Google Street View zachoval města před zemětřesením

Služba Google Street View pro procházení ulicemi měst v internetové mapě se v poslední době čím dál častěji setkává s protesty proti ochraně soukromí. Lidé a různé organizace si stěžují, že Google fotí jejich domy, ploty, že jsou na fotkách sami vidět. Příliš nepomáhá ani rozmazávání obličejů a registračních značek automobilů. Odhaduji, že Google se s podobnými výtkami bude setkávat čím dál víc.

Je to možná také tím, že Street View se z velkých měst, kde se se ztrátou soukromí tak nějak počítá, přesouvá na periferie, do malých obcí. Jejich obyvatelé jsou na své soukromí citlivější.

Za Street View ještě jednou budeme rádi

Zemětřesení ve střední Itálii z minulého týdne ukázalo druhou stranu Street View. Kromě toho, že to je nesmírně zábavná služba, v ní teď máme uchovány ulice středověkého městečka L`Aquila. To už zřejmě nikdy nebude po zemětřesení uvedeno zpět do původního stavu, Google ale ve svých fotkách zachoval historii.

Projděte se ulicemi města. Najde někdo přesné datum, kdy byly snímky pořízeny? Odhaduji to na loňské léto, někde v ulicích ale musí být nějaký důkaz. Můžete porovnávat tehdejší stav se současností, například s velkými fotografiemi na tomto webu. Objevil jsem třeba místo na snímku číslo sedm, takhle vypadal palác před zemětřesením.

Klepněte pro větší obrázek
Z tohoto domu zbylo jen poničené přízemí

Google se svým Street View skutečně zasahuje do soukromí, o tom myslím není sporu. Na druhé straně ale jednou budeme rádi za to, co v této službě uchoval.

Oživeno: Fotografie z ulic L`Aquila byly pořízeny zřejmě v srpnu 2008. Jeden ze čtenářů mě upozornil na tento plakát s upoutávkou na koncert konaný 24. srpna.

Diskuze (17) Další článek: Na trh míří vysavač ovládaný mobilem

Témata článku: Google, Street View, Street, Zemětřesení, Loňské léto, Země, View, Google +


Určitě si přečtěte

RECENZE: Nokia 6.1 a Android One mají trumfy, které z tabulky nevyčtete

RECENZE: Nokia 6.1 a Android One mají trumfy, které z tabulky nevyčtete

** Výrazně vyšší výkon ve srovnání s předchůdcem ** Čistý Android není pro každého, má ale svoje kouzlo ** Moderní pojetí klasiky bez zbytečných módních výstřelků

Martin Herodek | 4

RECENZE: OnePlus 6 — další pokus o zabití vlajkových lodí

RECENZE: OnePlus 6 — další pokus o zabití vlajkových lodí

** Poměr ceny a výkonu je fantastický ** OxygenOS je fakticky čistý Android ** Foťák je krůček za nejlepšími

Jakub Michlovský | 53

Samsung Galaxy Watch: Chytré hodinky tikají a odbíjejí. Těšte se na eSIM!

Samsung Galaxy Watch: Chytré hodinky tikají a odbíjejí. Těšte se na eSIM!

** Samsung v New Yorku představil i novou generaci hodinek Galaxy Watch ve dvou velikostech a třech barvách** Hodinky mohou tikat a odbíjet jako běžné analogové hodinky ** Připojíte je k Androidu i iOS, my se těšíme zejména na model s eSIM

Martin Chroust | 22

RECENZE: Xiaomi Redmi S2 — osvědčený koktejl dobré ceny i výbavy

RECENZE: Xiaomi Redmi S2 — osvědčený koktejl dobré ceny i výbavy

** Výbavou i vzhledem připomíná jiné modely, přesto je originální ** Hlavní důraz je kladen na foťák a selfie s umělou inteligencí ** Pochvalu zaslouží zejména za skvělý poměr ceny a výbavy

Martin Miksa | 7