Fotohádanky: poznáte Česko a svět z letadla?

Pravidla fotohádanek jsou stále stejná. V článku najdete snímky z internetových leteckých map a vaším úkolem je poznat nebo najít místa, která jsou na nich zobrazena.

Jak odpovídat

Do diskuze k jednotlivým snímkům pište pouze náznaky, nikdy přímo název místa nebo jeho souřadnice. Uveďte jen malou nápovědu, ze které bude jasné, že znáte odpověď, ale ostatní zároveň nebudou připraveni o motivaci hledat.

Příklad: Vůbec první fotohádanka ukazovala kostel svatého Jana Nepomuckého na Zelené hoře u Ždáru nad Sázavou. Do diskuze by potom mohlo přijít například: Architekta pozval opat Václav Vejmluva; Ještě dělal Křtiny, Rajhrad a tak dále; Unesco.

Chceme zkrátka, abyste ostatním hned neprozrazovali správnou odpověď.

Dnešní fotohádanky

Čtyři snímky můžete hledat v internetových mapách Googlu.

Jedna trochu složitější

Pokud by se někomu obrázky zdály příliš jednoduché, pokaždé připravíme ještě jednu složitější hádanku. Tentokrát se hledá na celém světě, rovněž na mapách Googlu. Kde je následující místo?

 

Správné odpovědi z minulého kola

V předchozím kole Fotohádanek bylo úkolem poznat fotografie z ulice. Pro Česko jsme použili rumunskou službu NORC, pro svět Google Street View. Protože se nám u NORC nepodařilo vytvořit přímý odkaz na snímek, uvádíme tentokrát jen slovní popis míst.

1. Vinohradský Pavilon, Praha. Původ současné podoby této budovy se datuje do roku 1903, kdy byla zdejší továrna na mlýnské stroje přestavena na městskou tržnici. Po požáru v roce 1986 hrozilo zbourání této architektonicky cenné stavby, nakonec byla ale zrekonstruována a i dnes slouží jako místo pro nákupy. (Praha, Vinohradská ulice)

2. Pomník rudoarmějce, Brno. Pomník na počest Rudé armády byl na Moravském náměstí odhalen již v roce 1955. V roce 1993 z něj byly sejmuty desky s textem a poté byl několikrát poničen vandaly. (Brno, Moravské náměstí)

3. Bazilika Nanebevzetí Panny Marie, Brno. Tato gotická stavba, jedna z nejvýznamnějších památek Brna, se vyznačuje použitím neomítnutých režných cihel. Zajímavý je také půdorys baziliky, který tvoří dvě na sebe kolmé lodě. (Brno, Mendlovo náměstí)

4. Synot Tip Aréna, Praha. Stadion – pro většinu lidí známý jako Eden – je domácím sídlem pražské Slavie. Byl slavnostně otevřen v roce 2008, nabízí 21 tisíc míst k sezení, čtyřice VIP boxů nebo speciální místa pro invalidy. (Praha, ulice U Slávie)

5. Torre Agbar , Barcelona, Španělsko. Neobyčejný mrakodrap patří barcelonským vodárnám, proto má jeho tvar představovat vodu prýštící ze země. V noci stavbu osvětluje 4 500 LED, které dovolují kouzelně měnit barvu povrchu či na plášť vykreslovat obrazce.

Diskuze (20) Další článek: SmartMaps: nové mapy a aktualizace, nižší ceny

Témata článku: Let, Aréna, Svět, Slovní popis, Česko, Foto


Určitě si přečtěte

RECENZE: Nokia 7.1 — bestseller ztenčuje rámečky a sází na HDR obraz

RECENZE: Nokia 7.1 — bestseller ztenčuje rámečky a sází na HDR obraz

** Nokia 7.1 je povedená stylovka vyšší střední třídy ** Znovu láká na čistý systém zapojený do programu Android One ** Lákavou funkcí může být i podpora HDR10 u videa.

Martin Miksa | 21

Máme eSIM v hodinkách. Podívejte se, jak probíhala instalace

Máme eSIM v hodinkách. Podívejte se, jak probíhala instalace

** Konec teorie, často skloňovaná eSIM se v ČR konečně dostává do praxe ** eSIM jsme si poprvé vyzkoušeli u LTE verze hodinek Samsung Galaxy Watch (46mm) ** Jak eSIM vypadá, a jak probíhá její samotná „instalace“?

Martin Chroust | 45

Vybrali jsme 13 povedených chytrých hodinek a náramků. Nejen pod vánoční stromek

Vybrali jsme 13 povedených chytrých hodinek a náramků. Nejen pod vánoční stromek

** Nositelnosti jsou specifická kategorie, vybírají se jinak než mobily. ** Co model, to charakter, unikátní mix vlastností, parametrů a funkcí. ** Začneme jednoduchým náramkem, skončíme našlapanými Apple Watch.

Filip Kůžel | 29

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 5 je téměř bez chyby a má skvělou cenu

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 5 je téměř bez chyby a má skvělou cenu

** Kvalitně zpracovaný telefon, na kterém se obtížně hledají chyby ** NFC je zejména v ČR klíčovým parametrem, který zde bohužel chybí ** Povedený mix funkcí si může držet přijatelnou cenovku

Martin Herodek | 75

RECENZE: Samsung Galaxy J6 je základ pro nenáročné. Vyčnívá jen AMOLED

RECENZE: Samsung Galaxy J6 je základ pro nenáročné. Vyčnívá jen AMOLED

** Otestovali jsme nový model spadající do nejnižší řady Galaxy J ** Část funkcí si bere od Galaxy A6, kovové tělo však nahradil kvalitní plast ** I tak se ale novinka prodává za 6 500 Kč. Není to trochu moc?

Martin Chroust | 5

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 3 — bezrámečkový slider je závanem budoucnosti i nostalgie

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 3 — bezrámečkový slider je závanem budoucnosti i nostalgie

** Xiaomi Mi Mix 3 je slider, který se téměř zbavil rámečků ** Výsuvná část ukrývá duální selfie kamerku a blesk ** Telefon rovněž nabídne špičkovou výbavu a fotoaparát

Martin Miksa | 5