Garmin chystá novou bluetoothovou GPS

Americký úřad FCC, který schvaluje různá elektronická zařízení s vestavěným vysílačem, je doslova studnice tajných informací. Stále z něj unikají obrázky a data k novým, zatím nepředstaveným přístrojům. Tentokrát to je chystaný GPS přijímač od Garminu.

 

Novinka by se měla jmenovat Garmin GPS 10X. Pokud lze věřit betaverzi manuálu, má rozměry 45 × 19 × 88 mm a váží 80 g. S počítačem nebo jiným zařízením se propojí prostřednictvím Bluetooth. Konektor USB je určitě určen pro nabíjení, zatím ale není jisté, jestli i pro přenos dat (spíše ne).

 

Nejasnosti panují také kolem použitého čipsetu. Na jedné straně lze najít zmínky o citlivém čipu Sirf Star III, na druhé ale také informace o dvanácti kanálech. To obvykle nejde k sobě, moderní přijímače se chlubí už dvaceti kanály. Nová verze GPS bez citlivého čipsetu by ale trochu ztrácela smysl.

Nový Garmin bude podporovat také zpřesnění WAAS/EGNOS. Na jedno nabití baterií (4 h) by měl GPS 10X vydržet kolem dvanácti hodin provozu.

 

Nic ale není oficiální, Garmin zatím tento produkt nepředstavil.

Zdroj: fórum Gpspassion

Váš názor Další článek: Garmin: známe cenu nové topomapy TOPO Czech v1

Témata článku: GPS, BLU, Nov


Určitě si přečtěte

RECENZE: Asus Zenfone 5Z — velký stylař posouvá hranice

RECENZE: Asus Zenfone 5Z — velký stylař posouvá hranice

** Zenfone 5Z je jako pětka, jenom se špičkovou výbavou ** Potěší vysokým výkonem, očištěným systémem, ale i stereo repráčky ** S cenou se naštěstí drží při zemi.

Martin Miksa | 26

Jak správně dobíjet baterie současných mobilů? Pozor na zastaralé návyky

Jak správně dobíjet baterie současných mobilů? Pozor na zastaralé návyky

Baterie v mobilních zařízeních se vyvíjejí, i když možná ne tak rychle jako některé jiné komponenty. Přesto už s dnešními články není žádoucí pracovat jako kdysi s NiCd bateriemi.

Jan Láska | 117