Fotohádanky: poznáte Česko a svět z letadla?

Pravidla fotohádanek jsou stále stejná. V článku najdete snímky z internetových leteckých map a vaším úkolem je poznat nebo najít místa, která jsou na nich zobrazena.

Jak odpovídat

Do diskuze k jednotlivým snímkům pište pouze náznaky, nikdy přímo název místa nebo jeho souřadnice. Uveďte jen malou nápovědu, ze které bude jasné, že znáte odpověď, ale ostatní zároveň nebudou připraveni o motivaci hledat.

Příklad: Vůbec první fotohádanka ukazovala kostel svatého Jana Nepomuckého na Zelené hoře u Ždáru nad Sázavou. Do diskuze by potom mohlo přijít například: Architekta pozval opat Václav Vejmluva; Ještě dělal Křtiny, Rajhrad a tak dále; Unesco.

Chceme zkrátka, abyste ostatním hned neprozrazovali správnou odpověď.

Dnešní fotohádanky

Čtyři snímky můžete hledat v internetových mapách Googlu.

Jedna trochu složitější

Pokud by se někomu obrázky zdály příliš jednoduché, pokaždé připravíme ještě jednu složitější hádanku. Tentokrát se hledá na celém světě, rovněž na mapách Googlu. Kde je následující místo?

 

Jen pro tvrďáky

Poslední hádanku opakujeme z minula, protože nikdo nepřišel na správnou odpověď. K původnímu obrázku ale přidáváme ještě jeden ze stejného místa, méně detailní. Tentokrát hledejte pomocí programu Google Earth.

Správné odpovědi z minulého kola

1. Červenohorské sedlo. Ve výšce 1013 m nad mořem se v Hrubém Jeseníku nachází oblíbené středisko sjezdových i klasických lyžařů. V areálu je sedm vleků a lyžařské stopy odsud vedou až na Praděd.

2. Benediktinské opatství Rajhrad. Barokní komplex se vyznačuje množstvím jednopatrových budov dělících areál na malá nádvoří. V minulosti sloužil jako středisko vzdělanosti – zejména v oboru historických věd a chrámové hudby.

3. Česká televize, Praha. Hlavní sídlo tohoto veřejnoprávního média se nachází na pravém břehu Vltavy, na místě zvaném Kavčí hory. Svůj signál odtud televize šíří již od roku 1970.

4. Zdymadlo a vodní elektrárna Poděbrady. Tato zařízení byla zbudována jako součást protipovodňových úprav na Labi v dvacátých letech minulého století. Autorem je poděbradský rodák Antonín Engel.

5. Britské muzeum, Londýn. Jedno z největších světových muzeí historie a kultury můžeme nalézt v Londýně, jeho počátky se datují do roku 1753. Prosklená plocha uprostřed muzea je největším zastřešeným prostorem v Evropě.

Diskuze (37) Další článek: Nokia N-Gage: ceny her prudce padají

Témata článku: Sedlo, Let, Foto, Tvrďák, Hlavní sídlo, Česko, Svět


Určitě si přečtěte

Vybrali jsme 11 smartphonů s nejvýhodnějším poměrem ceny a výkonu

Vybrali jsme 11 smartphonů s nejvýhodnějším poměrem ceny a výkonu

** Hledáme smartphone, který nestojí jmění, ale přitom je kvalitní ** Podle hlediska ceny a výkonu jsme vybrali 11 nejvýhodnějších modelů ** Připravte si šest až čtrnáct tisíc korun

Jan Láska | 59

Vybrali jsme 13 povedených chytrých hodinek a náramků. Nejen pod vánoční stromek

Vybrali jsme 13 povedených chytrých hodinek a náramků. Nejen pod vánoční stromek

** Nositelnosti jsou specifická kategorie, vybírají se jinak než mobily. ** Co model, to charakter, unikátní mix vlastností, parametrů a funkcí. ** Začneme jednoduchým náramkem, skončíme našlapanými Apple Watch.

Filip Kůžel | 41

RECENZE: Nokia 6.1 a Android One mají trumfy, které z tabulky nevyčtete

RECENZE: Nokia 6.1 a Android One mají trumfy, které z tabulky nevyčtete

** Výrazně vyšší výkon ve srovnání s předchůdcem ** Čistý Android není pro každého, má ale svoje kouzlo ** Moderní pojetí klasiky bez zbytečných módních výstřelků

Martin Herodek | 9

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 5 je téměř bez chyby a má skvělou cenu

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 5 je téměř bez chyby a má skvělou cenu

** Kvalitně zpracovaný telefon, na kterém se obtížně hledají chyby ** NFC je zejména v ČR klíčovým parametrem, který zde bohužel chybí ** Povedený mix funkcí si může držet přijatelnou cenovku

Martin Herodek | 19