Jak TomTom Go 910 varuje před vyšší rychlostí

V recenzi TomTomu Go 910 jsem zmínil zvláštní funkci pro hlídání povolené rychlosti. Občas se na displeji u skutečné rychlosti objevil za lomítkem povolený limit. Tento údaj se ale na našich silnicích ukázal jen výjimečně a navíc někdy vůbec neodpovídal skutečnosti.

TomTom jsem ještě vzal na výlet do Rakouska, tedy do země, která je navigacím stále více zaslíbená než Česká republika. A hle – po přejezdu hranic až do návratu zpět číslo udávající rychlost za lomítkem nezmizelo a navíc bylo až na výjimky úplně přesné. Na běžných silnicích TomTom ukazoval stovku, při vjezdu do obce se povolená rychlost do sekundy změnila na padesátku.

Je vidět, že údaj o rychlosti je uložen v mapách, že nejde jen o rozlišování typů silnic a o hranice obcí. TomTom totiž znal zpomalení před křižovatkami mimo obce, které je v Rakousku oblíbené. Je ale třeba přiznat, že zrovna tady to nebylo úplně stoprocentní, ale ve většině případů se navigace trefila.

Pokud povolenou rychlost překročíte o určitou toleranci, celé číslo na displeji zčervená. Tmavá červená barva bohužel není na modré vůbec vidět. To je také důvod, proč tento stav nemohu prezentovat. Obrázky jsem stáhnul, chvíli jsem přemýšlel, co jsem jimi chtěl říct a potom je nenávratně smazal. Červená zkrátka nebyla vidět. Škoda, že nelze nastavit třeba pípnutí při překročení rychlosti.

Na prvních dvou obrázcích si můžete prohlédnout běžnou situaci na silnicích mimo obec a v obci. Vlevo je povolená rychlost 100 km/h, vpravo v obci 50 km/h.

Právě vjiždím do obce. Vlevo na displeji je ještě stále povolena sedmdesátka. To je i důkaz, že TomTom zná zpomalovací značky, kdy se před některými obcemi stovka napřed pár desítek metrů před ukazatelem sníží na sedmdesát kilometrů za hodinu. Na druhém obrázku jsem neujel ani sto metrů a už vidíte, že je v něm povolená jen padesátka.

Diskuze (4) Další článek: Eurotel: Volej v létě třem kamarádům zdarma (oživeno: důležité upozornění)

Témata článku: Tom, Povolená rychlost, Rychlost, Jak, Var, Povolený limit, Pře, Padesátka


Určitě si přečtěte

RECENZE: TCL 10 Pro – opravdová radost pohledět

RECENZE: TCL 10 Pro – opravdová radost pohledět

** Prim zde hraje vzhled a displej, na obojí radost pohledět ** Dobrá je výdrž baterie, potěší reverzní dobíjení, infraport je bonus ** Zklamáním je fotoaparát, foto i video umí být skvělé i špatné

Jakub Vrbacký | 33

RECENZE: Redmi Note 8 Pro – bestseller má úspěšné pokračování

RECENZE: Redmi Note 8 Pro – bestseller má úspěšné pokračování

** Redmi Note 8 Pro přináší nekompromisní poměr výkon / cena ** Přidává čtyřnásobný fotoaparát s 64Mpx rozlišením ** Zamrzí jen košaté MIUI se zbytečnými aplikacemi

Martin Miksa | 36