Google mapy slaví 15 let. Díky Street View si můžete projít prostory Národního muzea

Mapy Google slaví 15 let od svého spuštění, k němuž došlo 8. února 2005. Jejich neodmyslitelnou součástí jsou od roku 2007 také panoramatické fotografie a pohledy do ulic zvané Street View. K příležitosti oslav 15. výročí svých map nasnímal Google do Street View také interiéry nedávno zrekonstruované budovy Národního muzea v Praze.

Klepněte pro větší obrázek

Zájemci si nyní mohou online projít vybrané prostory a prohlédnout si místa, která už brzy zaplní vzácné exponáty a vitríny. Prostřednictvím Google Street View se návštěvníci mohou bez front a zdarma podívat i do míst, která jsou zatím pro veřejnost nepřístupná, projít se pod známým plejtvákem myšokem nebo si v detailu prohlédnout busty a sochy Panteonu Národního muzea. Některé části historické budovy byly nasnímány v noci, virtuální návštěvníci tak mohou zjistit, jak vypadá Muzeum po soumraku.

Mapy od Googlu prošly za dobu patnáctileté existence zajímavým vývojem. Zatímco v roce 2005 ještě firma řešila, kam co nejvhodněji umístit tlačítko „Tisknout“, protože většina lidí používala mapy klasickým způsobem vytištěné na papíře, dnes jsou mapy nejčastěji v mobilních zařízeních a miliarda aktivních uživatelů s nimi každý den najede 1 miliardu kilometrů. Mezi nejpoužívanější funkce patří vedle navigace i sledování stavu dopravy v reálném čase a Street View, které mapuje více než 16 milionů kilometrů ulic, cest a interiérů.

Váš názor Další článek: Oppo zve do Barcelony na premiéru Find X2. Nabídne inovativní foťák se superostřením

Témata článku: Mapy, Google Mapy, Google, Street View, Výročí, Street, Mapa, Národ, Muzeum, View, Národní muzeum


Určitě si přečtěte

Bestiální Samsung Galaxy S20 Ultra. Na cenu nehleďte, tohle má grády!

Bestiální Samsung Galaxy S20 Ultra. Na cenu nehleďte, tohle má grády!

** Když chcete Galaxy bez kompromisů, chcete Galaxy S20 Ultra ** 108MPx, 100× zoom, 16 GB RAM, 120Hz displej, 5G... ** Ultra je nejlépe vybavený Samsung všech dob. A bude drahý

Martin Chroust, Jan Láska | 172

RECENZE: Redmi Note 7 je skvělá volba s jedinou chybičkou

RECENZE: Redmi Note 7 je skvělá volba s jedinou chybičkou

** Ani Note 7 nezlomil kletbu chybějícího NFC ** Drobná vylepšení mezi generacemi přibližují Redmi Note dokonalosti ** 48 MPx nemusí automaticky znamenat marketingový výkřik do tmy

Martin Herodek | 28