MDA Vario III a geocaching: nejprve proběhnout a pak lovit

Dostalo se mi do rukou nejnovější T-Mobile MDA Vario s pořadovým číslem tři. Jde v podstatě o HTC TyTN II, známý též pod kódovým označením Kaiser. Podrobnou recenzi jste si již mohli přečíst na webu SmartMania.cz.

Novinka figurující v nabídce všech operátorů disponuje navigačním čipem Qualcomm, který by měl být integrován na jednom čipu spolu s procesorem. Navigační schopnosti v automobilu a aplikaci TomTom shrnul kolega ve zmiňované recenzi. Dávám mu zapravdu stran dobré citlivosti, přístroj zvládl studený start během několika desítek sekund, na parapetu okna s velmi omezeným výhledem.

Nedozvěděl jsem se však, jak si nový navigační čipset povede při hledání pokladů v rámci hry geocaching. Příjemné podzimní počasí a dvojice neodlovených kešek pár kilometrů od domova vytvořily ideální podmínky pro praktický test. Jako navigační aplikaci jsem zvolil Vito Navigator II.

Klepněte pro větší obrázek

Qualcomm není Sirf Star III a jako takový by nemusel být vybaven statickou navigací. Nicméně situace se ukázala být ještě složitější. Po zapnutí a vyhledání satelitů odmítalo Vario ukazovat směr k cíli, odečítat metry a i za svižnější chůze ukazovalo rychlost 0 km/h. Zkoušel jsem měkký reset přístroje, avšak se stejným výsledkem.

Abych zjistil, jestli Qualcomm nenapodobuje statickou navigaci, zkusil jsem s přístrojem chvíli běžet a ouha, šipka ožila, metry se odečítaly a rychlost vesele kopírovala rychlost mého pohybu. Následně navigace fungovala perfektně, a to i ve chvíli, kdy jsem rychlost chůze snížil na minimum. K zatuhnutí šipky a ukazatele směru nedošlo ani po dlouhé době pomalého pohybu.

Po dalším měkkém resetu přístroje muselo následovat stejné martýrium. Nejprve se proběhnout, aby navigace započala zobrazovat rychlost pohybu, a teprve pak bylo možné v klidu hledat cíl cesty.

Diskuze (13) Další článek: iPhone konečně oficiálně v Evropě!

Témata článku: Geocaching, HTC Tytn, HTC Tytn II, T-Mobile MDA Vario, Lov


Určitě si přečtěte

RECENZE: Motorola One — iPhone X s Androidem One

RECENZE: Motorola One — iPhone X s Androidem One

** Střední třída bez zastaralých řešení ** Povedený design dává svou inspiraci hodně najevo ** Zajímavá alternativa, pokud vás Nokie neoslovují

Martin Herodek | 17

RECENZE: Nokia 7.1 — bestseller ztenčuje rámečky a sází na HDR obraz

RECENZE: Nokia 7.1 — bestseller ztenčuje rámečky a sází na HDR obraz

** Nokia 7.1 je povedená stylovka vyšší střední třídy ** Znovu láká na čistý systém zapojený do programu Android One ** Lákavou funkcí může být i podpora HDR10 u videa.

Martin Miksa | 21

RECENZE: Huawei Nova 3i — když se po hvězdě zrodí i hvězdička

RECENZE: Huawei Nova 3i — když se po hvězdě zrodí i hvězdička

** Levnější odvozenina od Huawei Nova 3 má jen málo ústupků ** Zařadila se však do plného rybníka konkurence, včetně té vlastní ** Doufejme, že jí to nesrazí vaz, jedná se o povedený smartphone

Jakub Vrbacký | 31

Vybrali jsme 12 nejlepších levných smartphonů do 6 tisíc. Který si nadělíte?

Vybrali jsme 12 nejlepších levných smartphonů do 6 tisíc. Který si nadělíte?

** I když je cena limitem, dá se vybrat rozumný smartphone ** Levný smartphone umí víc než obyčejný mobil ** Připravte si alespoň 2 tisíce korun

Jan Láska | 23

Technologický zázrak a prudká facka pro Google. Huawei Watch GT vydrží dva týdny

Technologický zázrak a prudká facka pro Google. Huawei Watch GT vydrží dva týdny

** Huawei nás na tiskové konferenci zahltil novinkami ** Jednou z nich jsou kruhové chytré hodinky Watch GT ** Mají GPS, vlastní systém a nabité vydrží až 2 týdny.

Filip Kůžel, Jan Láska, Martin Miksa | 39