Locify: nejen geocaching pro javové mobily

Locify je nová javová aplikace, která využívá znalost polohy uživatele. Dokáže se napojit na web geocaching.com, najít nejbližší keše a navigovat na ně. Můžete s ní vyhledávat články z Wikipedie, které mají přiřazenu polohu. Další služba umí sledovat a na internet zaznamenávat prošlou trasu.

Locify je vlastně jen platforma, do které lze přidávat další a další služby. Zatím existuje pouze v betaverzi, která se dá zdarma stáhnout a používat (platíte jen datové přenosy) z adresy www.locify.com. Podporuje většinu javových mobilních telefonů, sám jsem ji používal na Symbianové Nokii E61i.


Hlavní nabídka aplikace • kontextové menu • výběr typu GPS přijímače

Geocaching

Asi nejpoužitelnější současnou službou pro Locify je Nearest Caches. Stojí za ní tvůrce známého programu Handy Geocaching. Nearest Caches zjistí vaši aktuální polohu, připojí se na web geocaching.com, zjistí a vypíše nejbližší geokeše. Podporuje i přihlášení na web, takže dokáže odfiltrovat keše, které jste už našli. U vybrané položky si pak můžete přečíst kompletní listing, nápovědu a dokonce se nechat i navigovat.

 
Přihlášení na web geocaching.com • výpis nejbližších nenalezených keší • možnosti u vybrané keše

 
V Locify si mohu přečíst listing • prohlédnout hlavičku • souřadnice mohou být ve všech třech používaných formátech

 
Navigace ke keši • už jsem na místě • rozšířený pohled

Kromě online připojení Locify nabízí také ukládání bodů do paměti mobilního telefonu. Nalezené keše je proto možné uložit. Díky tomu, že se používá standardní formát KML, lze seznam připravit doma od počítače a v terénu se vůbec není potřeba připojovat k webu.

 
Bod z internetu jsem uložil do vnitřní paměti • její obsah

Včera jsem pomocí Locify našel jednu keš. Nebylo to velký problém, i když navigační šipka nebyla příliš klidná a občas se úplně nedržela správného směru. Ocenil bych také možnost zapsat nález na web geocaching.com přímo z Locify.

A další

Vyzkoušel jsem také Wikipedii. Našla brněnské městské části, neboť jako jediné v Brně mají ve Wikipedii přiřazeny souřadnice. Potom jsem si mohl prohlédnout další informace, spustil se kvůli tomu běžný webový prohlížeč mobilu.


Moje aktuální poloha • nalezené články • prohlížeč Nokie ve stavu před načtením CSS stylů

Standardní službou je nalezení aktuální polohy. Locify nevypíše jen zeměpisné souřadnice, dovolí je také zobrazit na různých mapách. Mapy.cz se zobrazují v běžném webovém prohlížeči, pro ostatní mapy stačí vestavěný prohlížeč Locify.

 
Opět moje aktuální poloha • letecký snímek z Map.cz • poloha na mapách Googlu


Mapy Yahoo a Open Street Map – obě bez bodu označujícího přesnou polohu

V seznamu dalších existujících služeb je například mikroblogovací systém Twitter nebo služba SimpleTrack pro zaznamenávání prošlé trasy. Je zřejmě ve velké betaverzi, takže se mi nepodařilo ověřit její funkčnost. Smysl je ale jasný: na web ukládá aktuální polohu a zaznamenává trasy.

 
Současná nabídka služeb pro Locify • nastavení SimpleTrack • průběžný výsledek

Locify je zatím v betaverzi. Je třeba počítat s chybami, aplikace také nebyla zrovna svižná a řekl bych, že má trochu nekonzistentní ovládání. Časem to ale může být dobrá alternativa k jiným programům tohoto typu.

Diskuze (1) Další článek: Aktualizační služba Sony Ericsson: Full flash zdarma u vás doma

Témata článku: Geocaching, Mobil, Open street


Určitě si přečtěte

RECENZE: Nokia 8.1 — tichá voda břehy mele

RECENZE: Nokia 8.1 — tichá voda břehy mele

** Nokia 8.1 je nejlepší Nokií v obnovené éře s Androidem ** Duální fotoaparát se chlubí umělou inteligencí ** Přes skleněná záda chybí bezdrátové dobíjení

Milan Měchura | 43

Představujeme Honor 10 Lite: Je krásný, dělá skvělé selfie a nestojí moc

Představujeme Honor 10 Lite: Je krásný, dělá skvělé selfie a nestojí moc

** Honor představil pro český trh novinku střední třídy - Honor 10 Lite ** Lákadly jsou třpytivý design, špičkové selfie a umělá inteligence ** Telefon jsme stihli krátce otestovat, toto jsou první dojmy

Martin Miksa | 24

RECENZE: Apple Watch Series 4 — o parník před konkurencí

RECENZE: Apple Watch Series 4 — o parník před konkurencí

** Apple Watch se po letech dočkaly vylepšeného designu ** Hlavní změnou je větší displej s tenčími rámečky ** Zlepšila se však i výbava a použité senzory

Martin Miksa | 186

RECENZE: Honor 8X — obr téměř bez chyb

RECENZE: Honor 8X — obr téměř bez chyb

** 6,5" displej nemusí nezbytně znamenat nepoužitelně velkou plácačku ** Výbava nezklame, až na zastaralý microUSB konektor ** Zásadní inovace nečekejte, ale ve střední třídě to (zatím) nevadí

Martin Herodek | 61

RECENZE: Samsung Galaxy J6 je základ pro nenáročné. Vyčnívá jen AMOLED

RECENZE: Samsung Galaxy J6 je základ pro nenáročné. Vyčnívá jen AMOLED

** Otestovali jsme nový model spadající do nejnižší řady Galaxy J ** Část funkcí si bere od Galaxy A6, kovové tělo však nahradil kvalitní plast ** I tak se ale novinka prodává za 6 500 Kč. Není to trochu moc?

Martin Chroust | 22