Handy Geocaching: hledání pokladů s javovým mobilem

Česká javová aplikace Handy Geocaching zjednoduší geocacherům práci s informacemi v terénu. Z mobilního telefonu s ní mohou zjistit, jaké jsou nejbližší keše a všechny informace, které k nim jsou na webu geocaching.com dostupné. Autorem aplikace je český geocacher známý pod přezdívkou geoDestil. Soubory ke stažení a další informace najdete na jeho stránkách.


Ikonka Handy Geocaching mezi ostatními programy v mobilu

Geoinformace při ruce

Handy Geocaching existuje ve dvou verzích, obě jsou k dispozici zdarma. V této bleskovce popisuji jednodušší verzi Light, která neumí pracovat s GPS modulem. S vyšší verzí, která spolupracuje s GPS připojené k mobilu prostřednictvím Bluetooth, není nutné ručně zadávat souřadnice místa. Program potom nabídne také možnost průměrování polohy, což se hodí při zakládání keší. GPS verze Handy Geocaching ale není kompatibilní se všemi telefony.


U základní verze je třeba manuálně zadat souřadnice, od kterých chcete hledat

Do nastavení zadáte svoji geopřezdívku a heslo, zvolíte, jestli se mají zobrazovat pouze nenalezené keše, a případně ještě filtrování na poklady typu „tradicional“. Přezdívku program musí znát kvůli tomu, aby mohl rozeznat, které keše jste už našli; a aby vůbec mohl vytáhnout data z webu geocaching.com.


Základní nabídky • dvě obrazovky s nastavením • program se připojí k internetu

Následně si můžete nechat zobrazit deset nejbližších keší podle výše uvedeného nastavení. Na obrázcích jsou vidět příklady, kdy postupně nechávám zobrazit pouze nenalezené keše, všechny keše a všechny tradicionálky.

 
Nenalezené keše • všechny poklady • pouze keše tradicional

Ke každému pokladu si lze nechat zobrazit základní informace, kompletní listing, waypointy, nápovědu i logy úspěšných i neúspěšných hledačů. Program ale slouží jen pro prohlížení, nelze z něj přímo zapsat nalezenou keš.

    

Další možností je prohlížení informací o keši podle zadaného kódu waypointu.

Javová aplikace Handy Geocaching je k dispozici zdarma. Její verze Light by měla pracovat na všech mobilních telefonech, které podporují Javu. Vyšší verze s podporu GPS pak v telefonu vyžaduje Java MIDP 2.0, CLDC 1.1 a podporu Bluetooth (JSR-82). V obou případech jde o malé prográmky, které se v paměti telefonu určitě neztratí.


Tip: Nepřehlédněte užitečnou webovou stránku pro vyhledávání keší pomocí internetového prohlížeče v mobilních telefonech. Kdybyste náhodou nevěděli, co je to geocaching, doporučuji tento článek.

Váš názor Další článek: GPS, která zaznamená polohu za sto milisekund

Témata článku: Geocaching, Mobil, MOBI, Hledání, Poklad


Určitě si přečtěte