Fotohádanky trochu jinak: poznáte Česko a svět z ulice?

Pravidla fotohádanek jsou stále stejná, tentokrát ale zapomeňme na letecké mapy a podívejme se na objekty přímo z ulice. Stejně jako dříve se ptáme, jaká místa jsou na fotkách zobrazena. Pro vzor jsme ale použili Google a jeho službu Street View (poslední otázka) a rumunskou službu NORC, která totéž nabízí pro Prahu a Brno.

Jak odpovídat

Do diskuze k jednotlivým snímkům pište pouze náznaky, nikdy přímo název místa nebo jeho souřadnice. Uveďte jen malou nápovědu, ze které bude jasné, že znáte odpověď, ale ostatní zároveň nebudou připraveni o motivaci hledat.

Příklad: Vůbec první fotohádanka ukazovala kostel svatého Jana Nepomuckého na Zelené hoře u Ždáru nad Sázavou. Do diskuze by potom mohlo přijít například: Architekta pozval opat Václav Vejmluva; Ještě dělal Křtiny, Rajhrad a tak dále; Unesco.

Chceme zkrátka, abyste ostatním hned neprozrazovali správnou odpověď.

Fotohádanky z Česka

Fotohádanka ze světa

 

Správné odpovědi z minulého kola

1. Věznice Pardubice. Mužská věznice s ostrahou má kapacitu šest set čtyřice míst. Součástí jsou i oddělení pro výkon trestu trvale pracovně nezařaditelných odsouzených mužů. Nedávno zde byla otevřena vězeňská kaple, na jejíž výstavbě a zejména výzdobě se podíleli sami odsouzení.

2. Zámek a zámecký pivovar Chyše. První zmínky o tvrzi na tomto místě pocházejí již z 12. století. Za dobu své existence stavba vystřídala mnoho majitelů, posledními jsou pak od devadesátých let manželé Lažanští, kteří zámek kompletně zrekonstruovali. K vidění je zde expozice věnovaná Karlu Čapkovi a součástí areálu je i zámecký pivovar.

3. Milovice. Bývalá sovětská vojenská základna byla opuštěna v roce 1991 a od té doby chátrá. Díky tomu zde ale dnes můžeme navštívit mrtvé panelové město duchů, které vyhledávají hlavně hráči paintballu a filmaři.

4. Restaurant Letadlo, Bakov nad Jizerou. Další zajímavou restauraci situovanou do trupu letadla můžeme nalézt na rychlostní silnici R10 nedaleko Mladé Boleslavi.

5. Augustovo mausoleum, Řím, Itálie. Jako jeden ze svých prvních projektů si římský císař Augustus nechal roku 28 před Kristem vybudovat rozsáhlou hrobku. Po dostavení mělo mauzoleum průměr 90 metrů a na výšku úctyhodných 42 metrů. Dnes je kvůli svému špatnému stavu nepřístupné veřejnosti.

Diskuze (25) Další článek: Motorola potvrdila modely s Androidem

Témata článku: Ulice, Foto, Svět, Česko


Určitě si přečtěte

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 5 je téměř bez chyby a má skvělou cenu

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 5 je téměř bez chyby a má skvělou cenu

** Kvalitně zpracovaný telefon, na kterém se obtížně hledají chyby ** NFC je zejména v ČR klíčovým parametrem, který zde bohužel chybí ** Povedený mix funkcí si může držet přijatelnou cenovku

Martin Herodek | 72

RECENZE: Xiaomi Redmi S2 — osvědčený koktejl dobré ceny i výbavy

RECENZE: Xiaomi Redmi S2 — osvědčený koktejl dobré ceny i výbavy

** Výbavou i vzhledem připomíná jiné modely, přesto je originální ** Hlavní důraz je kladen na foťák a selfie s umělou inteligencí ** Pochvalu zaslouží zejména za skvělý poměr ceny a výbavy

Martin Miksa | 7

RECENZE: Motorola Moto G6 Plus jde do boje s čínskými dravci

RECENZE: Motorola Moto G6 Plus jde do boje s čínskými dravci

** Moto G6 Plus chce oslovit zejména středně náročné zájemce ** Zajmout bude chtít zejména svým povedeným duálním fotoaparátem ** Funkce Moto jsou zaměřené na praktické denodenní používání

Milan Měchura | 18

Xiaomi Mi A1: bez MIUI na věčné časy [recenze]

Xiaomi Mi A1: bez MIUI na věčné časy [recenze]

** Čistý Android není pro každého ** Na svou třídu bohatá porce výkonu ** Na fotkách a výdrži by to chtělo ještě zapracovat

Martin Herodek | 23

RECENZE: Asus Zenfone 5 — výborná vyšší třída, kterou nezazdila ani cena

RECENZE: Asus Zenfone 5 — výborná vyšší třída, kterou nezazdila ani cena

** Asus se nechal zlákat na design s vykousnutým displejem ** K tomu přidal velmi slušnou výbavu s minimem kompromisů ** Vznikl Zenfone 5, který konečně dokáže konkurovat i cenou

Jan Láska | 8