Jak Google vytvořil procházky Street View

Možná jste už také přemýšleli, jakým způsobem Google dosáhl virtuální reality v nové službě Street View. Jen připomenu, že s ní lze volně procházet v ulicích pěti amerických velkoměst a rozhlížet se kolem sebe.

Technologii, kterou Google použil, vyvinula firma Immersive Media. Jejím základem je snímací hlava , která obsahuje jedenáct objektivů. Ty dokážou najednou v reálném čase a vysokém rozlišení sejmout fotografie celého okolí. A kdyby jen fotografie, navíc i video. Google ale použil jen fotky snímané ve stanovených intervalech, protože na živé videoprocházky asi ještě internetové linky nestačí. Snímací hlava kromě toho obsahuje ještě čtyři směrové mikrofony, výsledek proto může být doplněn i prostorovým zvukem.

Klepněte pro větší obrázek
Snímací hlava

Kamera je spojena se základnovou stanicí, která dokáže softwarově zpracovat všechny videosignály a vytvořit z nich „videokouli“. Softwarově v ní lze potom vybírat potřebné výřezy a provádět kousky, nad kterými zůstává rozum stát. Prohlédněte si ukázková videa na této stránce (v levém sloupci)

Klepněte pro větší obrázek
Základnová stanice

Zdroj: Google Earth Blog (doporučuji video z prezentace)

Váš názor Další článek: Garmin Nüvi 200W: širokoúhlý displej v základní řadě

Témata článku: Google, Google, Street View, Google +, Stanovený interval, Street, View


Určitě si přečtěte

RECENZE: Honor 8X — obr téměř bez chyb

RECENZE: Honor 8X — obr téměř bez chyb

** 6,5" displej nemusí nezbytně znamenat nepoužitelně velkou plácačku ** Výbava nezklame, až na zastaralý microUSB konektor ** Zásadní inovace nečekejte, ale ve střední třídě to (zatím) nevadí

Martin Herodek | 61

Představujeme Honor 10 Lite: Je krásný, dělá skvělé selfie a nestojí moc

Představujeme Honor 10 Lite: Je krásný, dělá skvělé selfie a nestojí moc

** Honor představil pro český trh novinku střední třídy - Honor 10 Lite ** Lákadly jsou třpytivý design, špičkové selfie a umělá inteligence ** Telefon jsme stihli krátce otestovat, toto jsou první dojmy

Martin Miksa | 24