Fotohádanky: poznáte Česko a svět z letadla?

Pravidla fotohádanek jsou stále stejná. V článku najdete snímky z internetových leteckých map a vaším úkolem je poznat nebo najít místa, která jsou na nich zobrazena.

Jak odpovídat

Do diskuze k jednotlivým snímkům pište pouze náznaky, nikdy přímo název místa nebo jeho souřadnice. Uveďte jen malou nápovědu, ze které bude jasné, že znáte odpověď, ale ostatní zároveň nebudou připraveni o motivaci hledat.

Příklad: Vůbec první fotohádanka ukazovala kostel svatého Jana Nepomuckého na Zelené hoře u Ždáru nad Sázavou. Do diskuze by potom mohlo přijít například: Architekta pozval opat Václav Vejmluva; Ještě dělal Křtiny, Rajhrad a tak dále; Unesco.

Chceme zkrátka, abyste ostatním hned neprozrazovali správnou odpověď.

Dnešní fotohádanky

Čtyři snímky můžete hledat v internetových mapách Googlu.

Jedna trochu složitější

Pokud by se někomu obrázky zdály příliš jednoduché, pokaždé připravíme ještě jednu složitější hádanku. Tentokrát se hledá na celém světě, rovněž na mapách Googlu. Kde je následující místo?

 

Správné odpovědi z minulého kola

1. Soutok Labe a Orlice, Hradec Králové. V krásném prostředí Jiráskových sadů se vlévá řeka Orlice do Labe. Park byl původně vojenský, teprve roku 1896 se zpřístupnil veřejnosti. V roce 1934 zde pak bylo umístěno bronzové sousoší Labe a Orlice od Josefa Škody.

2. Kostel sv. Vavřince, Náchod. Uprostřed náchodského náměstí stojí osamocený kostel, jenž byl postaven kolem roku 1310. Při jeho opravě po požáru v roce 1663 byly věže sníženy a opatřeny zajímavou dřevěnou nástavbou zvonic.

3. Mahenovo divadlo, Brno. Na konci roku 1882 bylo v Brně otevřeno nové divadlo, které bylo mimo jiné jako první v Evropě osvětleno pomocí elektrických žárovek. Pojmenováno je po svém prvním dramaturgovi – Jiřím Mahenovi.

4. Španělská synagoga, Praha. V pražském Josefově, na místě původní synagogy Stará škola stojí od roku 1686 nová budova, postavená v maursko-španělském stylu. Můžeme zde nalézt expozice židovského muzea.

5. Velitelství CIA, Langley, USA. Zpravodajská služba USA (Central Intelligence Agency) vznikla v roce 1947 jako špionážní organizace, která má za úkol sbírat po celém světě informace a provádět operace ve prospěch USA. Její sídlo se nachází nedaleko Washingtonu D. C.

Diskuze (14) Další článek: Motorola VE538: s cizí duší a tělem (test)

Témata článku: Let, Stará škola, Česko, Řeka, Svět, Foto


Určitě si přečtěte