Map24: mapy do mobilu jsou v češtině

Map24 je internetová mapová služba. Existuje i v češtině na adrese www.map24.cz, žije ale ve stínu velkých portálů a moc se o ní zatím neví. Začátkem září jsem psal o nové aplikaci, se kterou je možné k Map24 přistupovat i z mobilního telefonu a kapesního počítače. Novinkou je, že tento program je nyní k dispozici i v češtině. Je opět zdarma, počítejte ale s datovými přenosy, za které budete platit svému mobilnímu operátorovi.

Další informace najdete v tiskové zprávě, pro podrobnosti se podívejte i do staršího článku.


Tisková zpráva

Map24 prezentuje na trhu Map24 Mobile 2.0 v češtině. Tato nová verze softwarového plánovače tras je určená pro mobilní telefony a kapesní PC, zaujme svou bohatou zásobou map, rozšířeným menu pro výběr jazyka a intuitivní uživatelskou obsluhou.

Novinka Map 24 Mobile 2.0 umožní svým uživatelům neustálý přístup k interaktivnímu portálu Map 24, a to s jeho veškerými funkcemi a obvyklým komfortem. Bezplatný softwarový plánovač tras s možností navigace a vyhledávání je funkční na všech multimediálních mobilních telefonech a kapesních PC s přístupem k internetu.

Novinka Map24 Mobil zaujme svou bohatou zásobou map: Mimo Evropy je pokryta i Severní a Jižní Amerika, Blízký Východ, Austrálie a Nový Zéland. Nad to bylo menu softwaru rozšířeno o řadu nových jazyků.: Map24 Mobile 2.0 si můžete aktivovat v němčině, angličtině, francouzštině, arabštině, polštině, češtině, finštině a islandštině. Další jazyky budou následovat v brzké budoucnosti.

Oproti statickým mapám se Map24 Mobile 2.0 těší té výhodě, že jeho obsluha je velmi intuitivní a interaktivní. Uživatelé mohou počítat se stejně jednoduchým ovládáním, jako je tomu u internetového portálu Map24.com, ovšem přímo na svém mobilním telefonu. Další schopností této novinky je  trojdimenzionální znázorňování map.

Mapy detailně znázorňují silnice, jejich propojení a nabízí až 204 doplňujících informací jako např. omezená sjízdnost vozovky, slepá ulice, zákaz otáčení, fyzické překážky na silnici atd. Mapy dále obsahují četné Points of Interest  (POI) pro vyhledávání turisticky atraktivních míst, restaurací, hotelů a mnoha jiných cílů, které se velmi rychle zobrazí i bez udání přesné adresy.

Zaregistrovaní uživatelé bezplatné služby MyMap24 si na svůj mobilní telefon můžou stáhnout svůj osobní Online-adresář, který je možné po registaci MyMap24 vytvořit na stránkách www.map24.cz Tyto důležité adresy pak lze  velmi snadno zadat jako cílové či výchozí body pro určení optimální trasy. Další výhoda mobilní služby:  Map24-Server pracuje s nejaktuálnějšími údaji dostupnými online ze serveru www.map24.cz.

Podporované platformy:

  • Symbian S60 2nd 3rd
  • Windows Mobile PPC
  • Windows Mobile Smartphone

Ke stažení na www.map24.cz v sekci Produkty a Map24 Mobile

Diskuze (5) Další článek: Sony Ericsson Ai: konkurence Razru s tloušťkou 9,4 mm už v březnu 2007

Témata článku: Mobil, Mapová služba, Jižní Amerika


Určitě si přečtěte

Xiaomi Amazfit 2 Stratos: Šlape na paty nejlepším sportovním hodinkám, cenou je rozdrtí

Xiaomi Amazfit 2 Stratos: Šlape na paty nejlepším sportovním hodinkám, cenou je rozdrtí

Nástupce původního modelu Amazfit podražil a vrhá se tak do nelehkého boje s konkurencí, která za příplatek několika stovek, nabízí o hodně víc funkcí.

Ondrej Papánek | 17

Vybrali jsme 12 nejlepších levných smartphonů do 6 tisíc. Který si nadělíte?

Vybrali jsme 12 nejlepších levných smartphonů do 6 tisíc. Který si nadělíte?

** I když je cena limitem, dá se vybrat rozumný smartphone ** Levný smartphone umí víc než obyčejný mobil ** Připravte si alespoň 2 tisíce korun

Jan Láska | 22

Huawei Mate 20 Pro nadělá konkurenci vrásky. Superphone nemá slabé místo

Huawei Mate 20 Pro nadělá konkurenci vrásky. Superphone nemá slabé místo

** Nová vlajková loď Huawei prakticky nezná kompromisy ** Přináší ohromný výkon a nezvykle mnoho inovací ** Nejzajímavější je čtečka v displeji a nový typ paměťovky

Jan Láska | 153

RECENZE: Huawei P20 Lite — odlehčená verze letošní špičky láká vzhledem i cenou

RECENZE: Huawei P20 Lite — odlehčená verze letošní špičky láká vzhledem i cenou

** Osvědčený recept Huawei v trochu modernějším střihu ** Výřez v displeji neruší ani zdaleka, jak by se mohlo zdát ** Odemykání obličejem je návykové a překvapivě dobře funguje

Martin Herodek | 34

RECENZE: Motorola One — iPhone X s Androidem One

RECENZE: Motorola One — iPhone X s Androidem One

** Střední třída bez zastaralých řešení ** Povedený design dává svou inspiraci hodně najevo ** Zajímavá alternativa, pokud vás Nokie neoslovují

Martin Herodek | 17

RECENZE: Asus Zenfone Max Pro — obří baterie je pouze začátek

RECENZE: Asus Zenfone Max Pro — obří baterie je pouze začátek

** Asus vzal útokem nižší střední třídu, když představil Zenfone Max Pro ** Hlavní devízou je 5 000mAh baterie zajišťující dlouhou výdrž ** Výrobce si však vedl velmi dobře i při výběru dalších komponent

Milan Měchura | 52