Garmin a hromada novinek, třeba Oregon pro golfisty

V Las Vegas se právě koná každoroční veletrh spotřební elektroniky CES, na kterém mnozí výrobci představují své novinky. Jedním z nich je Garmin s několika novými navigačním přístroji a službami.

Garmin Zumo 660 je přenosná navigace pro použití na motocyklu. Funkčně připomíná autonavigace Nüvi 7xx, po fyzické stránce zase odolné Nüvi 550. Na pohled mi ale přístroj přijde méně odolný než předchozí modely z řady Zumo.

Klepněte pro větší obrázek
Garmin Zumo 660: na motorku

Garmin Nüvi 855 a 885T jsou navigace do auta. Charakterizoval bych je jako kombinaci osmistovkové řady (hlasové ovládání) se sedmistovkovou (asistent pro jízdu v pruzích). Model 885T má Bluetooth a vylepšenou podporu MSN Direct Services, tyto funkce Nüvi 855 chybí. Osobně ale mnoho inovací nevidím, tohle by jiní výrobci možná vyřešili novým firmwarem.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Nüvi 855/885T: nic moc nového • Garmin Approach G5 pro golfisty

Garmin Approach G5 vypadá jako turistický Garmin Oregon, je to však jednoúčelový navigační počítač pro golfisty. Obsahuje databáze tisíců golfových hřišť v USA, lze prohlížeč jejich tvar, odečítat vzdálenosti, evidovat hry až čtyř hráčů. Obrázek si můžete prohlédnout výše, následuje video:

Na Garmin Ecoroute se dlouho čekalo. Je to chystaná aktualizace firmwaru vybraných autonavigací, která jim přidá možnost vypočítat ekonomickou trasu - vedle současné nejrychlejší a nejkratší. Na webu www.garmin.com/ecoroute by se měl časem objevit seznam kompatibilních zařízení. Garmin navíc bude monitorovat spotřebu paliva, součástí by mohla být i kniha jízd, uvidíme jak použitelná.

Klepněte pro větší obrázek
Obrázek displeje: Garmin zřejmě ukáže, kolik paliva ekonomický režim ušetří

O službě Garmin nuMaps Lifetime se šuškalo už před několika měsíci. Jedná se o nabídku doživotní aktualizace navigačních map. Stačí jednou zaplatit a každého čtvrt roku si pak stáhnout nové mapy. Podrobnosti najdete na webu www.garmin.com/numapslifetime, v případě evropské mapy City Navigator Europe NT bude tato služba stát 140 dolarů (2 700 Kč).  Aktualizace budou probíhat přes internet, Garmin konečně přestává trvat na distribuci fyzických nosičů dat. Služba Garmin nuMaps Lifetime bude spuštěna 21. ledna 2008.

Diskuze (25) Další článek: ČTÚ sníží cenu propojovacích poplatků o třetinu. Čeká nás levnější volání?

Témata článku: Fyzický nosič, Oregon, Každoroční veletrh, Hromada, Golf, Nov


Určitě si přečtěte

RECENZE: Huawei Nova 3 — vysvitla cenově dostupná hvězda

RECENZE: Huawei Nova 3 — vysvitla cenově dostupná hvězda

** Nova 3 je smartphone pro mladé a náročnější uživatele ** Obsahuje špičkovou výbavu, nešetřilo se skoro nikde ** Potěší hlavně baterie s dobrou výdrží a 3,5mm jack

Jan Láska | 22

RECENZE: Huawei P20 Lite — odlehčená verze letošní špičky láká vzhledem i cenou

RECENZE: Huawei P20 Lite — odlehčená verze letošní špičky láká vzhledem i cenou

** Osvědčený recept Huawei v trochu modernějším střihu ** Výřez v displeji neruší ani zdaleka, jak by se mohlo zdát ** Odemykání obličejem je návykové a překvapivě dobře funguje

Martin Herodek | 34

RECENZE: Samsung Galaxy A50 — střední třída s minimem kompromisů

RECENZE: Samsung Galaxy A50 — střední třída s minimem kompromisů

** Samsung se letos zaměřil na střední třídu, a my jsme otestovali další výsledek jeho snažení ** Galaxy A50 vás naláká na skvělý displej, velkou baterii a trojitý fotoaparát ** Plastová konstrukce nevadí, vůbec poprvé jsme si Samsungů vyzkoušeli optickou čtečku otisků prstů.

Martin Chroust | 10

Jak správně dobíjet baterie současných mobilů? Pozor na zastaralé návyky

Jak správně dobíjet baterie současných mobilů? Pozor na zastaralé návyky

Baterie v mobilních zařízeních se vyvíjejí, i když možná ne tak rychle jako některé jiné komponenty. Přesto už s dnešními články není žádoucí pracovat jako kdysi s NiCd bateriemi.

Jan Láska | 125

Ohebný Samsung v prvních recenzích. Všichni křičí wooow! a ukazují na čáru uprostřed displeje

Ohebný Samsung v prvních recenzích. Všichni křičí wooow! a ukazují na čáru uprostřed displeje

** Představen byl v únoru, do rukou testerů se dostává až teď ** Řeč je o skládacím Samsungu Galaxy Fold ** Sesbírali jsme první dojmy z dvoudisplejové skládačky.

Martin Chroust | 17