Geocaching: rychlé vyhledávání skrýší mobilem

Při geocachingu je mobilní telefon často stejně důležitý jako GPS. Kromě toho, že se s ním dá zavolat o radu autorovi nebo geocacherovi, který skrýš už našel, je použitelný i pro zjišťování informací na webu a wapu.

Základní adresy www.geocaching.com a www.geocaching.cz určitě každý z oboru zná. Méně známé jsou wapové verze těchto stránek, na které se dá dostat z každého mobilu: wap.geocaching.com a wap.geocaching.cz. Jestli chcete ještě víc, použijte javový prohlížeč Opera Mini. S ním se připojíte i na oficiální web geocaching.com, kde můžete použít vyhledávání a všechny další funkce.

Vyhledávací stránka oficiálního webu je ale zbytečně komplikovaná. Než se načte do mobilu, stojí to drahé kilobajty i čas. Navíc nelze vyhledávat najednou podle názvu, autora a dalších parametrů, můžete vybrat jen jeden.

Jednoduše na boulter.com

Tím jsem se konečně dostal tam, kam jsem potřeboval: k výborné stánce boulter.com/gqs. Je určena pro vyhledávání cachí. Stačí do políčka napsat název, autora, waypoint, zkrátka libovolný řetězec a zbytek už nechat na chytrém vyhledávání. Většinou najde přesně to, co chcete a otevře stránku na webu geocaching.com.

Klepněte pro větší obrázek
Jednoduchý formulář – a kolik umí věcí

Svůj záměr můžete také specifikovat blíž. Z roletky se dá místo položky Smart vybrat, kde má systém vyhledávat – například waypoint, cache od určité osoby, souřadnice. Výsledek může být v podobě tradičního výpisu, jako stránka pro tisk (to je výhodné pro mobily), anebo se otevře stránka pro přidání nového logu. U tradičního výpisu můžete navíc zvolit, jestli se mají zobrazit všechny logy a k tomu ještě převést zakódované texty.

Pokud při geocachingu používáte mobilní telefon, doporučuji uložit adresu boulter.com/gqs do oblíbených položek. Podívejte se také na nápovědu, ve které jsou popsána různá kouzla, která je možné s tímto jednoduchým formulářem dělat. Například s adresou http://boulter.com/gqs/?mode=printer&decrypt&all služba zobrazí výsledky rovnou v úsporné verzi určené pro mobily, se všemi dešifrovanými komentáři.

Váš názor Další článek: HP iPaq rx5940: PDA hlavně pro navigaci (test)

Témata článku: Geocaching, Vyhledávání, Mobil, Rychlé vyhledávání


Určitě si přečtěte

Jak správně dobíjet baterie současných mobilů? Pozor na zastaralé návyky

Jak správně dobíjet baterie současných mobilů? Pozor na zastaralé návyky

Baterie v mobilních zařízeních se vyvíjejí, i když možná ne tak rychle jako některé jiné komponenty. Přesto už s dnešními články není žádoucí pracovat jako kdysi s NiCd bateriemi.

Jan Láska | 117

RECENZE: Samsung Galaxy Note 9 — modrožlutý náčrtník tahá esa z rukávu

RECENZE: Samsung Galaxy Note 9 — modrožlutý náčrtník tahá esa z rukávu

** Nejnovější Note z dílny Samsungu vylepšil pero S Pen. Přes Bluetooth s ním můžete třeba fotit selfíčka ** Telefonu narostla paměť, zvýšila se kapacita baterie, nově dostal i kapalinové chlazení ** Note 9 se neprofiluje jen jako pracovní nástroj, stejně velký důraz je kladen i na mobilní hry

Martin Chroust | 31

RECENZE: OnePlus 6 — další pokus o zabití vlajkových lodí

RECENZE: OnePlus 6 — další pokus o zabití vlajkových lodí

** Poměr ceny a výkonu je fantastický ** OxygenOS je fakticky čistý Android ** Foťák je krůček za nejlepšími

Jakub Michlovský | 53

RECENZE: Huawei P20 Lite — odlehčená verze letošní špičky láká vzhledem i cenou

RECENZE: Huawei P20 Lite — odlehčená verze letošní špičky láká vzhledem i cenou

** Osvědčený recept Huawei v trochu modernějším střihu ** Výřez v displeji neruší ani zdaleka, jak by se mohlo zdát ** Odemykání obličejem je návykové a překvapivě dobře funguje

Martin Herodek | 10