Fotohádanky: poznáte Česko a svět z letadla?

Pravidla fotohádanek jsou stále stejná. V článku najdete snímky z internetových leteckých map a vaším úkolem je poznat nebo najít místa, která jsou na nich zobrazena.

Jak odpovídat

Do diskuze k jednotlivým snímkům pište pouze náznaky, nikdy přímo název místa nebo jeho souřadnice. Uveďte jen malou nápovědu, ze které bude jasné, že znáte odpověď, ale ostatní zároveň nebudou připraveni o motivaci hledat.

Příklad: Vůbec první fotohádanka ukazovala kostel svatého Jana Nepomuckého na Zelené hoře u Ždáru nad Sázavou. Do diskuze by potom mohlo přijít například: Architekta pozval opat Václav Vejmluva; Ještě dělal Křtiny, Rajhrad a tak dále; Unesco.

Chceme zkrátka, abyste ostatním hned neprozrazovali správnou odpověď.

Dnešní fotohádanky

Čtyři snímky můžete hledat v internetových mapách Googlu.

Jedna trochu složitější

Pokud by se někomu obrázky zdály příliš jednoduché, pokaždé připravíme ještě jednu lahůdku. Tentokrát se ale bude hledat na celém světě, rovněž na mapách Googlu. Kde je následující místo?

 

Jen pro tvrďáky

Poslední hádanka bude tentokrát trochu jiná. Vaším úkolem je zjistit, kde přesně byl na světě vyfocen následující obrázek. Každý asi pozná, že se jedná o snímek z Google Street View. Ale odkud? Není to ale tak těžké, jak by se na první pohled mohlo zdát.

Správné odpovědi z minulého kola

1. Golf Resort Karlovy Vary. Již do roku 1904 se datuje vznik prvního golfového klubu u nás – a to právě v Karlových Varech. Zdejší osmnáctijamkové hřiště bylo dostavěno v roce 1933.

2. Zřícenina hradu Hukvaldy. Původně gotický hrad, dnes jedna z největších zřícenin na Moravě, byl postaven ve 13. století. Nedaleká obec Hukvaldy je pak rodným místem hudebního skladatele Leoše Janáčka.

3. Telč. Komplex renesančního zámku a historických domů v renesančním a barokním stylu je jedním z důvodů, proč je město Telč považováno za historickou perlu. Od roku 1992 je dokonce zapsáno do seznamu UNESCO.

4. Pavilon „Indonéská džungle“, ZOO Praha. Od roku 2004 si mohou návštěvníci pražské ZOO prohlížet exotická zvířata v moderní expozici. Unikátní stavba je největší a nejnákladnější pavilon u nás.

5. Arena di Verona, Verona, Itálie. Monumentální aréna, kde se dříve konaly starověké hry, byla postavena v roce 30. Dnes je známa především jako operní a koncertní místo. Do jejích ochozů se vejde patnáct tisíc lidí.

6. Pohoří na Kamčatce

Diskuze (21) Další článek: Apple iPhone 3G: jablečná superstar (test)

Témata článku: Svět, Let, Tvrďák, Foto, Česko, Aréna, Hádanka, Hudební skladatel


Určitě si přečtěte

24 skrytých, ale praktických funkcí Google Map. Věděli jste o nich?

24 skrytých, ale praktických funkcí Google Map. Věděli jste o nich?

** Mapy Googlu nabízí nespočet užitečných funkcí ** Vybrali jsme 24 těch méně známých a skrytých ** Využijete je na počítači i v mobilu

Computer časopis, Jiří Kuruc | 7

RECENZE: Samsung Galaxy A40. Seznam má svůj první smartphone. Co to vlastně znamená?

RECENZE: Samsung Galaxy A40. Seznam má svůj první smartphone. Co to vlastně znamená?

** Samsung v ČR prodává hned dvě varianty smartphonu Galaxy A40 ** Jedna z nich je i speciální Seznam.cz Edition ** Rozdíly jsou u obou variant pouze v aplikační výbavě, recenze tedy, až na malé drobnosti, platí pro obě varianty

Martin Chroust | 32

RECENZE: Redmi 7 — když dáte Xiaomi vale, ale to dobré z něj si necháte

RECENZE: Redmi 7 — když dáte Xiaomi vale, ale to dobré z něj si necháte

** Oficiálně to sice není Xiaomi, ale poměr cena/výkon má skvělý ** Dobrá výdrž, pěkné fotky a spolehlivá čtečka jsou hlavní zbraně ** Zklame horší odladěnost prostředí a slabší výsledky videa

Jakub Vrbacký | 18

Samsung překvapil. Galaxy A80 má unikátní konstrukci, otočný foťák a selfie bez kompromisů

Samsung překvapil. Galaxy A80 má unikátní konstrukci, otočný foťák a selfie bez kompromisů

** Nejzajímavější novinka z Milána má několik „poprvé“ ** Třeba New Infinity displej jsme očekávali až u Notu 10 ** Lákadlem je výsuvný a otočný foťák. Těšte se na špičkové selfie!

Martin Chroust | 16

Babiš chtěl reálné ceny mobilního internetu. Odpověď operátorů ho naštvala

Babiš chtěl reálné ceny mobilního internetu. Odpověď operátorů ho naštvala

** Operátoři nedodrželi, co slíbili. Babiše mlžení asociace naštvalo ** Dostal jen nic neříkají dokument s veřejně dostupnými daty a grafy ** Premiér teď zkusí jednat s každým operátorem zvlášť

Aleš Pospíšil | 91