Garmin Mobile PC: navigace pro notebooky

Garmin dnes na veletrhu CES představil softwarovou navigaci Mobile PC určenou pro notebooky, tablet PC a obecně pro jakýkoli počítač. Zatím nejsou k dispozici podrobnější technické specifikace, nevím tedy, jestli se počítačem myslí jen systém Microsoft Windows, nebo jestli Garmin Mobile PC bude využitelný třeba i v Mac OS.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Sofware se chová v podstatě stejně jako navigační aplikace v přenosných přístrojích Nüvi. Podobné prostředí je vidět i na dvou zveřejněných obrázcích. Rozdíl je jen ve větším displeji.

Garmin Mobile PC se bude prodávat ve dvou variantách. První je jako samostatný software, který dokáže využít jakýkoli běžný GPS přijímač. To je myslím nutné zdůraznit, neboť Garmin byl dlouho nechvalně proslulý svazováním softwaru s vlastním hardwarem. Tato verze bude stát 60 dolarů. K dispozici bude ale i balíček za 100 dolarů, kde bude kromě programu i GPS modul Garmin 20x připojitelný k USB portu notebooku. Obě varianty se začnou prodávat v dubnu.

Protože jsem tyto informace zjistil o půl jedné v noci, nemám zatím podrobnosti o dostupnosti tohoto produktu v České republice. Ve fóru a v diskuzích jsem ale už zaregistroval poměrně dost dotazů na podobný navigační systém. Zájem by tedy zřejmě byl.

Tip: viděli jste už novou turistickou navigaci Garmin Colorado?

Diskuze (16) Další článek: Garmin Colorado: nová řada turistických navigací (video)

Témata článku: Notebooky, Note, Mobil, Notebook, MOBI


Určitě si přečtěte