Fotohádanky: poznáte Česko a svět z letadla?

Pravidla fotohádanek jsou stále stejná. V článku najdete snímky z internetových leteckých map a vaším úkolem je poznat nebo najít místa, která jsou na nich zobrazena.

Jak odpovídat

Do diskuze k jednotlivým snímkům pište pouze náznaky, nikdy přímo název místa nebo jeho souřadnice. Uveďte jen malou nápovědu, ze které bude jasné, že znáte odpověď, ale ostatní zároveň nebudou připraveni o motivaci hledat.

Příklad: Vůbec první fotohádanka ukazovala kostel svatého Jana Nepomuckého na Zelené hoře u Ždáru nad Sázavou. Do diskuze by potom mohlo přijít například: Architekta pozval opat Václav Vejmluva; Ještě dělal Křtiny, Rajhrad a tak dále; Unesco.

Chceme zkrátka, abyste ostatním hned neprozrazovali správnou odpověď.

Dnešní fotohádanky

Čtyři snímky můžete hledat v internetových mapách Googlu.

Jedna trochu složitější

Pokud by se někomu obrázky zdály příliš jednoduché, pokaždé připravíme ještě jednu složitější hádanku. Tentokrát se hledá na celém světě, rovněž na mapách Googlu. Kde je následující místo?

 

Správné odpovědi z minulého kola

1. Tramvajová zastávka K Barrandovu, Praha. Nově zbudovaná tramvajová trať spojuje sídliště Barrandov s centrem města. Vyznačuje se architektonicky zajímavými zastávkami od architekta Patrika Kotase. Otevřena byla v roce 2003.

2. Zřícenina hradu Boskovice. Z původně gotického, poté renesančně přestavěného hradu se do dneška dochovalo pouze torzo. Místní zajímavostí je šestadvace tmetrů hluboká studna poháněná dřevěným šlapacím kolem, jediným funkčním v republice.

3. Elektrárna Chvaletice. V blízkosti řeky Labe stojí tepelná elektrárna, jejíž tři sta metrů vysoký komín se řadí k nejvyšším stavbám v ČR. Celkový instalovaný výkon je 800 MW.

4. Jáchymov. Již v 16. století se zde začalo těžit stříbro. Ve 20. století bylo nahrazeno uranem a dnes jsou z Jáchymova slavné lázně. Místní důl Svornost je nejstarším provozovaným dolem na území ČR a v současnosti se využívá pro jímání léčivé vody.

5. Nová Alexandrijská knihovna, Egypt. V roce 2002 se pro veřejnost otevřela knihovna, která svým rozsahem i důležitostí navazuje na původní starověkou knihovnu. Samotná budova je postavena s důrazem na jednoduchost a eleganci. Své místo by zde mělo nalézt až osm milionů knih.

Diskuze (15) Další článek: Handwriting Calculator: kdyby uměl papír počítat (video)

Témata článku: Let, Česko, Foto, Svět


Určitě si přečtěte

Xiaomi Mi A1: bez MIUI na věčné časy [recenze]

Xiaomi Mi A1: bez MIUI na věčné časy [recenze]

** Čistý Android není pro každého ** Na svou třídu bohatá porce výkonu ** Na fotkách a výdrži by to chtělo ještě zapracovat

Martin Herodek | 23

RECENZE: Honor View 10 — prvotřídní výkon za polovic

RECENZE: Honor View 10 — prvotřídní výkon za polovic

** Velmi zajímavý poměr cena/výkon ** Na špičku ztrácí jen v okrajových oblastech ** Správný mix užitečných technologií bez moderních výstřelků

Martin Herodek | 15

Samsung Galaxy Watch: Chytré hodinky tikají a odbíjejí. Těšte se na eSIM!

Samsung Galaxy Watch: Chytré hodinky tikají a odbíjejí. Těšte se na eSIM!

** Samsung v New Yorku představil i novou generaci hodinek Galaxy Watch ve dvou velikostech a třech barvách** Hodinky mohou tikat a odbíjet jako běžné analogové hodinky ** Připojíte je k Androidu i iOS, my se těšíme zejména na model s eSIM

Martin Chroust | 22

RECENZE: Asus Zenfone 5 — výborná vyšší třída, kterou nezazdila ani cena

RECENZE: Asus Zenfone 5 — výborná vyšší třída, kterou nezazdila ani cena

** Asus se nechal zlákat na design s vykousnutým displejem ** K tomu přidal velmi slušnou výbavu s minimem kompromisů ** Vznikl Zenfone 5, který konečně dokáže konkurovat i cenou

Jan Láska | 8

RECENZE: HTC U12+ je superstar bez tlačítek a s průhlednými zády

RECENZE: HTC U12+ je superstar bez tlačítek a s průhlednými zády

** Průhledná záda jsou velká frajeřina ** Foťák je skvělý a nevymýšlí si ** Fantasticky naladěný displej

Jakub Michlovský | 13