MDA Vario III a geocaching: nejprve proběhnout a pak lovit

Dostalo se mi do rukou nejnovější T-Mobile MDA Vario s pořadovým číslem tři. Jde v podstatě o HTC TyTN II, známý též pod kódovým označením Kaiser. Podrobnou recenzi jste si již mohli přečíst na webu SmartMania.cz.

Novinka figurující v nabídce všech operátorů disponuje navigačním čipem Qualcomm, který by měl být integrován na jednom čipu spolu s procesorem. Navigační schopnosti v automobilu a aplikaci TomTom shrnul kolega ve zmiňované recenzi. Dávám mu zapravdu stran dobré citlivosti, přístroj zvládl studený start během několika desítek sekund, na parapetu okna s velmi omezeným výhledem.

Nedozvěděl jsem se však, jak si nový navigační čipset povede při hledání pokladů v rámci hry geocaching. Příjemné podzimní počasí a dvojice neodlovených kešek pár kilometrů od domova vytvořily ideální podmínky pro praktický test. Jako navigační aplikaci jsem zvolil Vito Navigator II.

Klepněte pro větší obrázek

Qualcomm není Sirf Star III a jako takový by nemusel být vybaven statickou navigací. Nicméně situace se ukázala být ještě složitější. Po zapnutí a vyhledání satelitů odmítalo Vario ukazovat směr k cíli, odečítat metry a i za svižnější chůze ukazovalo rychlost 0 km/h. Zkoušel jsem měkký reset přístroje, avšak se stejným výsledkem.

Abych zjistil, jestli Qualcomm nenapodobuje statickou navigaci, zkusil jsem s přístrojem chvíli běžet a ouha, šipka ožila, metry se odečítaly a rychlost vesele kopírovala rychlost mého pohybu. Následně navigace fungovala perfektně, a to i ve chvíli, kdy jsem rychlost chůze snížil na minimum. K zatuhnutí šipky a ukazatele směru nedošlo ani po dlouhé době pomalého pohybu.

Po dalším měkkém resetu přístroje muselo následovat stejné martýrium. Nejprve se proběhnout, aby navigace započala zobrazovat rychlost pohybu, a teprve pak bylo možné v klidu hledat cíl cesty.

Diskuze (13) Další článek: iPhone konečně oficiálně v Evropě!

Témata článku: Geocaching, HTC Tytn, HTC Tytn II, T-Mobile MDA Vario, Var, Lov


Určitě si přečtěte

Vybrali jsme 15 nejlepších chytrých hodinek a náramků. Začínají na 890 Kč

Vybrali jsme 15 nejlepších chytrých hodinek a náramků. Začínají na 890 Kč

** Nositelnosti jsou specifická kategorie, vybírají se jinak než mobily. ** Co model, to charakter, unikátní mix vlastností, parametrů a funkcí. ** Začneme jednoduchým náramkem, skončíme našlapanými Apple Watch.

Filip Kůžel | 107

Levný Google Pixel 4a je konečně tady. iPhonu SE (2020) roste zdatná konkurence

Levný Google Pixel 4a je konečně tady. iPhonu SE (2020) roste zdatná konkurence

** Google s několikaměsíční prodlevou konečně oznámil Pixel 4a ** Novinka dostala stejný fotoaparát, jaký má výrazně dražší Pixel 4 ** Přímý konkurent iPhonu SE (2020) však bude stát jen 9 tisíc Kč

Martin Chroust | 63