Mio bude v Česku prodávat maxinavigaci C725

Mio bude v České republice prodávat nezvyklý navigační přístroj C725. Už se zdálo, že tento model, který byl poprvé představen loni v říjnu, bude odchodem od iGo zapomenut. Skutečnost je ale jiná, už v tomto čtvrtletí přijde na český trh.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 
Pro představu o velikosti by byly lepší obrázky na palubní desce

Je to přenosný navigační přístroj s obrovským sedmipalcovým displejem. Trochu bych v něm čekal přijímač digitální televize, je ale dobré, že lze aspoň připojit jiný zdroj videosignálu. Také mě mate, že na rozdíl od ostatních navigačních přístrojů, které Mio dnes prodává, není v názvu použita značka Moov. Vyvstává proto možná otázka, jaká bude uvnitř navigační aplikaci. Jakmile se dozvím další podrobnosti, článek doplním. Zatím si můžete přečíst oficiální tiskovou zprávu.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Podle rámečku kolem displeje ale lze soudit, že plocha je výrazně větší než u běžných navigací

Oficiální tisková zpráva

Praha, 25. července 2008 - Mio Technology, přední celosvětový výrobce GPS navigačních zařízení, a vedoucí společnost v oblasti technologií a prodejů GPS ve střední a východní Evropě, uvádí vyspělý GPS navigační přístroj kombinovaný s audio a video přehrávačem a prohlížečem obrázků - C725.

Klepněte pro větší obrázek
Rovněž poměr šířky a tloušťky dává tušit o netradičních proporcích

Mio C725 se vyznačuje kvalitním, ale především sedmipalcovým dotykovým displejem s rozlišením 800x480 pixelů. Toto řešení poskytuje videím a fotografiím dostatečný prostor pro jejich kvalitní zobrazení. K dekódování obrázků, zvuku a videa slouží 400 MHz procesor Samsung 2443.

Navigační systém je vybaven 20 kanálovým GPS přijímačem kompatibilním s technologií SiRFStar III. Jelikož ten dokáže sledovat až 20 satelitů najednou, je zjišťování pozice značně přesnější a rychlejší (téměř okamžitě po zapnutí přístroje).

Mapy a ostatní data jsou uložena ve statické 2 GB paměti (ROM) a 64 MB dynamické paměti (RAM). Pro připojení flash disků a paměťových karet je přístroj vybaven standardním USB portem a SD/MMC slotem. Jako úložný prostor pro multimediální soubory přehrávané na Mio C725 slouží právě paměťové karty a flash disky.

Široká nabídka portů je unikátní. Kromě USB portu je přítomen i mini-USB port, 3,5 mm výstup pro sluchátka, AV vstup pro připojení přenosných přehrávačů jako DVD, digitální TV a jiná přenosná multimediální zařízení. Velmi užitečnou součástí přístroje je bezdrátový FM vysílač, který vysílá zvuk do audio systému auta. Každý si ale samozřejmě může připojit sluchátka nebo poslouchat hudbu prostřednictvím zabudovaných stereo reproduktorů.

Mio C725 rozeznává všechny rozšířené multimediální soubory. Po připojení paměťové karty nebo flash disku s uloženými fotografiemi může Mio posloužit jako digitální foto rámeček. Podobně přehrává i hudbu a videa. Přístroj umožňuje přehrát video soubory následujících formátů: MP4, MOV, AVI, WMV, ASF a 3GPP.
Navigační software je komplexní a je založen na softwaru MioMap 2008 s mapovými podklady 38 zemí Evropy. Samozřejmě je také možné nainstalovat mapy dalších zemí.  Navigační systém je ovládán prostřednictvím dotykového displeje a díky tomu je vkládání údajů velmi rychlé. Mio C725 navíc rozeznává pokročilé hlasové příkazy a tím neodvádí řidičovu pozornost od řízení.

Přístroj může být rovněž využit jako přenosný. Má vestavěný Li-Ion akumulátor s kapacitou 1200 mAh, která vystačí pro přibližně 1,5 hodiny práce. Zařízení o rozměrech  123x182x23 mm vážící 380 gramů bude uvedeno na český trh ve třetím čtvrtletí tohoto roku.

Technické parametry

Hardware

 

CPU

Samsung 2443-400 Mhz

GPS Chipset

20-channel SiRFstarIII

Paměť / ROM

2GB

Paměť / RAM

64 MB

Paměťový slot

SD/MMC (kompatibilní)

Barevný displej

7" TFT dotykový

Rozlišení

800 x 480 pixelů (WVGA)

Orientace displeje

Na šířku

Typ baterie

Vnitřní Lithium článek

Kapacita baterie

1200 mAh, až 1.5 hod

USB

Ano (standardní USBx1/Mini USBx1)

Reproduktor

Ano (2x1W stereo reproduktory)

Zdířka pro sluchátka

Ano (3.5 mm)

AV vstup

Ano (přenosný HDD/DVD/podpora DVB-T tuneru)

FM vysílač

Ano

Rozměry (VxŠxT)

123x182x23 mm

Hmotnost

380 g

Software

 

Operační systém

Win CE .Net 5

Navigační software

MioMap 2008 s mapami celé Evropy (38 zemí)

(MioMap předinstalováno v paměti ROM)

TMC

Ne

Video přehrávač

Ano (mp4/mov/avi/wmv/asf/3gp)

Prohlížeč fotografií

Ano (Podpora importu ze standardního USB portu)

Audio přehrávač

Ano

Ovládání hlasem

Ano

Další předinstalovaný software

Ne

Diskuze (7) Další článek: Odolný Garmin Nüvi 500: obrázky českého prostředí

Témata článku: Mio, Audio přehrávač, Vestavěný li-ion, Kvalitní zobrazení


Určitě si přečtěte

RECENZE: Samsung Galaxy S10+ je zdařilý návrat na trůn. Na průstřel si zvyknete

RECENZE: Samsung Galaxy S10+ je zdařilý návrat na trůn. Na průstřel si zvyknete

** Otestovali jsme nejnovější vlajkový model od Samsungu ** Galaxy S10+ nabízí ve všech oblastech to nejlepší, čím Samsung disponuje ** Displej je prvotřídní, polovinu uváděných negativ by vyřešila firmwarová aktualizace

Martin Chroust | 109

RECENZE: Nokia 7 Plus — takhle se zadělává na bestseller

RECENZE: Nokia 7 Plus — takhle se zadělává na bestseller

** Nokia 7 Plus je smartphone vyšší třídy s rozumnou cenovkou. ** Lákadlem je čistý Android, skvělá výdrž i fotoaparát Zeiss ** Bonusem je dostatek výkonu i paměti

Martin Miksa | 64

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 5 je téměř bez chyby a má skvělou cenu

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 5 je téměř bez chyby a má skvělou cenu

** Kvalitně zpracovaný telefon, na kterém se obtížně hledají chyby ** NFC je zejména v ČR klíčovým parametrem, který zde bohužel chybí ** Povedený mix funkcí si může držet přijatelnou cenovku

Martin Herodek | 19

RECENZE: Honor 10 drtí konkurenci nejen duhovými odlesky, ale i výbavou a cenou

RECENZE: Honor 10 drtí konkurenci nejen duhovými odlesky, ale i výbavou a cenou

** Honor 10 opět přichází se skvělým poměrem ceny a výkonu ** Za přijatelnou cenu nabízí bohatou ochutnávku ze světa nejlepších ** Nastávající tuctovost displejů s výřezem zahání zády s odlesky duhy

Jakub Vrbacký | 32