Garmin chystá novou bluetoothovou GPS

Americký úřad FCC, který schvaluje různá elektronická zařízení s vestavěným vysílačem, je doslova studnice tajných informací. Stále z něj unikají obrázky a data k novým, zatím nepředstaveným přístrojům. Tentokrát to je chystaný GPS přijímač od Garminu.

 

Novinka by se měla jmenovat Garmin GPS 10X. Pokud lze věřit betaverzi manuálu, má rozměry 45 × 19 × 88 mm a váží 80 g. S počítačem nebo jiným zařízením se propojí prostřednictvím Bluetooth. Konektor USB je určitě určen pro nabíjení, zatím ale není jisté, jestli i pro přenos dat (spíše ne).

 

Nejasnosti panují také kolem použitého čipsetu. Na jedné straně lze najít zmínky o citlivém čipu Sirf Star III, na druhé ale také informace o dvanácti kanálech. To obvykle nejde k sobě, moderní přijímače se chlubí už dvaceti kanály. Nová verze GPS bez citlivého čipsetu by ale trochu ztrácela smysl.

Nový Garmin bude podporovat také zpřesnění WAAS/EGNOS. Na jedno nabití baterií (4 h) by měl GPS 10X vydržet kolem dvanácti hodin provozu.

 

Nic ale není oficiální, Garmin zatím tento produkt nepředstavil.

Zdroj: fórum Gpspassion

Váš názor Další článek: Garmin: známe cenu nové topomapy TOPO Czech v1

Témata článku: GPS, BLU, Nov


Určitě si přečtěte

Nový Honor 20 a Honor 20 Pro: skvělé telefony zraněné politikou

Nový Honor 20 a Honor 20 Pro: skvělé telefony zraněné politikou

** Honor 20 a 20 Pro míří na vyšší střední třídu telefonů ** Zaujmou hlavně dírkou v displeji a čtyřmi fotoaparáty na zadní straně ** Uvedení následuje těsně po agresivním kroku USA, ohrožujícím celou budoucnost Huawei a Honoru

Tomáš Holčík, Filip Kůžel | 85

RECENZE: Garmin Forerunner 945 jsou hodinky nabušené k dokonalosti. Umí téměř vše!

RECENZE: Garmin Forerunner 945 jsou hodinky nabušené k dokonalosti. Umí téměř vše!

** Tohle je vrchol mezi sportovními hodinkami. ** Forerunner 945 umí prakticky vše, co se sportovního měření týká. ** Navíc jsou lehké a potěší i výdrž kolem 30 hodin při zapnuté GPS.

Pavel Tomek | 21