Fotohádanky: poznáte Česko a svět z letadla?

Pravidla fotohádanek jsou stále stejná. V článku najdete snímky z internetových leteckých map a vaším úkolem je poznat nebo najít místa, která jsou na nich zobrazena.

Jak odpovídat

Do diskuze k jednotlivým snímkům pište pouze náznaky, nikdy přímo název místa nebo jeho souřadnice. Uveďte jen malou nápovědu, ze které bude jasné, že znáte odpověď, ale ostatní zároveň nebudou připraveni o motivaci hledat.

Příklad: Vůbec první fotohádanka ukazovala kostel svatého Jana Nepomuckého na Zelené hoře u Ždáru nad Sázavou. Do diskuze by potom mohlo přijít například: Architekta pozval opat Václav Vejmluva; Ještě dělal Křtiny, Rajhrad a tak dále; Unesco.

Chceme zkrátka, abyste ostatním hned neprozrazovali správnou odpověď.

Dnešní fotohádanky

Čtyři snímky můžete hledat v internetových mapách Googlu.

Jedna trochu složitější

Pokud by se někomu obrázky zdály příliš jednoduché, pokaždé připravíme ještě jednu složitější hádanku. Tentokrát se hledá na celém světě, rovněž na mapách Googlu. Kde je následující místo?

 

Správné odpovědi z minulého kola

1. Soutok Labe a Orlice, Hradec Králové. V krásném prostředí Jiráskových sadů se vlévá řeka Orlice do Labe. Park byl původně vojenský, teprve roku 1896 se zpřístupnil veřejnosti. V roce 1934 zde pak bylo umístěno bronzové sousoší Labe a Orlice od Josefa Škody.

2. Kostel sv. Vavřince, Náchod. Uprostřed náchodského náměstí stojí osamocený kostel, jenž byl postaven kolem roku 1310. Při jeho opravě po požáru v roce 1663 byly věže sníženy a opatřeny zajímavou dřevěnou nástavbou zvonic.

3. Mahenovo divadlo, Brno. Na konci roku 1882 bylo v Brně otevřeno nové divadlo, které bylo mimo jiné jako první v Evropě osvětleno pomocí elektrických žárovek. Pojmenováno je po svém prvním dramaturgovi – Jiřím Mahenovi.

4. Španělská synagoga, Praha. V pražském Josefově, na místě původní synagogy Stará škola stojí od roku 1686 nová budova, postavená v maursko-španělském stylu. Můžeme zde nalézt expozice židovského muzea.

5. Velitelství CIA, Langley, USA. Zpravodajská služba USA (Central Intelligence Agency) vznikla v roce 1947 jako špionážní organizace, která má za úkol sbírat po celém světě informace a provádět operace ve prospěch USA. Její sídlo se nachází nedaleko Washingtonu D. C.

Diskuze (14) Další článek: Motorola VE538: s cizí duší a tělem (test)

Témata článku: Řeka, Česko, Svět, Stará škola, Let, Foto


Určitě si přečtěte

RECENZE: Honor 8X — obr téměř bez chyb

RECENZE: Honor 8X — obr téměř bez chyb

** 6,5" displej nemusí nezbytně znamenat nepoužitelně velkou plácačku ** Výbava nezklame, až na zastaralý microUSB konektor ** Zásadní inovace nečekejte, ale ve střední třídě to (zatím) nevadí

Martin Herodek | 60

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 3 — bezrámečkový slider je závanem budoucnosti i nostalgie

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 3 — bezrámečkový slider je závanem budoucnosti i nostalgie

** Xiaomi Mi Mix 3 je slider, který se téměř zbavil rámečků ** Výsuvná část ukrývá duální selfie kamerku a blesk ** Telefon rovněž nabídne špičkovou výbavu a fotoaparát

Martin Miksa | 11

Jak správně dobíjet baterie současných mobilů? Pozor na zastaralé návyky

Jak správně dobíjet baterie současných mobilů? Pozor na zastaralé návyky

Baterie v mobilních zařízeních se vyvíjejí, i když možná ne tak rychle jako některé jiné komponenty. Přesto už s dnešními články není žádoucí pracovat jako kdysi s NiCd bateriemi.

Jan Láska | 120

RECENZE: Honor 10 drtí konkurenci nejen duhovými odlesky, ale i výbavou a cenou

RECENZE: Honor 10 drtí konkurenci nejen duhovými odlesky, ale i výbavou a cenou

** Honor 10 opět přichází se skvělým poměrem ceny a výkonu ** Za přijatelnou cenu nabízí bohatou ochutnávku ze světa nejlepších ** Nastávající tuctovost displejů s výřezem zahání zády s odlesky duhy

Jakub Vrbacký | 29

Ani Samsung, ani Huawei. První skládací telefon na světě představila bezejmenná čínská firma

Ani Samsung, ani Huawei. První skládací telefon na světě představila bezejmenná čínská firma

** Rok 2019 má být rokem skládacích hybridů, Nová éra však načala trochu s předstihem ** Royole FlexPai je první skládací hybrid na světě, ale počítejte hned s několika kompromisy ** Tím hlavním je velká tloušťka zařízení při jeho složení...

Martin Chroust | 33