Jak Google vytvořil procházky Street View

Možná jste už také přemýšleli, jakým způsobem Google dosáhl virtuální reality v nové službě Street View. Jen připomenu, že s ní lze volně procházet v ulicích pěti amerických velkoměst a rozhlížet se kolem sebe.

Technologii, kterou Google použil, vyvinula firma Immersive Media. Jejím základem je snímací hlava , která obsahuje jedenáct objektivů. Ty dokážou najednou v reálném čase a vysokém rozlišení sejmout fotografie celého okolí. A kdyby jen fotografie, navíc i video. Google ale použil jen fotky snímané ve stanovených intervalech, protože na živé videoprocházky asi ještě internetové linky nestačí. Snímací hlava kromě toho obsahuje ještě čtyři směrové mikrofony, výsledek proto může být doplněn i prostorovým zvukem.

Klepněte pro větší obrázek
Snímací hlava

Kamera je spojena se základnovou stanicí, která dokáže softwarově zpracovat všechny videosignály a vytvořit z nich „videokouli“. Softwarově v ní lze potom vybírat potřebné výřezy a provádět kousky, nad kterými zůstává rozum stát. Prohlédněte si ukázková videa na této stránce (v levém sloupci)

Klepněte pro větší obrázek
Základnová stanice

Zdroj: Google Earth Blog (doporučuji video z prezentace)

Váš názor Další článek: Garmin Nüvi 200W: širokoúhlý displej v základní řadě

Témata článku: Google, Google, Street View, Str, Google +, Stanovený interval, Jak, View, Street


Určitě si přečtěte

Samsung Pay (neoficiálně) v ČR! Poradíme, jak můžete hodinkami Galaxy platit i vy

Samsung Pay (neoficiálně) v ČR! Poradíme, jak můžete hodinkami Galaxy platit i vy

** Oficiální podpora Samsung Pay v Česku je zatím nedohlednu ** Ukážeme vám postup, které vám umožní již nyní platit hodinkami od Samsungu bezkontaktně i v ČR! ** Budete muset sáhnout po kartě Curve a upravit software hodinek

Martin Chroust | 186

RECENZE: Jasný předvánoční hit. Poco X3 NFC se výbavou směje mnohem dražším

RECENZE: Jasný předvánoční hit. Poco X3 NFC se výbavou směje mnohem dražším

** Poco X3 NFC je svými parametry jako štika v rybníce střední třídy ** Potěší parádní 120 Hz displej, dlouhá výdrž, dobré fotografie ** Rozpačitě působí zbytečně obsáhlý systém i širokoúhlý snímač

Jakub Vrbacký | 66