Fotohádanky: poznáte Česko a svět z letadla?

Pravidla fotohádanek jsou stále stejná. V článku najdete snímky z internetových leteckých map a vaším úkolem je poznat nebo najít místa, která jsou na nich zobrazena.

Jak odpovídat

Do diskuze k jednotlivým snímkům pište pouze náznaky, nikdy přímo název místa nebo jeho souřadnice. Uveďte jen malou nápovědu, ze které bude jasné, že znáte odpověď, ale ostatní zároveň nebudou připraveni o motivaci hledat.

Příklad: Vůbec první fotohádanka ukazovala kostel svatého Jana Nepomuckého na Zelené hoře u Ždáru nad Sázavou. Do diskuze by potom mohlo přijít například: Architekta pozval opat Václav Vejmluva; Ještě dělal Křtiny, Rajhrad a tak dále; Unesco.

Chceme zkrátka, abyste ostatním hned neprozrazovali správnou odpověď.

Dnešní fotohádanky

Čtyři snímky můžete hledat v internetových mapách Googlu.

Jedna trochu složitější

Pokud by se někomu obrázky zdály příliš jednoduché, pokaždé připravíme ještě jednu složitější hádanku. Tentokrát se hledá na celém světě, rovněž na mapách Googlu. Kde je následující místo?

 

Správné odpovědi z minulého kola

1. GoJa Music Hall, Praha. Moderní dominantou Výstaviště Praha-Holešovice je stavba ve tvaru pyramidy. Základna měří téměř padesát metrů, výška je pak čtyřicet metrů. Budova byla postavena v roce 1991 a dnes slouží pro muzikálová i divadelní představení.

2. Dostihová dráha Slušovice. Patří k nejmladším v republice. V provozu je od roku 1981, kdy nahradila dráhu ve Vizovicích. K zajímavostem patří, že 1 510 metrů dlouhý okruh má jako jediný v ČR klopené oblouky.

3. Větrná farma U tří pánů. Od roku 2006 mají obyvatelé Teplic a okolí výhled na 85 metrů vysoké stožáry větrných elektráren na nedalekém Vrchu tří pánů. Celkový instalovaný výkon je 6 MW.

4. Luční bouda. Jedna z nejstarších a největších horských bud v ČR se nalézá ve vrcholové části Krkonoš. První zmínky o její existenci sahají až do roku 1623. Za dobu své existence prošla mnoha přestavbami, přičemž dnes nabízí 150 lůžek.

5. Vodní most Magdeburg, Německo. Nad řekou Labe vede od roku 2003 unikátní most, který neslouží automobilové, ale lodní dopravě. Jeho délka je 918 m, což ho pasuje do role největší stavby tohoto typu na světě. Výrazně tak usnadňuje plavbu z Berlína do Hannoveru.

Diskuze (36) Další článek: IGo Amigo a Navon N470: zjednodušit! (megatest)

Témata článku: Holešovice, Česko, Přestavba, Let, Foto, Svět


Určitě si přečtěte

RECENZE: Huawei Nova 3 — vysvitla cenově dostupná hvězda

RECENZE: Huawei Nova 3 — vysvitla cenově dostupná hvězda

** Nova 3 je smartphone pro mladé a náročnější uživatele ** Obsahuje špičkovou výbavu, nešetřilo se skoro nikde ** Potěší hlavně baterie s dobrou výdrží a 3,5mm jack

Jan Láska | 22

RECENZE: Xiaomi Redmi 5 Plus — znovu trefa do černého

RECENZE: Xiaomi Redmi 5 Plus — znovu trefa do černého

** Redmi 5 Plus nabízí velký 6palcový FullHD+ displej i dostatečný výkon ** Oproti minulé generaci dokázalo Xiaomi zapracovat na fotoaparátu ** Celková vyváženost vč. rozumné ceny ho předurčuje k úspěchu

Milan Měchura | 14

RECENZE: Honor 10 drtí konkurenci nejen duhovými odlesky, ale i výbavou a cenou

RECENZE: Honor 10 drtí konkurenci nejen duhovými odlesky, ale i výbavou a cenou

** Honor 10 opět přichází se skvělým poměrem ceny a výkonu ** Za přijatelnou cenu nabízí bohatou ochutnávku ze světa nejlepších ** Nastávající tuctovost displejů s výřezem zahání zády s odlesky duhy

Jakub Vrbacký | 26