Fotohádanky: poznáte Česko a svět z letadla?

Pravidla fotohádanek jsou stále stejná. V článku najdete snímky z internetových leteckých map a vaším úkolem je poznat nebo najít místa, která jsou na nich zobrazena.

Jak odpovídat

Do diskuze k jednotlivým snímkům pište pouze náznaky, nikdy přímo název místa nebo jeho souřadnice. Uveďte jen malou nápovědu, ze které bude jasné, že znáte odpověď, ale ostatní zároveň nebudou připraveni o motivaci hledat.

Příklad: Vůbec první fotohádanka ukazovala kostel svatého Jana Nepomuckého na Zelené hoře u Ždáru nad Sázavou. Do diskuze by potom mohlo přijít například: Architekta pozval opat Václav Vejmluva; Ještě dělal Křtiny, Rajhrad a tak dále; Unesco.

Chceme zkrátka, abyste ostatním hned neprozrazovali správnou odpověď.

Dnešní fotohádanky

Čtyři snímky můžete hledat v internetových mapách Googlu.

Jedna trochu složitější

Pokud by se někomu obrázky zdály příliš jednoduché, pokaždé připravíme ještě jednu složitější hádanku. Tentokrát se hledá na celém světě, rovněž na mapách Googlu. Kde je následující místo?

 

Správné odpovědi z minulého kola

1. GoJa Music Hall, Praha. Moderní dominantou Výstaviště Praha-Holešovice je stavba ve tvaru pyramidy. Základna měří téměř padesát metrů, výška je pak čtyřicet metrů. Budova byla postavena v roce 1991 a dnes slouží pro muzikálová i divadelní představení.

2. Dostihová dráha Slušovice. Patří k nejmladším v republice. V provozu je od roku 1981, kdy nahradila dráhu ve Vizovicích. K zajímavostem patří, že 1 510 metrů dlouhý okruh má jako jediný v ČR klopené oblouky.

3. Větrná farma U tří pánů. Od roku 2006 mají obyvatelé Teplic a okolí výhled na 85 metrů vysoké stožáry větrných elektráren na nedalekém Vrchu tří pánů. Celkový instalovaný výkon je 6 MW.

4. Luční bouda. Jedna z nejstarších a největších horských bud v ČR se nalézá ve vrcholové části Krkonoš. První zmínky o její existenci sahají až do roku 1623. Za dobu své existence prošla mnoha přestavbami, přičemž dnes nabízí 150 lůžek.

5. Vodní most Magdeburg, Německo. Nad řekou Labe vede od roku 2003 unikátní most, který neslouží automobilové, ale lodní dopravě. Jeho délka je 918 m, což ho pasuje do role největší stavby tohoto typu na světě. Výrazně tak usnadňuje plavbu z Berlína do Hannoveru.

Diskuze (36) Další článek: IGo Amigo a Navon N470: zjednodušit! (megatest)

Témata článku: Foto, Přestavba, Svět, Let, Holešovice, Česko


Určitě si přečtěte

RECENZE: Motorola One — iPhone X s Androidem One

RECENZE: Motorola One — iPhone X s Androidem One

** Střední třída bez zastaralých řešení ** Povedený design dává svou inspiraci hodně najevo ** Zajímavá alternativa, pokud vás Nokie neoslovují

Martin Herodek | 17

Jak správně dobíjet baterie současných mobilů? Pozor na zastaralé návyky

Jak správně dobíjet baterie současných mobilů? Pozor na zastaralé návyky

Baterie v mobilních zařízeních se vyvíjejí, i když možná ne tak rychle jako některé jiné komponenty. Přesto už s dnešními články není žádoucí pracovat jako kdysi s NiCd bateriemi.

Jan Láska | 118

RECENZE: Huawei Nova 3i — když se po hvězdě zrodí i hvězdička

RECENZE: Huawei Nova 3i — když se po hvězdě zrodí i hvězdička

** Levnější odvozenina od Huawei Nova 3 má jen málo ústupků ** Zařadila se však do plného rybníka konkurence, včetně té vlastní ** Doufejme, že jí to nesrazí vaz, jedná se o povedený smartphone

Jakub Vrbacký | 31

RECENZE: Nokia 7.1 — bestseller ztenčuje rámečky a sází na HDR obraz

RECENZE: Nokia 7.1 — bestseller ztenčuje rámečky a sází na HDR obraz

** Nokia 7.1 je povedená stylovka vyšší střední třídy ** Znovu láká na čistý systém zapojený do programu Android One ** Lákavou funkcí může být i podpora HDR10 u videa.

Martin Miksa | 21

Technologický zázrak a prudká facka pro Google. Huawei Watch GT vydrží dva týdny

Technologický zázrak a prudká facka pro Google. Huawei Watch GT vydrží dva týdny

** Huawei nás na tiskové konferenci zahltil novinkami ** Jednou z nich jsou kruhové chytré hodinky Watch GT ** Mají GPS, vlastní systém a nabité vydrží až 2 týdny.

Filip Kůžel, Jan Láska, Martin Miksa | 39