Garmin a hromada novinek, třeba Oregon pro golfisty

V Las Vegas se právě koná každoroční veletrh spotřební elektroniky CES, na kterém mnozí výrobci představují své novinky. Jedním z nich je Garmin s několika novými navigačním přístroji a službami.

Garmin Zumo 660 je přenosná navigace pro použití na motocyklu. Funkčně připomíná autonavigace Nüvi 7xx, po fyzické stránce zase odolné Nüvi 550. Na pohled mi ale přístroj přijde méně odolný než předchozí modely z řady Zumo.

Klepněte pro větší obrázek
Garmin Zumo 660: na motorku

Garmin Nüvi 855 a 885T jsou navigace do auta. Charakterizoval bych je jako kombinaci osmistovkové řady (hlasové ovládání) se sedmistovkovou (asistent pro jízdu v pruzích). Model 885T má Bluetooth a vylepšenou podporu MSN Direct Services, tyto funkce Nüvi 855 chybí. Osobně ale mnoho inovací nevidím, tohle by jiní výrobci možná vyřešili novým firmwarem.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Nüvi 855/885T: nic moc nového • Garmin Approach G5 pro golfisty

Garmin Approach G5 vypadá jako turistický Garmin Oregon, je to však jednoúčelový navigační počítač pro golfisty. Obsahuje databáze tisíců golfových hřišť v USA, lze prohlížeč jejich tvar, odečítat vzdálenosti, evidovat hry až čtyř hráčů. Obrázek si můžete prohlédnout výše, následuje video:

Na Garmin Ecoroute se dlouho čekalo. Je to chystaná aktualizace firmwaru vybraných autonavigací, která jim přidá možnost vypočítat ekonomickou trasu - vedle současné nejrychlejší a nejkratší. Na webu www.garmin.com/ecoroute by se měl časem objevit seznam kompatibilních zařízení. Garmin navíc bude monitorovat spotřebu paliva, součástí by mohla být i kniha jízd, uvidíme jak použitelná.

Klepněte pro větší obrázek
Obrázek displeje: Garmin zřejmě ukáže, kolik paliva ekonomický režim ušetří

O službě Garmin nuMaps Lifetime se šuškalo už před několika měsíci. Jedná se o nabídku doživotní aktualizace navigačních map. Stačí jednou zaplatit a každého čtvrt roku si pak stáhnout nové mapy. Podrobnosti najdete na webu www.garmin.com/numapslifetime, v případě evropské mapy City Navigator Europe NT bude tato služba stát 140 dolarů (2 700 Kč).  Aktualizace budou probíhat přes internet, Garmin konečně přestává trvat na distribuci fyzických nosičů dat. Služba Garmin nuMaps Lifetime bude spuštěna 21. ledna 2008.

Diskuze (25) Další článek: ČTÚ sníží cenu propojovacích poplatků o třetinu. Čeká nás levnější volání?

Témata článku: Nov, Fyzický nosič, Oregon, Hromada


Určitě si přečtěte

Huawei Mate 20 Pro nadělá konkurenci vrásky. Superphone nemá slabé místo

Huawei Mate 20 Pro nadělá konkurenci vrásky. Superphone nemá slabé místo

** Nová vlajková loď Huawei prakticky nezná kompromisy ** Přináší ohromný výkon a nezvykle mnoho inovací ** Nejzajímavější je čtečka v displeji a nový typ paměťovky

Jan Láska | 153

RECENZE: Apple iPhone XS Max je zdařilá evoluce s větším displejem i cenou

RECENZE: Apple iPhone XS Max je zdařilá evoluce s větším displejem i cenou

** Telefon navazuje na loňskou generaci jen přidává větší OLED displej ** Vše se nese v duchu malých, ale užitečných inovací ** Cena kvůli větší velikosti bohužel o pár tisíc povyrostla

Martin Miksa | 365

RECENZE: Xiaomi Mi A2 — rozporuplný pokračovatel rodu

RECENZE: Xiaomi Mi A2 — rozporuplný pokračovatel rodu

** Displej 18 : 9 jde udělat bez výřezu, hurá! ** Zapomeňte na paměťovou kartu a jack ** Čistý Android One je hodně svižný

Ondrej Papánek | 47