Magellan mění vlastníka a chce do toho zase šlápnout

Magellan bylo dříve velmi známé jméno; značka s polovičním podílem na trhu a věhlasem, jenž soupeřil s Garminem. V posledních letech ale americký výrobce navigátorů polevil. Magellan v oblasti uživatelských navigací drží pouze 19% podíl a ten stále klesá.

Strategický fond Shah Capital Partners (SCP) se na tento stav možná nemohl dívat. Výsledkem bylo oznámení, že tohoto výrobce kupuje, resp. firmu Thales Navigation, která za ním stojí. Důvodem byly samozřejmě peníze a strategický záměr: malý a klesající vliv Magellanu na trhu, tedy lepší cena; a zároveň perspektivní obor, kde zatím není tolik hráčů, tedy šance na úspěch.

Podrobnosti o tomto obchodu nejsou veřejně k dispozici. Víme jen, že bude dokončen v letošním třetím čtvrtletí a že výsledkem bude nová firma s názvem Magellan Navigation se sídlem v kalifornském San Dimas.

Kompletní současnou produktovou řadu Magellanu si můžete prohlédnout na této stránce. Z těchto modelů u nás neseženete snad žádný, jsou určeny převážně na americký a západoevropský trh. Magellan má prsty také v navigátoru NeverLost, který za příplatek nabízí autopůjčovna Hertz.

Zdroj: tisková zpráva

Váš názor Další článek: Ultratenký Samsung o tisíc korun levněji (aktuální ceník)

Témata článku: Mág, Západoevropský trh, SLA, Nová firma


Určitě si přečtěte