Google Earth už i pro Android

Se žhavením Marketu ale ještě chvíli počkejte, Google Earth si totiž klade doslova "krvavé" nároky: především vyžaduje Android ve verzi 2.1, kterým v současné době disponuje pouze Nexus One a Motorola Droid. Ty totiž vynikají rychlým procesorem podporující náročné grafické výpočty. Majitelé starších telefonů mají zkrátka smůlu. Nejde přitom pouze o požadavek na operační systém, ale konkrétně na instrukční sady ARMv7 u nových procesorů. Google se zatím nevyjádřil, zda vydá i verzi pro starší platformy, procesory a tedy i aktuálně prodávané přístroje.

Klepněte pro větší obrázek
Nový Google Earth pro Android: všimněte si názvů ulic

Google Earth přináší několik zajímavých novinek. Především podporuje hlasové ovládání, konkrétněji vyhledávání lokací a bodů zájmu. A to nejen konkrétním jménem místa, ale i tzv. full textem. Mezi další novinky patří zahrnutí vrstvy cest s názvy ulic, které například verze pro iPhone neobsahuje.

Tip: komentář k novému Google Earth si můžete přečíst i na blogu Windroid. V tomto příspěvku si můžete prohlédnout video z praxe.

Diskuze (4) Další článek: TAT předvedl fantastické 3D widgety pro Android (video)

Témata článku: Google, Google, Google Earth, Apple iPhone 4GB, Google Nexus One, Google +, #Android


Určitě si přečtěte

Xiaomi Amazfit 2 Stratos: Šlape na paty nejlepším sportovním hodinkám, cenou je rozdrtí

Xiaomi Amazfit 2 Stratos: Šlape na paty nejlepším sportovním hodinkám, cenou je rozdrtí

Nástupce původního modelu Amazfit podražil a vrhá se tak do nelehkého boje s konkurencí, která za příplatek několika stovek, nabízí o hodně víc funkcí.

Ondrej Papánek | 26

Jak správně dobíjet baterie současných mobilů? Pozor na zastaralé návyky

Jak správně dobíjet baterie současných mobilů? Pozor na zastaralé návyky

Baterie v mobilních zařízeních se vyvíjejí, i když možná ne tak rychle jako některé jiné komponenty. Přesto už s dnešními články není žádoucí pracovat jako kdysi s NiCd bateriemi.

Jan Láska | 125

RECENZE: Redmi 7 — když dáte Xiaomi vale, ale to dobré z něj si necháte

RECENZE: Redmi 7 — když dáte Xiaomi vale, ale to dobré z něj si necháte

** Oficiálně to sice není Xiaomi, ale poměr cena/výkon má skvělý ** Dobrá výdrž, pěkné fotky a spolehlivá čtečka jsou hlavní zbraně ** Zklame horší odladěnost prostředí a slabší výsledky videa

Jakub Vrbacký | 18