Fotohádanky: poznáte Česko a svět z letadla?

Pravidla fotohádanek jsou stále stejná. V článku najdete snímky z internetových leteckých map a vaším úkolem je poznat nebo najít místa, která jsou na nich zobrazena.

Jak odpovídat

Do diskuze k jednotlivým snímkům pište pouze náznaky, nikdy přímo název místa nebo jeho souřadnice. Uveďte jen malou nápovědu, ze které bude jasné, že znáte odpověď, ale ostatní zároveň nebudou připraveni o motivaci hledat.

Příklad: Vůbec první fotohádanka ukazovala kostel svatého Jana Nepomuckého na Zelené hoře u Ždáru nad Sázavou. Do diskuze by potom mohlo přijít například: Architekta pozval opat Václav Vejmluva; Ještě dělal Křtiny, Rajhrad a tak dále; Unesco.

Chceme zkrátka, abyste ostatním hned neprozrazovali správnou odpověď.

Dnešní fotohádanky

Čtyři snímky můžete hledat v internetových mapách Googlu.

Jedna trochu složitější

Pokud by se někomu obrázky zdály příliš jednoduché, pokaždé připravíme ještě jednu složitější hádanku. Tentokrát se hledá na celém světě, rovněž na mapách Googlu. Kde je následující místo?

 

Správné odpovědi z minulého kola

1. Veslařská dráha Račice. Na místě bývalé pískovny vznikl v roce 1986 umělý vodní kanál sloužící zejména jako veslařská dráha. Jeho délka je 2 350 m a šířka 130 m.

2. Kostel sv. Václava a sv. Anežky České, Hustopeče. Moderní kostel ve tvaru postupně stoupající spirály byl postaven v roce 1994 jako náhrada objektu poničeného válkou.

3. Bleší trhy, Praha. Údajně největší bleší trhy v ČR i Evropě můžete navštívit od roku 2004 v bývalém areálu ČKD Kolbenova v Praze.

4. Přečerpávací elektrárna Štěchovice. Menší, starší a méně známá kolegyně Dlouhých Strání se nalézá na Vltavě kousek pod Prahou. Instalovaný výkon je 45 MW.

5. Edwards Air Force Base, USA. V Mohavské poušti se nachází vojenská základna využívaná například pro výzkum raketových motorů a experimentálních letounů. Slouží i jako místo pro přistávání raketoplánů.

6. Poloostrov Baja California. Přestože by se podle názvu i polohy mohlo zdát, že patří ke Kalifornii, ve skutečnosti jde o území Mexika.

Diskuze (22) Další článek: O2 v březnu: osm novinek, velké slevy i zdražování

Témata článku: Česko, Edwards, Let, Raketoplán, Svět, Foto


Určitě si přečtěte

RECENZE: Redmi Note 7 je skvělá volba s jedinou chybičkou

RECENZE: Redmi Note 7 je skvělá volba s jedinou chybičkou

** Ani Note 7 nezlomil kletbu chybějícího NFC ** Drobná vylepšení mezi generacemi přibližují Redmi Note dokonalosti ** 48 MPx nemusí automaticky znamenat marketingový výkřik do tmy

Martin Herodek | 27

24 skrytých, ale praktických funkcí Google Map. Věděli jste o nich?

24 skrytých, ale praktických funkcí Google Map. Věděli jste o nich?

** Mapy Googlu nabízí nespočet užitečných funkcí ** Vybrali jsme 24 těch méně známých a skrytých ** Využijete je na počítači i v mobilu

Computer časopis, Jiří Kuruc | 7

RECENZE: Redmi 7 — když dáte Xiaomi vale, ale to dobré z něj si necháte

RECENZE: Redmi 7 — když dáte Xiaomi vale, ale to dobré z něj si necháte

** Oficiálně to sice není Xiaomi, ale poměr cena/výkon má skvělý ** Dobrá výdrž, pěkné fotky a spolehlivá čtečka jsou hlavní zbraně ** Zklame horší odladěnost prostředí a slabší výsledky videa

Jakub Vrbacký | 18