IGo 2006: stáhněte si zdarma vylepšenou hlasovou navigaci

Český distributor navigačního programu iGo 2006 nabízí na svých stránkách nové soubory hlasové navigace. Oproti originálním verzím jsou vylepšené, upraven byl zejména český slovosled. Zdarma si můžete stáhnout hlas Jana i Zuzany a nahradit originální soubory na paměťové kartě.

Novou hlasovou navigaci jsem vyzkoušel jen při simulaci. Na vlastní uši nepoznám, co je nového, ale čeština zní přirozeně, hlas – zejména Zuzany – je zřetelný. Zkusím ještě porovnat konfigurační soubory a bleskovku případně doplním.

Hlasovou navigaci si mohou stáhnout i majitelé navigace Mio C710(+). IGo ale na stránkách varuje, že neodpovídá za případné škody, které tímto použitím mohou nastat. Určitě by si proto měli zálohovat původní verze souborů.

Oživeno: Porovnal jsem konfigurační soubory commands.csv, které iGo nařizují, co má v určitých situacích říkat. Většina změn se týká přehození údaje o vzdálenosti s pokynem. Dříve iGo hlásilo například „Příští změna směru: zatočte vlevo po třech stech metrech“, s novými soubory se ozve přirozenější věta „Příští změna směru: po třech stech metrech zatočte vlevo.“

Editací souborů commands.csv a distances.csv si velmi pokročilí uživatelé mohou hlasovou navigaci v iGo upravit tak, jak potřebují. Třeba aby nebyla tolik „ukecaná“. Pro inspiraci se můžete podívat do této diskuze na fóru ce4you. V každém případě ale zálohujte.

Váš názor Další článek: Student extra nabito: studentský tarif Vodafonu je na světě!

Témata článku: Zdarma, Hlas


Určitě si přečtěte

Xiaomi Amazfit 2 Stratos: Šlape na paty nejlepším sportovním hodinkám, cenou je rozdrtí

Xiaomi Amazfit 2 Stratos: Šlape na paty nejlepším sportovním hodinkám, cenou je rozdrtí

Nástupce původního modelu Amazfit podražil a vrhá se tak do nelehkého boje s konkurencí, která za příplatek několika stovek, nabízí o hodně víc funkcí.

Ondrej Papánek | 17

RECENZE: Honor 8X — obr téměř bez chyb

RECENZE: Honor 8X — obr téměř bez chyb

** 6,5" displej nemusí nezbytně znamenat nepoužitelně velkou plácačku ** Výbava nezklame, až na zastaralý microUSB konektor ** Zásadní inovace nečekejte, ale ve střední třídě to (zatím) nevadí

Martin Herodek | 60

RECENZE: Honor 10 drtí konkurenci nejen duhovými odlesky, ale i výbavou a cenou

RECENZE: Honor 10 drtí konkurenci nejen duhovými odlesky, ale i výbavou a cenou

** Honor 10 opět přichází se skvělým poměrem ceny a výkonu ** Za přijatelnou cenu nabízí bohatou ochutnávku ze světa nejlepších ** Nastávající tuctovost displejů s výřezem zahání zády s odlesky duhy

Jakub Vrbacký | 27