Google Latitude a Google Places: nové verze pro iPhone

Světu byly představeny inovované verze oblíbených aplikací z dílen Googlu – Latitude a Places. Pojďme se podívat co nabízejí za novoty.

Nejdříve si připomeňme, jak vlastně služba Google Latitude funguje. Po spuštění se vám zobrazí mapka s přesným umístěním vašich přátel tam, kde se právě vyskytují. Vy jste zároveň vidět na jejich mapkách. Celé toto je plně automatické, aplikace v určeném časovém intervalu vaši polohu zasílá bez vašeho zásahu.

Nová verze nabízí možnost hlášení polohy v místech, které si předem určíte, navíc ještě s doprovodným komentářem k tomuto místu. V praxi by to tedy mohlo vypadat tak, že když plánujete návštěvu kavárny XY, tak její polohu předem zadáte do aplikace s textem „Jsem na kafi, kdo se přidá?“ a aplikace následně po vašem příchodu do kavárny sama polohu s popisem odešle. Funguje to rovněž při odchodu z kavárny, takže se nestane že by vám vaše poloha zůstala viset dlouhou dobu na jednom místě a nikdo vás nezastihl.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Tlačítkem „Check in here“ hlásíte svou polohu přímo. Následně poté můžete prohlížet svou vlastní statistiku návštěvnosti daných míst, přičemž se dostáváte na různé pozice v návštěvnosti jako jsou Regular, VIP, a Guru. Toto jednak slouží pro vaší vlastní potřebu, ale hlavně se přímo nabízí různý slevový potenciál. Jako uživatelé jste informování o různých akcích a pakliže dosáhnete požadovaného stupně návštěvnosti, pak se před vámi otevírají různé možnosti – viz. obrázek.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Jste pravidelný návštěvník, k objednávce máte pití zdarma

Pro instalaci nového Google Latitude na iPhonu je nutné provést update z App Store. Aplikace vyžaduje iOS ve verzi 4 či vyšší a je dostupná pro přístroje iPhone 3GS, iPhone 4, iPad, iPod touch 3. a 4. generace. Bezobslužné hlášení polohy je však možné pouze na přístrojích iPhone 3GS, iPhone 4, a iPad 3G.

Google Places

I zde bychom si krátce měli připomenout, co vlastně Google Places dělá. Aplikace v závislosti na vaší poloze a požadované informaci (nejbližší restaurace, kavárna, bankomat, atd.) nabídne na mapě požadovaný objekt. V základním menu je uvedeno několik nejběžnějších hledaných typů objektů, které však ale jdou jednoduše změnit, celé hledání se tak zjednodušuje a zrychluje.

Klepněte pro větší obrázek 

Co je nového v této aplikaci? Předně je to fakt, že je nově dostupná ve 30 světových jazycích včetně češtiny. Další novinkou je jednoduché hodnocení míst ve kterých se právě nalézáte. Sedíte v restauraci, jídlo je příšerné a obsluha ještě horší? Nyní tento fakt můžete ohodnotit přímo od stolu. Jaký je výsledek takovéhoto počínání? V závislosti na vašem hodnocení vám aplikace příště bude předkládat jednak hodnocení ostatních uživatelů, vaše osobní hodnocení a bude vás moci přímo navést tam, kam byste dle vašich preferencí měli zajít. Chcete si vše projít ještě ze svého stolního počítače? Díky funkci Hotpot to není žádný problém.

Novou verzi aplikaci si můžete stejně jako předchozí Latitude snadno nainstalovat z App Store.

Váš názor Další článek: Hitparáda mobilů: levné Androidy od Samsungu bodují

Témata článku: Google, iPhone, Software pro mobily, Apple iPhone 3GS, Apple iPhone 3GS 16GB, Apple iPhone 3GS 32GB, Apple iPhone 4, Apple iPhone 4 16GB, Apple iPhone 4 32GB, Apple iPhone 4GB, Apple iPhone 7, Verze, Požadovaný objekt, Regular, Hlášení polohy, Plac, Google +


Určitě si přečtěte

Jak správně dobíjet baterie současných mobilů? Pozor na zastaralé návyky

Jak správně dobíjet baterie současných mobilů? Pozor na zastaralé návyky

Baterie v mobilních zařízeních se vyvíjejí, i když možná ne tak rychle jako některé jiné komponenty. Přesto už s dnešními články není žádoucí pracovat jako kdysi s NiCd bateriemi.

Jan Láska | 114

Samsung Galaxy Watch: Chytré hodinky tikají a odbíjejí. Těšte se na eSIM!

Samsung Galaxy Watch: Chytré hodinky tikají a odbíjejí. Těšte se na eSIM!

** Samsung v New Yorku představil i novou generaci hodinek Galaxy Watch ve dvou velikostech a třech barvách** Hodinky mohou tikat a odbíjet jako běžné analogové hodinky ** Připojíte je k Androidu i iOS, my se těšíme zejména na model s eSIM

Martin Chroust | 22

RECENZE: Huawei P20 Lite — odlehčená verze letošní špičky láká vzhledem i cenou

RECENZE: Huawei P20 Lite — odlehčená verze letošní špičky láká vzhledem i cenou

** Osvědčený recept Huawei v trochu modernějším střihu ** Výřez v displeji neruší ani zdaleka, jak by se mohlo zdát ** Odemykání obličejem je návykové a překvapivě dobře funguje

Martin Herodek | 10

5 důvodů, proč je předplacená karta lepší než měsíční paušál

5 důvodů, proč je předplacená karta lepší než měsíční paušál

** Paušál je levnější, ale taky platíte jak mourovatí když zrovna nevoláte ** Zásadním benefitem předplacené karty je pro mnohé její anonymita ** A pokud vás operátor naštve, můžete mu dát rovnou košem

Aleš Pospíšil | 126

RECENZE: Xiaomi Redmi S2 — osvědčený koktejl dobré ceny i výbavy

RECENZE: Xiaomi Redmi S2 — osvědčený koktejl dobré ceny i výbavy

** Výbavou i vzhledem připomíná jiné modely, přesto je originální ** Hlavní důraz je kladen na foťák a selfie s umělou inteligencí ** Pochvalu zaslouží zejména za skvělý poměr ceny a výbavy

Martin Miksa | 7

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

** Bezrámečkovost ve známé podobě se špičkovou výbavou i foťákem ** Vítanou novinkou je podpora bezdrátového nabíjení ** V neposlední řadě zaujme také svou lákavou cenou.

Martin Miksa | 11