Motoristické fotohádanky: poznáte Česko z letadla?

Po týdnu jsme zpět s fotohádankami. Pravidla jsou jasná: níže najdete čtyři snímky z internetových map Mapy.cz. Vaším úkolem je poznat nebo najít místa, která jsou na nich zobrazena. Ve všech případech se tentokrát jedná o místa, která mají něco společného s motorismem.

Jak odpovídat

Do diskuze k jednotlivým snímkům pište pouze náznaky, nikdy přímo název místa nebo jeho souřadnice. Uveďte jen malou nápovědu, ze které bude jasné, že znáte odpověď, ale ostatní zároveň nebudou připraveni o motivaci hledat.

Příklad: Vůbec první fotohádanka ukazovala kostel svatého Jana Nepomuckého na Zelené hoře u Ždáru nad Sázavou. Do diskuze by potom mohlo přijít například: Architekta pozval opat Václav Vejmluva; Ještě dělal Křtiny, Rajhrad a tak dále; Unesco.

Chceme zkrátka, abyste ostatním hned neprozrazovali správnou odpověď.

Dnešní fotohádanky

Jedna trochu složitější

Pokud by se někomu obrázky zdály příliš jednoduché, pokaždé připravíme ještě jednu lahůdku. Tentokrát se ale bude hledat na celém světě, na mapách Googlu. Kde je následující místo?

 

Správné odpovědi z minulého kola

Minulý týden jste ve fotohádankách poznávali věznice. Zde jsou správné odpovědi:

1. Věznice Mírov: Vězení se zvýšenou ostrahou se nachází ve stejnojmenné obci v okrese Šumperk. Výkon trestu si zde vězni odpykávají v budově bývalého středověkého hradu. Věznice se proslavila zejména v roce 2000, kdy odsud uprchl Jiří Kajínek. Ubytovací kapacita je 345 míst.

2. Věznice Stráž pod Ralskem: Tento komplex můžeme najít v okrese Česká Lípa. Skládá se z věznice s dozorem a ostrahou, speciálního oddělení pro odsouzené z organizovaného zločinu, oddělení bezdrogové zóny a z Institutu vzdělávání Vězeňské služby České republiky. Normovaná kapacita činí 640 míst.

3. Věznice Horní Slavkov: Jedná se o věznici s ostrahou, umístěnou v okrese Sokolov. Nacházejí se zde odsouzení za závažnou trestnou činnost a recidivující s délkou trestu do patnácti let. Její kapacita je 728 míst.

4. Vazební věznice Praha Pankrác: Budova původem z roku 1889 dnes slouží pro výkon vazby a jako věznice typu s dohledem, dozorem a ostrahou. Na Pankráci byli umísťováni a popravováni političtí vězni, např. JUDr. Milada Horáková. Celkem je zde 972 normovaných míst.

5. Joliet Prison, Illinois, USA: Mužská věznice pro 761 vězňů byla v provozu od roku 1858 do roku 2002. Součástí byla i popravčí místnost s elektrickým křeslem. Pro většinu lidí je známá jako věznice Fox River z populárního seriálu Prison Break (Útěk z vězení).

Diskuze (5) Další článek: Nokia 5800 XpressMusic: dotykový šampion

Témata článku: Let, Motor, Foto, Česko


Určitě si přečtěte

RECENZE: Nokia 8.1 — tichá voda břehy mele

RECENZE: Nokia 8.1 — tichá voda břehy mele

** Nokia 8.1 je nejlepší Nokií v obnovené éře s Androidem ** Duální fotoaparát se chlubí umělou inteligencí ** Přes skleněná záda chybí bezdrátové dobíjení

Milan Měchura | 43

RECENZE: Honor View 20 je zatím nejdražší a suverénně nejlepší Honor

RECENZE: Honor View 20 je zatím nejdražší a suverénně nejlepší Honor

** Kvůli selfie kameře prostřelili displej. Rušivé? Ne, za chvíli o ní nevíte. ** Procesor Kirin 980 má síly na rozdávání, o výkon se nebojte ** Můžete mít 128GB nebo dvojnásobné 256GB úložiště

Jakub Michlovský | 29

Samsung Galaxy S10+: Vyzkoušeli jsme pět foťáků i prémiovou verzi s nevídanou pamětí

Samsung Galaxy S10+: Vyzkoušeli jsme pět foťáků i prémiovou verzi s nevídanou pamětí

** Třetí novinkou řady S10 je plusová varianta ** Výbava je podobná jako Galaxy S10, navíc je jen větší kapacita baterie a duální selfie ** Speciální keramická edice se ale může těšit na 12GB RAM a 1TB úložiště!

Martin Chroust, Tomáš Holčík | 45

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Odlehčená verze prvních hodinek Xiaomi Huami Amazfit Xiaomi Huami Amazfit Bip míří do ČR za cenu 2 500 Kč Mají vestavěnou GPS a slibují výdrž až 45 dní

Petr Březina | 140