Jak TomTom Go 910 varuje před vyšší rychlostí

V recenzi TomTomu Go 910 jsem zmínil zvláštní funkci pro hlídání povolené rychlosti. Občas se na displeji u skutečné rychlosti objevil za lomítkem povolený limit. Tento údaj se ale na našich silnicích ukázal jen výjimečně a navíc někdy vůbec neodpovídal skutečnosti.

TomTom jsem ještě vzal na výlet do Rakouska, tedy do země, která je navigacím stále více zaslíbená než Česká republika. A hle – po přejezdu hranic až do návratu zpět číslo udávající rychlost za lomítkem nezmizelo a navíc bylo až na výjimky úplně přesné. Na běžných silnicích TomTom ukazoval stovku, při vjezdu do obce se povolená rychlost do sekundy změnila na padesátku.

Je vidět, že údaj o rychlosti je uložen v mapách, že nejde jen o rozlišování typů silnic a o hranice obcí. TomTom totiž znal zpomalení před křižovatkami mimo obce, které je v Rakousku oblíbené. Je ale třeba přiznat, že zrovna tady to nebylo úplně stoprocentní, ale ve většině případů se navigace trefila.

Pokud povolenou rychlost překročíte o určitou toleranci, celé číslo na displeji zčervená. Tmavá červená barva bohužel není na modré vůbec vidět. To je také důvod, proč tento stav nemohu prezentovat. Obrázky jsem stáhnul, chvíli jsem přemýšlel, co jsem jimi chtěl říct a potom je nenávratně smazal. Červená zkrátka nebyla vidět. Škoda, že nelze nastavit třeba pípnutí při překročení rychlosti.

Na prvních dvou obrázcích si můžete prohlédnout běžnou situaci na silnicích mimo obec a v obci. Vlevo je povolená rychlost 100 km/h, vpravo v obci 50 km/h.

Právě vjiždím do obce. Vlevo na displeji je ještě stále povolena sedmdesátka. To je i důkaz, že TomTom zná zpomalovací značky, kdy se před některými obcemi stovka napřed pár desítek metrů před ukazatelem sníží na sedmdesát kilometrů za hodinu. Na druhém obrázku jsem neujel ani sto metrů a už vidíte, že je v něm povolená jen padesátka.

Diskuze (4) Další článek: Eurotel: Volej v létě třem kamarádům zdarma (oživeno: důležité upozornění)

Témata článku: Rychlost, Povolený limit, Tom, Padesátka, Povolená rychlost


Určitě si přečtěte

Jak správně dobíjet baterie současných mobilů? Pozor na zastaralé návyky

Jak správně dobíjet baterie současných mobilů? Pozor na zastaralé návyky

Baterie v mobilních zařízeních se vyvíjejí, i když možná ne tak rychle jako některé jiné komponenty. Přesto už s dnešními články není žádoucí pracovat jako kdysi s NiCd bateriemi.

Jan Láska | 125

RECENZE: Honor 8X — obr téměř bez chyb

RECENZE: Honor 8X — obr téměř bez chyb

** 6,5" displej nemusí nezbytně znamenat nepoužitelně velkou plácačku ** Výbava nezklame, až na zastaralý microUSB konektor ** Zásadní inovace nečekejte, ale ve střední třídě to (zatím) nevadí

Martin Herodek | 61