Fotohádanky: poznáte Česko a svět z letadla?

Pravidla fotohádanek jsou stále stejná. V článku najdete snímky z internetových leteckých map a vaším úkolem je poznat nebo najít místa, která jsou na nich zobrazena.

Jak odpovídat

Do diskuze k jednotlivým snímkům pište pouze náznaky, nikdy přímo název místa nebo jeho souřadnice. Uveďte jen malou nápovědu, ze které bude jasné, že znáte odpověď, ale ostatní zároveň nebudou připraveni o motivaci hledat.

Příklad: Vůbec první fotohádanka ukazovala kostel svatého Jana Nepomuckého na Zelené hoře u Ždáru nad Sázavou. Do diskuze by potom mohlo přijít například: Architekta pozval opat Václav Vejmluva; Ještě dělal Křtiny, Rajhrad a tak dále; Unesco.

Chceme zkrátka, abyste ostatním hned neprozrazovali správnou odpověď.

Dnešní fotohádanky

Čtyři snímky můžete hledat v internetových mapách Googlu.

Jedna trochu složitější

Pokud by se někomu obrázky zdály příliš jednoduché, pokaždé připravíme ještě jednu složitější hádanku. Tentokrát se hledá na celém světě, rovněž na mapách Googlu. Kde je následující místo?

 

Správné odpovědi z minulého kola

1. Veslařská dráha Račice. Na místě bývalé pískovny vznikl v roce 1986 umělý vodní kanál sloužící zejména jako veslařská dráha. Jeho délka je 2 350 m a šířka 130 m.

2. Kostel sv. Václava a sv. Anežky České, Hustopeče. Moderní kostel ve tvaru postupně stoupající spirály byl postaven v roce 1994 jako náhrada objektu poničeného válkou.

3. Bleší trhy, Praha. Údajně největší bleší trhy v ČR i Evropě můžete navštívit od roku 2004 v bývalém areálu ČKD Kolbenova v Praze.

4. Přečerpávací elektrárna Štěchovice. Menší, starší a méně známá kolegyně Dlouhých Strání se nalézá na Vltavě kousek pod Prahou. Instalovaný výkon je 45 MW.

5. Edwards Air Force Base, USA. V Mohavské poušti se nachází vojenská základna využívaná například pro výzkum raketových motorů a experimentálních letounů. Slouží i jako místo pro přistávání raketoplánů.

6. Poloostrov Baja California. Přestože by se podle názvu i polohy mohlo zdát, že patří ke Kalifornii, ve skutečnosti jde o území Mexika.

Diskuze (22) Další článek: O2 v březnu: osm novinek, velké slevy i zdražování

Témata článku: Raketoplán, Edwards, Let, Foto, Česko, Svět


Určitě si přečtěte

RECENZE: Honor View 10 — prvotřídní výkon za polovic

RECENZE: Honor View 10 — prvotřídní výkon za polovic

** Velmi zajímavý poměr cena/výkon ** Na špičku ztrácí jen v okrajových oblastech ** Správný mix užitečných technologií bez moderních výstřelků

Martin Herodek | 15

RECENZE: Xiaomi Redmi S2 — osvědčený koktejl dobré ceny i výbavy

RECENZE: Xiaomi Redmi S2 — osvědčený koktejl dobré ceny i výbavy

** Výbavou i vzhledem připomíná jiné modely, přesto je originální ** Hlavní důraz je kladen na foťák a selfie s umělou inteligencí ** Pochvalu zaslouží zejména za skvělý poměr ceny a výbavy

Martin Miksa | 7

RECENZE: Asus Zenfone 5 — výborná vyšší třída, kterou nezazdila ani cena

RECENZE: Asus Zenfone 5 — výborná vyšší třída, kterou nezazdila ani cena

** Asus se nechal zlákat na design s vykousnutým displejem ** K tomu přidal velmi slušnou výbavu s minimem kompromisů ** Vznikl Zenfone 5, který konečně dokáže konkurovat i cenou

Jan Láska | 8