Jak Google vytvořil procházky Street View

Možná jste už také přemýšleli, jakým způsobem Google dosáhl virtuální reality v nové službě Street View. Jen připomenu, že s ní lze volně procházet v ulicích pěti amerických velkoměst a rozhlížet se kolem sebe.

Technologii, kterou Google použil, vyvinula firma Immersive Media. Jejím základem je snímací hlava , která obsahuje jedenáct objektivů. Ty dokážou najednou v reálném čase a vysokém rozlišení sejmout fotografie celého okolí. A kdyby jen fotografie, navíc i video. Google ale použil jen fotky snímané ve stanovených intervalech, protože na živé videoprocházky asi ještě internetové linky nestačí. Snímací hlava kromě toho obsahuje ještě čtyři směrové mikrofony, výsledek proto může být doplněn i prostorovým zvukem.

Klepněte pro větší obrázek
Snímací hlava

Kamera je spojena se základnovou stanicí, která dokáže softwarově zpracovat všechny videosignály a vytvořit z nich „videokouli“. Softwarově v ní lze potom vybírat potřebné výřezy a provádět kousky, nad kterými zůstává rozum stát. Prohlédněte si ukázková videa na této stránce (v levém sloupci)

Klepněte pro větší obrázek
Základnová stanice

Zdroj: Google Earth Blog (doporučuji video z prezentace)

Váš názor Další článek: Garmin Nüvi 200W: širokoúhlý displej v základní řadě

Témata článku: Google, Google, Street View, Str, Stanovený interval, Google +, View, Street


Určitě si přečtěte

RECENZE: Honor 8X — obr téměř bez chyb

RECENZE: Honor 8X — obr téměř bez chyb

** 6,5" displej nemusí nezbytně znamenat nepoužitelně velkou plácačku ** Výbava nezklame, až na zastaralý microUSB konektor ** Zásadní inovace nečekejte, ale ve střední třídě to (zatím) nevadí

Martin Herodek | 62

RECENZE: Redmi 7 — když dáte Xiaomi vale, ale to dobré z něj si necháte

RECENZE: Redmi 7 — když dáte Xiaomi vale, ale to dobré z něj si necháte

** Oficiálně to sice není Xiaomi, ale poměr cena/výkon má skvělý ** Dobrá výdrž, pěkné fotky a spolehlivá čtečka jsou hlavní zbraně ** Zklame horší odladěnost prostředí a slabší výsledky videa

Jakub Vrbacký | 18