Fotohádanky: Poznáte Česko a svět z letadla?

Pravidla fotohádanek jsou stále stejná. V článku najdete snímky z internetových leteckých map a vaším úkolem je poznat nebo najít místa, která jsou na nich zobrazena.

Jak odpovídat

Do diskuze k jednotlivým snímkům pište pouze náznaky, nikdy přímo název místa nebo jeho souřadnice. Uveďte jen malou nápovědu, ze které bude jasné, že znáte odpověď, ale ostatní zároveň nebudou připraveni o motivaci hledat.

Příklad: Vůbec první fotohádanka ukazovala kostel svatého Jana Nepomuckého na Zelené hoře u Ždáru nad Sázavou. Do diskuze by potom mohlo přijít například: Architekta pozval opat Václav Vejmluva; Ještě dělal Křtiny, Rajhrad a tak dále; Unesco.

Chceme zkrátka, abyste ostatním hned neprozrazovali správnou odpověď.

Dnešní fotohádanky

Čtyři snímky můžete hledat v internetových mapách Googlu.

Jedna trochu složitější

Pokud by se někomu obrázky zdály příliš jednoduché, pokaždé připravíme ještě jednu složitější hádanku. Tentokrát se hledá na celém světě, rovněž na mapách Googlu. Kde je následující místo?

 

Správné odpovědi z minulého kola

1. Air restaurant, Petrovice. Netradiční večeři si můžete užít v Petrovicích poblíž Ústí nad Labem, kde jako restaurace slouží vyřazený stroj TU 104.

2. Sanatoria Klimkovice. Od roku 1994 se ve zdejších lázních lidé koupou v unikátní jodobromové vodě, prospěšné pro celý organismus.

3. Přírodní divadlo Konopiště. V areálu konopišťského parku, obklopeno zelení a rybníkem, se nalézá přírodní divadlo pro pět tisíc lidí.

4. Fakultní nemocnice v Motole, Praha. Největší zdravotnické zařízení v Česku nabídne 2 410 lůžek a množství specializovaných pracovišť. Ročně ošetří až 860 tisíc pacientů ambulantně a 70 tisíc na lůžku.

5. Cathedral of Brasília, Brazílie. Z roku 1970 pochází architektonicky zajímavá budova katedrály v hlavním městě Brazílie. Kostru stavby ve tvaru hyperboloidu tvoří šestnáct totožných betonových nosníků, jinak je budova celá prosklená.

Diskuze (23) Další článek: Nové iGo Amigo: všechno překreslit, všechno zjednodušit (oživeno)

Témata článku: Let, Česko, Foto, Petrovice, Svět, Zdravotnické zařízení


Určitě si přečtěte

Ani Samsung, ani Huawei. První skládací telefon na světě představila bezejmenná čínská firma

Ani Samsung, ani Huawei. První skládací telefon na světě představila bezejmenná čínská firma

** Rok 2019 má být rokem skládacích hybridů, Nová éra však načala trochu s předstihem ** Royole FlexPai je první skládací hybrid na světě, ale počítejte hned s několika kompromisy ** Tím hlavním je velká tloušťka zařízení při jeho složení...

Martin Chroust | 33

Jak správně dobíjet baterie současných mobilů? Pozor na zastaralé návyky

Jak správně dobíjet baterie současných mobilů? Pozor na zastaralé návyky

Baterie v mobilních zařízeních se vyvíjejí, i když možná ne tak rychle jako některé jiné komponenty. Přesto už s dnešními články není žádoucí pracovat jako kdysi s NiCd bateriemi.

Jan Láska | 118

RECENZE: Honor 8X — obr téměř bez chyb

RECENZE: Honor 8X — obr téměř bez chyb

** 6,5" displej nemusí nezbytně znamenat nepoužitelně velkou plácačku ** Výbava nezklame, až na zastaralý microUSB konektor ** Zásadní inovace nečekejte, ale ve střední třídě to (zatím) nevadí

Martin Herodek | 58