Google Earth už i pro Android

Se žhavením Marketu ale ještě chvíli počkejte, Google Earth si totiž klade doslova "krvavé" nároky: především vyžaduje Android ve verzi 2.1, kterým v současné době disponuje pouze Nexus One a Motorola Droid. Ty totiž vynikají rychlým procesorem podporující náročné grafické výpočty. Majitelé starších telefonů mají zkrátka smůlu. Nejde přitom pouze o požadavek na operační systém, ale konkrétně na instrukční sady ARMv7 u nových procesorů. Google se zatím nevyjádřil, zda vydá i verzi pro starší platformy, procesory a tedy i aktuálně prodávané přístroje.

Klepněte pro větší obrázek
Nový Google Earth pro Android: všimněte si názvů ulic

Google Earth přináší několik zajímavých novinek. Především podporuje hlasové ovládání, konkrétněji vyhledávání lokací a bodů zájmu. A to nejen konkrétním jménem místa, ale i tzv. full textem. Mezi další novinky patří zahrnutí vrstvy cest s názvy ulic, které například verze pro iPhone neobsahuje.

Tip: komentář k novému Google Earth si můžete přečíst i na blogu Windroid. V tomto příspěvku si můžete prohlédnout video z praxe.

Diskuze (4) Další článek: TAT předvedl fantastické 3D widgety pro Android (video)

Témata článku: Google, Google Earth, Apple iPhone 4GB, Google Nexus One, #Android, Google +


Určitě si přečtěte

RECENZE: Xiaomi Redmi S2 — osvědčený koktejl dobré ceny i výbavy

RECENZE: Xiaomi Redmi S2 — osvědčený koktejl dobré ceny i výbavy

** Výbavou i vzhledem připomíná jiné modely, přesto je originální ** Hlavní důraz je kladen na foťák a selfie s umělou inteligencí ** Pochvalu zaslouží zejména za skvělý poměr ceny a výbavy

Martin Miksa | 7

RECENZE: Asus Zenfone 5 — výborná vyšší třída, kterou nezazdila ani cena

RECENZE: Asus Zenfone 5 — výborná vyšší třída, kterou nezazdila ani cena

** Asus se nechal zlákat na design s vykousnutým displejem ** K tomu přidal velmi slušnou výbavu s minimem kompromisů ** Vznikl Zenfone 5, který konečně dokáže konkurovat i cenou

Jan Láska | 8