IGo 2006 Plus: v pondělí mapy a nové funkce zdarma (oživeno)

Dozvěděl jsem se, že maďarský výrobce NavNGo od pondělí 19. března nabídne ke stažení novou verzi navigačního softwaru iGo. Verze iGo 2006 Plus vyjde z betaverze, která je už několik měsíců dostupná ke stažení. Majitelé starší verze iGo aktualizaci zdarma najdou na stránkách www.i-go.com/en/update.

Oživeno 20. března: Aktualizace na stránkách iGo stále není dostupná.

Oživeno 21. března: Aktualizace stále není dostupná, vyskytly se údajně technické problémy, blíže nespecifikované.

Hlavní novinky

1. Aktualizace map. iGo 2006 Plus bude mít mapy Chorvatska do úrovně uličního detailu, nové silnice pro Bosnu a Hercegovinu. Revidovány budou i mapy jiných států, takže se update vyplatí, i když se nechystáte na Balkán. V opačném případě je iGo v podstatě jediná alternativa pro uspokojivou navigaci u Jaderského moře a v okolních státech. Samozřejmě i s přenosnými navigacemi, které jsou na tomto systému postaveny. Update se ale týká jen samotné softwarové navigace pro kapesní počítače s Windows Mobile.

2. Dopravní informace RDS-TMC. Pokud máte TMC přijímač nebo GPS modul s podporou této technologie, bude možné do iGo přijímat dopravní informace. RDS-TMC bude funkční ve většině zemí západní Evropy, jmenovitě je deklarována podpora pro tyto státy: Andorra, Belgie, Česká republika, Dánsko, Itálie, Finsko, Francie, Nizozemsko, Německo, Norsko, Rakousko, Španělsko, Švédsko, Švýcarsko a Velké Británie.

3. Režim tunelu. IGo při vjezdu do tunelu nebo míst se slabým signálem neoslepne. Bude se podle poslední známé rychlosti snažit pokračovat v trase až do další změny směru jízdy.

4. Radary. IGo bude obsahovat databázi policejních radarů a kamer. Zdarma bude možné stáhnout osmnáct míst pomocí programu POI-Warner Speed Camera. Dalších třiadvacet tisíc radarů bude dostupných prostřednictvím www.speedcamupdate.com, tentokrát ale už zřejmě jako placená služba. Když se k takovému místu s radarem přiblížíte, iGo se v předstihu ozve.

5. Adresy a telefonní seznam. IGo dokáže naimportovat kontakty z adresáře kapesního počítače a využít je při navigaci.

6. Chytrá klávesnice. Při vybírání města nebo ulice se na klávesnici zobrazí jen tlačítka, která mohou následovat. Ostatní budou neaktivní.

7. Inteligentní vyhledávání adres. Práce s databází se výrazně zrychlí a usnadní. Pokud zadáte číslo domu hledané adresy, objeví se rovnou filtrovaný seznam ulic. Funkce tak umožní vyhledat přesnou adresu i na ulici, která je velmi dlouhá a vede např. přes několik městských částí. V nové verzi iGo se zobrazí vždy pouze ty ulice, ve kterých existuje adresa s tímto číslem.

8. Rozšířené plánování trasy. IGo bude plánovat trasy ještě rychleji a přesněji než dřív.

9. Ukládání projetých tras. Zřejmě jen drobná změna spočívající ve změně pořadí ukládaných tras.

10. Chytrý zoom. Zobrazení se bude snažit natáčet tak, aby byla silnice vidět v co nejlepším možném úhlu. Ještě lépe než teď.

11. Automatická konfigurace GPS. Nebude nutné zadávat žádné parametry, iGo najde a nastaví GPS přijímač sám.

12. Lepší hardwarová podpora. IGo bude kompatibilní s více zařízeními než dřív. Kompletní seznam kompatibility najdete na www.i-go.com.

13. Vylepšená hlasová navigace. Při pokračování po hlavní silnici bude lépe rozlišen rozdíl mezi ostrými a pozvolnými změnami směru jízdy.

14. Jízdní pruh pro auta s více pasažéry. U nás se s tímto dopravním značením příliš nesetkáte, bývá oblíbený v USA. Jde o rychlý jízdní pruh, kam mají přístup jen vozidla, která vezou více lidí. V ČR jsou tímto způsobem řešeny například vyhrazené pruhy pro autobusy. IGo už s touto situací bude umět počítat.

NavNGo vydá oficiální zprávu až v pondělí. Počítejte proto raději s určitou možností, že něco může být ještě jinak.

Co nás dál čeká?

V létě se objeví iGo pro smartphony se Symbianem a na konci roku javová verze pro běžné mobilní telefony. Do programu přibude podpora funkce text-to-speech pro automatické předčítání textových dat. Od druhého čtvrtletí bude iGo dostupné i na kartách microSD.

Stále ještě čekáme na oficiální podrobné informace k novému iGo 8. Nabídne zcela přepracovanou grafiku, kde budou kromě jiného i prostorové modely některých budov.


Oživeno: stáhněte si oficiální tiskovou zprávu

Diskuze (13) Další článek: Vodafone nabídne datový roaming za paušál!

Témata článku: Zdarma, Drobná změna, Funkce, Pondělí, Žďár, Jediná alternativa, Plus, Placená služba, Nov


Určitě si přečtěte