Fotohádanky: poznáte Česko a svět z letadla?

Pravidla fotohádanek jsou stále stejná. V článku najdete snímky z internetových leteckých map a vaším úkolem je poznat nebo najít místa, která jsou na nich zobrazena.

Jak odpovídat

Do diskuze k jednotlivým snímkům pište pouze náznaky, nikdy přímo název místa nebo jeho souřadnice. Uveďte jen malou nápovědu, ze které bude jasné, že znáte odpověď, ale ostatní zároveň nebudou připraveni o motivaci hledat.

Příklad: Vůbec první fotohádanka ukazovala kostel svatého Jana Nepomuckého na Zelené hoře u Ždáru nad Sázavou. Do diskuze by potom mohlo přijít například: Architekta pozval opat Václav Vejmluva; Ještě dělal Křtiny, Rajhrad a tak dále; Unesco.

Chceme zkrátka, abyste ostatním hned neprozrazovali správnou odpověď.

Dnešní fotohádanky

Čtyři snímky můžete hledat v internetových mapách Googlu.

Jedna trochu složitější

Pokud by se někomu obrázky zdály příliš jednoduché, pokaždé připravíme ještě jednu lahůdku. Tentokrát se ale bude hledat na celém světě, rovněž na mapách Googlu. Kde je následující místo?

 

Správné odpovědi z minulého kola

 

1. Černá hora, Krkonoše. Nepřehlédnutelným prvkem východních Krkonoš je vysílač na Černé hoře. Nedaleko se také nalézá menší rozhledna zbudovaná ze sloupu původní lanovky a konečná stanice nové kabinkové lanovky.

2. Náměstí Republiky v Plzni. Na tomto náměstí, v době založení jenom z největších v Evropě, stojí mimo jiné katedrála svatého Bartoloměje - gotický trojlodní chrám s nejvyšší kostelní věží v ČR (102,26 m).

3. Farma Bolka Polívky. Ve vesničce Olšany si valašský král Bolek Polívka vybudoval usedlost, kam si může kdokoli přijít zajezdit na koni, dobře se najíst a hlavně se pobavit.

4. Přehradní nádrž Vír. Na řece Svratce byla roku 1958 uvedena do provozu přehrada, která vodou zásobuje Novoměstsko, Bystřicko, Žďársko a v poslední době i Brno. Součástí přehrady je také malá hydroelektrárna.

5. Ciutat de les Arts i les Ciències, Valencie, Španělsko. Španělské národní muzeum ve Valencii není pouze ukázkou překrásné architektury Santiaga Calatravy, ale hlavně obrovským areálem obsahujícím mimo jiné největší akvárium v Evropě, operu, planetárium nebo technické muzeum.

Diskuze (31) Další článek: T-Mobile má spoustu volných minut pro podnikatele

Témata článku: Česko, Náměstí Republiky, Černá Hora, Valencie, Let, Foto, Svět


Určitě si přečtěte

RECENZE: Huawei P20 Lite — odlehčená verze letošní špičky láká vzhledem i cenou

RECENZE: Huawei P20 Lite — odlehčená verze letošní špičky láká vzhledem i cenou

** Osvědčený recept Huawei v trochu modernějším střihu ** Výřez v displeji neruší ani zdaleka, jak by se mohlo zdát ** Odemykání obličejem je návykové a překvapivě dobře funguje

Martin Herodek | 34

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 6 Pro — Proč měnit, co skvěle funguje?

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 6 Pro — Proč měnit, co skvěle funguje?

** Osvědčený recept z dílny Xiaomi, který pořád funguje ** NFC a USB-C se řadě Redmi bohužel stále vyhýbá ** Ve srovnání s předchůdcem pouze kosmetický facelift

Martin Herodek | 24

Samsung Galaxy S10+: Vyzkoušeli jsme pět foťáků i prémiovou verzi s nevídanou pamětí

Samsung Galaxy S10+: Vyzkoušeli jsme pět foťáků i prémiovou verzi s nevídanou pamětí

** Třetí novinkou řady S10 je plusová varianta ** Výbava je podobná jako Galaxy S10, navíc je jen větší kapacita baterie a duální selfie ** Speciální keramická edice se ale může těšit na 12GB RAM a 1TB úložiště!

Martin Chroust, Tomáš Holčík | 45

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Odlehčená verze prvních hodinek Xiaomi Huami Amazfit Xiaomi Huami Amazfit Bip míří do ČR za cenu 2 500 Kč Mají vestavěnou GPS a slibují výdrž až 45 dní

Petr Březina | 140