Fotohádanky: poznáte Česko a svět z letadla?

Pravidla fotohádanek jsou stále stejná. V článku najdete snímky z internetových leteckých map a vaším úkolem je poznat nebo najít místa, která jsou na nich zobrazena.

Jak odpovídat

Do diskuze k jednotlivým snímkům pište pouze náznaky, nikdy přímo název místa nebo jeho souřadnice. Uveďte jen malou nápovědu, ze které bude jasné, že znáte odpověď, ale ostatní zároveň nebudou připraveni o motivaci hledat.

Příklad: Vůbec první fotohádanka ukazovala kostel svatého Jana Nepomuckého na Zelené hoře u Ždáru nad Sázavou. Do diskuze by potom mohlo přijít například: Architekta pozval opat Václav Vejmluva; Ještě dělal Křtiny, Rajhrad a tak dále; Unesco.

Chceme zkrátka, abyste ostatním hned neprozrazovali správnou odpověď.

Dnešní fotohádanky

Čtyři snímky můžete hledat v internetových mapách Googlu.

Jedna trochu složitější

Pokud by se někomu obrázky zdály příliš jednoduché, pokaždé připravíme ještě jednu složitější hádanku. Tentokrát se hledá na celém světě, rovněž na mapách Googlu. Kde je následující místo?

 

Správné odpovědi z minulého kola

1. Tramvajová zastávka K Barrandovu, Praha. Nově zbudovaná tramvajová trať spojuje sídliště Barrandov s centrem města. Vyznačuje se architektonicky zajímavými zastávkami od architekta Patrika Kotase. Otevřena byla v roce 2003.

2. Zřícenina hradu Boskovice. Z původně gotického, poté renesančně přestavěného hradu se do dneška dochovalo pouze torzo. Místní zajímavostí je šestadvace tmetrů hluboká studna poháněná dřevěným šlapacím kolem, jediným funkčním v republice.

3. Elektrárna Chvaletice. V blízkosti řeky Labe stojí tepelná elektrárna, jejíž tři sta metrů vysoký komín se řadí k nejvyšším stavbám v ČR. Celkový instalovaný výkon je 800 MW.

4. Jáchymov. Již v 16. století se zde začalo těžit stříbro. Ve 20. století bylo nahrazeno uranem a dnes jsou z Jáchymova slavné lázně. Místní důl Svornost je nejstarším provozovaným dolem na území ČR a v současnosti se využívá pro jímání léčivé vody.

5. Nová Alexandrijská knihovna, Egypt. V roce 2002 se pro veřejnost otevřela knihovna, která svým rozsahem i důležitostí navazuje na původní starověkou knihovnu. Samotná budova je postavena s důrazem na jednoduchost a eleganci. Své místo by zde mělo nalézt až osm milionů knih.

Diskuze (15) Další článek: Handwriting Calculator: kdyby uměl papír počítat (video)

Témata článku: Let, Svět, Foto, Boskovice, Rajhrad, Česko


Určitě si přečtěte

Samsung Pay (neoficiálně) v ČR! Poradíme, jak můžete hodinkami Galaxy platit i vy

Samsung Pay (neoficiálně) v ČR! Poradíme, jak můžete hodinkami Galaxy platit i vy

** Oficiální podpora Samsung Pay v Česku je zatím nedohlednu ** Ukážeme vám postup, které vám umožní již nyní platit hodinkami od Samsungu bezkontaktně i v ČR! ** Budete muset sáhnout po kartě Curve a upravit software hodinek

Martin Chroust | 191

RECENZE: Apple iPhone 12 – rozumná volba pro budoucnost

RECENZE: Apple iPhone 12 – rozumná volba pro budoucnost

** Apple iPhone 12 se po letech vrací k hranatému designu ** Opravuje hlavní nedostatky a s 5G se připravuje na budoucnost ** S lepší výbavou i vyšší cenou má ještě blíže k Pro modelu

Martin Miksa | 215