MSN Direct: tajná funkce některých Garminů

V technických specifikacích některých nových navigačních přístrojů Garmin lze najít položku MSN Direct. Přestože tuto funkci nelze v České republice nijak využít, je dobré vědět, o co se jedná.

V úplné zkratce jde o podporu nového kanálu pro příjem informací, jež mohou, ale nemusí souviset s navigováním. MSN Direct je rádiová síť, kterou ve vybraných amerických městech provozuje Microsoft a šíří po ní informace: předpověď počasí, programy kin, lokální ceny paliva, všeobecné zprávy, ceny akcicí a podobné krátké textové nebo jednoduché grafické informace.

Prostřednictvím MSN Direct jsou dostupné také informace o dopravní situaci, které podle některých zdrojů kvalitou převyšují dopravní zprávy vysílané přes kanál RDS-TMC. Další možnou funkcí je bezdrátové posílání bodů do navigací – na internetové mapě Live najdete místo a klepnutím ho pošlete do Garminu. Technologie MSN Direct zvládne také přijmout zprávy z komunikačního programu Windows Live Messenger, s tím ale navigační zařízení zatím neumí pracovat.

Kávovar s předpovědí počasí

MSN Direct je placená služba. V ceně navigací Garmin jsou tři měsíce zdarma, potom si ale uživatel musí vybrat některou z nabídek. K dispozici je jednorázová platba 130 dolarů za doživotní používání nebo roční předplatné za 50 dolarů.

Ale ani v Americe není pokrytí službou MSN Direct stoprocentní. Podívejte se na mapu, kde jsou zelenými body zasažena jen důležitá města. Kromě toho ne v každém z nich jsou dostupné všechny služby, viz tato tabulka.

Jestli se o technologii a službách MSN Direct chcete dozvědět víc, podívejte se na oficiální web. Kromě navigací mohou rádiové informace přijímat například hodinky nebo domácí spotřebiče, třeba kávovar. Uživatelé kapesních zařízení na platformě Windows Mobile pak mohou MSN Direct zdarma vyzkoušet prostřednictvím této aplikace.

Váš názor Další článek: Hrajte si zadarmo s Windows Mobile

Témata článku: Direct, Placená služba, Garmin, Funkce, Rádiová síť, Jednorázová platba


Určitě si přečtěte

24 skrytých, ale praktických funkcí Google Map. Věděli jste o nich?

24 skrytých, ale praktických funkcí Google Map. Věděli jste o nich?

** Mapy Googlu nabízí nespočet užitečných funkcí ** Vybrali jsme 24 těch méně známých a skrytých ** Využijete je na počítači i v mobilu

Computer časopis, Jiří Kuruc | 7

Jak na platby mobilem a chytrými hodinkami? Vše, co potřebujete vědět

Jak na platby mobilem a chytrými hodinkami? Vše, co potřebujete vědět

** V Česku máme mnoho možností, jak platit bezkontaktně ** Na výběr jsou různé platformy i typy zařízení ** Co je potřeba udělat, abyste mohli platit taky?

Jan Láska | 73

Jako dveře do budoucnosti! Xiaomi Mi Mix Alpha je ze všech stran obalený displejem

Jako dveře do budoucnosti! Xiaomi Mi Mix Alpha je ze všech stran obalený displejem

** Xiaomi dnes ukázalo, jak si představuje smartphone budoucnosti ** Displej je skoro všude, tělo je vyrobeno z titanu ** Focení obstarává trojitý snímač s hlavním 108MPx foťákem, pro focení selfie stačí telefon otočit zády k vám

Martin Chroust | 119