Fotohádanky: poznáte Česko a svět z letadla?

Pravidla fotohádanek jsou stále stejná. V článku najdete snímky z internetových leteckých map a vaším úkolem je poznat nebo najít místa, která jsou na nich zobrazena.

Jak odpovídat

Do diskuze k jednotlivým snímkům pište pouze náznaky, nikdy přímo název místa nebo jeho souřadnice. Uveďte jen malou nápovědu, ze které bude jasné, že znáte odpověď, ale ostatní zároveň nebudou připraveni o motivaci hledat.

Příklad: Vůbec první fotohádanka ukazovala kostel svatého Jana Nepomuckého na Zelené hoře u Ždáru nad Sázavou. Do diskuze by potom mohlo přijít například: Architekta pozval opat Václav Vejmluva; Ještě dělal Křtiny, Rajhrad a tak dále; Unesco.

Chceme zkrátka, abyste ostatním hned neprozrazovali správnou odpověď.

Dnešní fotohádanky

Čtyři snímky můžete hledat v internetových mapách Googlu.

Jedna trochu složitější

Pokud by se někomu obrázky zdály příliš jednoduché, pokaždé připravíme ještě jednu složitější hádanku. Tentokrát se hledá na celém světě, rovněž na mapách Googlu. Kde je následující místo?

 

Správné odpovědi z minulého kola

1. Tramvajová zastávka K Barrandovu, Praha. Nově zbudovaná tramvajová trať spojuje sídliště Barrandov s centrem města. Vyznačuje se architektonicky zajímavými zastávkami od architekta Patrika Kotase. Otevřena byla v roce 2003.

2. Zřícenina hradu Boskovice. Z původně gotického, poté renesančně přestavěného hradu se do dneška dochovalo pouze torzo. Místní zajímavostí je šestadvace tmetrů hluboká studna poháněná dřevěným šlapacím kolem, jediným funkčním v republice.

3. Elektrárna Chvaletice. V blízkosti řeky Labe stojí tepelná elektrárna, jejíž tři sta metrů vysoký komín se řadí k nejvyšším stavbám v ČR. Celkový instalovaný výkon je 800 MW.

4. Jáchymov. Již v 16. století se zde začalo těžit stříbro. Ve 20. století bylo nahrazeno uranem a dnes jsou z Jáchymova slavné lázně. Místní důl Svornost je nejstarším provozovaným dolem na území ČR a v současnosti se využívá pro jímání léčivé vody.

5. Nová Alexandrijská knihovna, Egypt. V roce 2002 se pro veřejnost otevřela knihovna, která svým rozsahem i důležitostí navazuje na původní starověkou knihovnu. Samotná budova je postavena s důrazem na jednoduchost a eleganci. Své místo by zde mělo nalézt až osm milionů knih.

Diskuze (15) Další článek: Handwriting Calculator: kdyby uměl papír počítat (video)

Témata článku: Česko, Svět, Let, Foto


Určitě si přečtěte

Asus Zenfone 6 je futuristický robot. S překlápěcím foťákem budou selfíčka bez kompromisů

Asus Zenfone 6 je futuristický robot. S překlápěcím foťákem budou selfíčka bez kompromisů

** Asus ve Valencii představil vlajkový model Zenfone 6 ** Nejvíce zaujme netradičním řešením překlopného fotoaparátu ** Líbit se bude i futuristický design, špičková výbava a přijatelná cena

Jan Láska, Martin Miksa | 79

RECENZE: Garmin Forerunner 945 jsou hodinky nabušené k dokonalosti. Umí téměř vše!

RECENZE: Garmin Forerunner 945 jsou hodinky nabušené k dokonalosti. Umí téměř vše!

** Tohle je vrchol mezi sportovními hodinkami. ** Forerunner 945 umí prakticky vše, co se sportovního měření týká. ** Navíc jsou lehké a potěší i výdrž kolem 30 hodin při zapnuté GPS.

Pavel Tomek | 21

RECENZE: Huawei P Smart (2019) — lákavá skořápka s překvapením uvnitř

RECENZE: Huawei P Smart (2019) — lákavá skořápka s překvapením uvnitř

** Huawei P Smart (2019) nabízí 6,21palcový FullHD+ IPS displej ** Baterie s kapacitou 3 400 mAh by měla zaručit dobrou výdrž ** Duální fotoaparát disponuje 13Mpx a 2Mpx (hloubkovým) snímači

Milan Měchura | 9

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Odlehčená verze prvních hodinek Xiaomi Huami Amazfit Xiaomi Huami Amazfit Bip míří do ČR za cenu 2 500 Kč Mají vestavěnou GPS a slibují výdrž až 45 dní

Petr Březina | 140