazfit Xiaomi Huami Amazfit Bip míří do ČR za cenu 2 500 Kč Mají vestavěnou GPS a slibují výdrž až 45 dní

Petr Březina | 137

Jak správně dobíjet baterie současných mobilů? Pozor na zastaralé návyky

Jak správně dobíjet baterie současných mobilů? Pozor na zastaralé návyky

Baterie v mobilních zařízeních se vyvíjejí, i když možná ne tak rychle jako některé jiné komponenty. Přesto už s dnešními články není žádoucí pracovat jako kdysi s NiCd bateriemi.

Jan Láska | 118

Technologický zázrak a prudká facka pro Google. Huawei Watch GT vydrží dva týdny

Technologický zázrak a prudká facka pro Google. Huawei Watch GT vydrží dva týdny

** Huawei nás na tiskové konferenci zahltil novinkami ** Jednou z nich jsou kruhové chytré hodinky Watch GT ** Mají GPS, vlastní systém a nabité vydrží až 2 týdny.

Filip Kůžel, Jan Láska, Martin Miksa | 38

RECENZE: Nokia 7 Plus — takhle se zadělává na bestseller

RECENZE: Nokia 7 Plus — takhle se zadělává na bestseller

** Nokia 7 Plus je smartphone vyšší třídy s rozumnou cenovkou. ** Lákadlem je čistý Android, skvělá výdrž i fotoaparát Zeiss ** Bonusem je dostatek výkonu i paměti

Martin Miksa | 61