Locify: nejen geocaching pro javové mobily

Locify je nová javová aplikace, která využívá znalost polohy uživatele. Dokáže se napojit na web geocaching.com, najít nejbližší keše a navigovat na ně. Můžete s ní vyhledávat články z Wikipedie, které mají přiřazenu polohu. Další služba umí sledovat a na internet zaznamenávat prošlou trasu.

Locify je vlastně jen platforma, do které lze přidávat další a další služby. Zatím existuje pouze v betaverzi, která se dá zdarma stáhnout a používat (platíte jen datové přenosy) z adresy www.locify.com. Podporuje většinu javových mobilních telefonů, sám jsem ji používal na Symbianové Nokii E61i.


Hlavní nabídka aplikace • kontextové menu • výběr typu GPS přijímače

Geocaching

Asi nejpoužitelnější současnou službou pro Locify je Nearest Caches. Stojí za ní tvůrce známého programu Handy Geocaching. Nearest Caches zjistí vaši aktuální polohu, připojí se na web geocaching.com, zjistí a vypíše nejbližší geokeše. Podporuje i přihlášení na web, takže dokáže odfiltrovat keše, které jste už našli. U vybrané položky si pak můžete přečíst kompletní listing, nápovědu a dokonce se nechat i navigovat.

 
Přihlášení na web geocaching.com • výpis nejbližších nenalezených keší • možnosti u vybrané keše

 
V Locify si mohu přečíst listing • prohlédnout hlavičku • souřadnice mohou být ve všech třech používaných formátech

 
Navigace ke keši • už jsem na místě • rozšířený pohled

Kromě online připojení Locify nabízí také ukládání bodů do paměti mobilního telefonu. Nalezené keše je proto možné uložit. Díky tomu, že se používá standardní formát KML, lze seznam připravit doma od počítače a v terénu se vůbec není potřeba připojovat k webu.

 
Bod z internetu jsem uložil do vnitřní paměti • její obsah

Včera jsem pomocí Locify našel jednu keš. Nebylo to velký problém, i když navigační šipka nebyla příliš klidná a občas se úplně nedržela správného směru. Ocenil bych také možnost zapsat nález na web geocaching.com přímo z Locify.

A další

Vyzkoušel jsem také Wikipedii. Našla brněnské městské části, neboť jako jediné v Brně mají ve Wikipedii přiřazeny souřadnice. Potom jsem si mohl prohlédnout další informace, spustil se kvůli tomu běžný webový prohlížeč mobilu.


Moje aktuální poloha • nalezené články • prohlížeč Nokie ve stavu před načtením CSS stylů

Standardní službou je nalezení aktuální polohy. Locify nevypíše jen zeměpisné souřadnice, dovolí je také zobrazit na různých mapách. Mapy.cz se zobrazují v běžném webovém prohlížeči, pro ostatní mapy stačí vestavěný prohlížeč Locify.

 
Opět moje aktuální poloha • letecký snímek z Map.cz • poloha na mapách Googlu


Mapy Yahoo a Open Street Map – obě bez bodu označujícího přesnou polohu

V seznamu dalších existujících služeb je například mikroblogovací systém Twitter nebo služba SimpleTrack pro zaznamenávání prošlé trasy. Je zřejmě ve velké betaverzi, takže se mi nepodařilo ověřit její funkčnost. Smysl je ale jasný: na web ukládá aktuální polohu a zaznamenává trasy.

 
Současná nabídka služeb pro Locify • nastavení SimpleTrack • průběžný výsledek

Locify je zatím v betaverzi. Je třeba počítat s chybami, aplikace také nebyla zrovna svižná a řekl bych, že má trochu nekonzistentní ovládání. Časem to ale může být dobrá alternativa k jiným programům tohoto typu.

Diskuze (1) Další článek: Aktualizační služba Sony Ericsson: Full flash zdarma u vás doma

Témata článku: Geocaching, Mobil, Open street


Určitě si přečtěte

Huawei Mate 20 Pro nadělá konkurenci vrásky. Superphone nemá slabé místo

Huawei Mate 20 Pro nadělá konkurenci vrásky. Superphone nemá slabé místo

** Nová vlajková loď Huawei prakticky nezná kompromisy ** Přináší ohromný výkon a nezvykle mnoho inovací ** Nejzajímavější je čtečka v displeji a nový typ paměťovky

Jan Láska | 153

Ani Samsung, ani Huawei. První skládací telefon na světě představila bezejmenná čínská firma

Ani Samsung, ani Huawei. První skládací telefon na světě představila bezejmenná čínská firma

** Rok 2019 má být rokem skládacích hybridů, Nová éra však načala trochu s předstihem ** Royole FlexPai je první skládací hybrid na světě, ale počítejte hned s několika kompromisy ** Tím hlavním je velká tloušťka zařízení při jeho složení...

Martin Chroust | 33

RECENZE: Huawei P20 Lite — odlehčená verze letošní špičky láká vzhledem i cenou

RECENZE: Huawei P20 Lite — odlehčená verze letošní špičky láká vzhledem i cenou

** Osvědčený recept Huawei v trochu modernějším střihu ** Výřez v displeji neruší ani zdaleka, jak by se mohlo zdát ** Odemykání obličejem je návykové a překvapivě dobře funguje

Martin Herodek | 34

Jak správně dobíjet baterie současných mobilů? Pozor na zastaralé návyky

Jak správně dobíjet baterie současných mobilů? Pozor na zastaralé návyky

Baterie v mobilních zařízeních se vyvíjejí, i když možná ne tak rychle jako některé jiné komponenty. Přesto už s dnešními články není žádoucí pracovat jako kdysi s NiCd bateriemi.

Jan Láska | 118

RECENZE: Huawei Mate 20 Pro — génius s hromadou technologií, které si zamilujete

RECENZE: Huawei Mate 20 Pro — génius s hromadou technologií, které si zamilujete

** Huawei vyrobilo nejinovativnější smartphone současnosti ** Obsahuje čtečku v displeji a podporuje zcela nový typ paměťovek ** Prvotřídní displej, foťák Leica a dlouhá výdrž jsou největší přednosti

Jan Láska | 67

Vybrali jsme 12 povedených tabletů, které udělají radost pod stromečkem

Vybrali jsme 12 povedených tabletů, které udělají radost pod stromečkem

** Jak se zorientovat v široké nabídce tabletů a proč tablet vůbec chtít? ** Vybíráme 12 nejlepších modelů napříč cenovým spektrem ** Cena použitelných modelů začíná na dvou tisících korun

Jan Láska | 92