Google: novinky v Latitude a čísla popisná v mapách

Očekávám, kdy nás začnete pranýřovat za neustálé zprávy o Googlu. Nedá se nic dělat, právě Google chrlí jednu novinku za druhou a rozhodně vás o ně chceme ochudit. Tentokrát Google přidal několik nových funkcí do své služby Latitude, kterou jsme vám již blíže představili.

Shrnuto jednou větou, Latitude slouží ke sledování polohy vašich známých a přátel, samozřejmě s jejich souhlasem. V mapě ihned vidíte, kde se kdo nachází. Služba vyžaduje pro ideální fungování mobilní datové přenosy a telefon s nainstalovaným klientem nebo spuštěnou speciální webovou stránkou, to v případě iPhonu.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Ukázka služby Latitude v praxi

Google nyní přišel s dvojicí zlepšení: především nabízí možnost záznamu vaší polohy s následnou archivací a zpětného vyvolání. Google vás bude jednoduše stopovat, co s takovým záznamem uděláte, nechává na vás.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Novinky v Google Latitude: záznam trasy

Zajímavější jsou upozornění. A opět jednoduše - Google vám pošle email nebo textovku ve chvíli, kdy se ve vaší blízkosti objeví někdo z přátel. Aby vám ale zpráva nepřicházela od vašich spolupracovníků během pracovního dne, využívá Google chytrou filtraci rutinních tras a činností. Eliminuje tedy upozornění během vaší cesty do práce s lidmi, se kterými se stýkáte neustále a podobně. Google přitom nesleduje pouze vaši pozici, ale i čas, ve kterém se rutinní činnosti opakují. Tato funkce pak vyžaduje aktivaci záznamu historie.

Další novinka nesouvisí přímo s Latitude, ale s Google mapami. Databáze již obsahuje, a zde se přiznám, že nevím přesně jak dlouho, čísla popisná a orientační nejen ve velkých městech, ale i v nejmenších vesničkách. Při hledání původu databáze vše směřuje ke společnosti CEDA, která dodává mapové podklady Tele Atlasu a ten je dále postupuje Googlu. Důvod pátrání je prostý: jsme zvědavi, kdy se kompletní databáze čísel popisných dostane do automobilových navigací všech výrobců.

Diskuze (8) Další článek: Sony Ericsson odtajnil výbavu Xperie Pureness

Témata článku: Google, Popis, Google +, Kompletní data, Nov


Určitě si přečtěte

RECENZE: Honor Play — splněný sen pro mobilní hráče

RECENZE: Honor Play — splněný sen pro mobilní hráče

** Honor Play nabízí dynamické vibrace známé z konzolových ovladačů ** GPU Turbo režim dokáže zvýšit výkon grafické jednotky až o 60 % ** Výdrž telefonu je nadprůměrná, škoda jen pomalejšího dobíjení

Milan Měchura | 25

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 5 je téměř bez chyby a má skvělou cenu

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 5 je téměř bez chyby a má skvělou cenu

** Kvalitně zpracovaný telefon, na kterém se obtížně hledají chyby ** NFC je zejména v ČR klíčovým parametrem, který zde bohužel chybí ** Povedený mix funkcí si může držet přijatelnou cenovku

Martin Herodek | 74

Huawei Mate 20 Pro nadělá konkurenci vrásky. Superphone nemá slabé místo

Huawei Mate 20 Pro nadělá konkurenci vrásky. Superphone nemá slabé místo

** Nová vlajková loď Huawei prakticky nezná kompromisy ** Přináší ohromný výkon a nezvykle mnoho inovací ** Nejzajímavější je čtečka v displeji a nový typ paměťovky

Jan Láska | 153

RECENZE: Xiaomi Redmi 5 Plus — znovu trefa do černého

RECENZE: Xiaomi Redmi 5 Plus — znovu trefa do černého

** Redmi 5 Plus nabízí velký 6palcový FullHD+ displej i dostatečný výkon ** Oproti minulé generaci dokázalo Xiaomi zapracovat na fotoaparátu ** Celková vyváženost vč. rozumné ceny ho předurčuje k úspěchu

Milan Měchura | 14

RECENZE: Asus Zenfone 5Z — velký stylař posouvá hranice

RECENZE: Asus Zenfone 5Z — velký stylař posouvá hranice

** Zenfone 5Z je jako pětka, jenom se špičkovou výbavou ** Potěší vysokým výkonem, očištěným systémem, ale i stereo repráčky ** S cenou se naštěstí drží při zemi.

Martin Miksa | 26