Fotohádanky: poznáte Česko a svět z letadla?

Pravidla fotohádanek jsou stále stejná. V článku najdete snímky z internetových leteckých map a vaším úkolem je poznat nebo najít místa, která jsou na nich zobrazena.

Jak odpovídat

Do diskuze k jednotlivým snímkům pište pouze náznaky, nikdy přímo název místa nebo jeho souřadnice. Uveďte jen malou nápovědu, ze které bude jasné, že znáte odpověď, ale ostatní zároveň nebudou připraveni o motivaci hledat.

Příklad: Vůbec první fotohádanka ukazovala kostel svatého Jana Nepomuckého na Zelené hoře u Ždáru nad Sázavou. Do diskuze by potom mohlo přijít například: Architekta pozval opat Václav Vejmluva; Ještě dělal Křtiny, Rajhrad a tak dále; Unesco.

Chceme zkrátka, abyste ostatním hned neprozrazovali správnou odpověď.

Dnešní fotohádanky

Čtyři snímky můžete hledat v internetových mapách Googlu.

Jedna trochu složitější

Pokud by se někomu obrázky zdály příliš jednoduché, pokaždé připravíme ještě jednu lahůdku. Tentokrát se ale bude hledat na celém světě, rovněž na mapách Googlu. Kde je následující místo?

 

Správné odpovědi z minulého kola

 

1. Černá hora, Krkonoše. Nepřehlédnutelným prvkem východních Krkonoš je vysílač na Černé hoře. Nedaleko se také nalézá menší rozhledna zbudovaná ze sloupu původní lanovky a konečná stanice nové kabinkové lanovky.

2. Náměstí Republiky v Plzni. Na tomto náměstí, v době založení jenom z největších v Evropě, stojí mimo jiné katedrála svatého Bartoloměje - gotický trojlodní chrám s nejvyšší kostelní věží v ČR (102,26 m).

3. Farma Bolka Polívky. Ve vesničce Olšany si valašský král Bolek Polívka vybudoval usedlost, kam si může kdokoli přijít zajezdit na koni, dobře se najíst a hlavně se pobavit.

4. Přehradní nádrž Vír. Na řece Svratce byla roku 1958 uvedena do provozu přehrada, která vodou zásobuje Novoměstsko, Bystřicko, Žďársko a v poslední době i Brno. Součástí přehrady je také malá hydroelektrárna.

5. Ciutat de les Arts i les Ciències, Valencie, Španělsko. Španělské národní muzeum ve Valencii není pouze ukázkou překrásné architektury Santiaga Calatravy, ale hlavně obrovským areálem obsahujícím mimo jiné největší akvárium v Evropě, operu, planetárium nebo technické muzeum.

Diskuze (31) Další článek: T-Mobile má spoustu volných minut pro podnikatele

Témata článku: Foto, Náměstí Republiky, Česko, Let, Černá Hora, Svět


Určitě si přečtěte

RECENZE: Huawei Nova 3 — vysvitla cenově dostupná hvězda

RECENZE: Huawei Nova 3 — vysvitla cenově dostupná hvězda

** Nova 3 je smartphone pro mladé a náročnější uživatele ** Obsahuje špičkovou výbavu, nešetřilo se skoro nikde ** Potěší hlavně baterie s dobrou výdrží a 3,5mm jack

Jan Láska | 22

RECENZE: Sony Xperia XZ3 — Japonci jsou zpátky v extralize

RECENZE: Sony Xperia XZ3 — Japonci jsou zpátky v extralize

** Sony výrazně zmodernizovalo vlajkový model ** OLED displej patří mezi nejlepší na trhu ** Opět se zlepšil i fotoaparát

Jan Láska | 102

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 3 — bezrámečkový slider je závanem budoucnosti i nostalgie

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 3 — bezrámečkový slider je závanem budoucnosti i nostalgie

** Xiaomi Mi Mix 3 je slider, který se téměř zbavil rámečků ** Výsuvná část ukrývá duální selfie kamerku a blesk ** Telefon rovněž nabídne špičkovou výbavu a fotoaparát

Martin Miksa | 11

Jak správně dobíjet baterie současných mobilů? Pozor na zastaralé návyky

Jak správně dobíjet baterie současných mobilů? Pozor na zastaralé návyky

Baterie v mobilních zařízeních se vyvíjejí, i když možná ne tak rychle jako některé jiné komponenty. Přesto už s dnešními články není žádoucí pracovat jako kdysi s NiCd bateriemi.

Jan Láska | 120