Microsoft má nová Windows výhradně pro navigace

Microsoft včera představil nový operační systém připravený výhradně pro přenosné navigační systémy. Nabízí ho pod názvem Windows Embedded NavReady. Systém viditelně vychází z Windows CE, ale nabízí několik speciálních vlastností vhodných pro navigace. Samotný výrobce upozorňuje hlavně na tyto body:

  • Podpora Live Search: prostřednictvím mobilního datového spojení bude možné z navigace vyhledávat na internetu.
  • Bluetooth: podporovány budou profily pro telefonování, mobilní datové přenosy i pro kvalitní přenos hudby.
  • MSN Direct: tato rádiová síť v FM pásmu je dostupná jen v USA a Kanadě, v Evropě ji nevyužijeme (více na Wikipedii).
  • Windows SideShow: zajímavá technologie umožní na displeji navigace zobrazit informace z připojeného notebooku se systémem Windows Vista (více na Wikipedii).

O operační systém Windows Embedded NavReady se nebudou zajímat uživatelé navigací, je určen pouze výrobcům. V oficiální zprávě jeho existenci uvítal prezident firmy Mio Technology. My si možná můžeme včerejší uvedení navigačních Windows spojit s nově představenými navigacemi Mio s vestavěným mobilním telefonem.

Další informace o NavReady najdete na oficiálních stránkách, zajímavé může být také srovnání s dalšími „embedded“ systémy Microsoftu.

Diskuze (7) Další článek: Nový Sony Ericsson J132: lowend z cenového dna

Témata článku: Microsoft, Windows, Micro, Kvalitní přenos, Win, Wind, Zajímavá technologie, Rádiová síť, Windows!, Výhra, Nov


Určitě si přečtěte