MSN Direct: tajná funkce některých Garminů

V technických specifikacích některých nových navigačních přístrojů Garmin lze najít položku MSN Direct. Přestože tuto funkci nelze v České republice nijak využít, je dobré vědět, o co se jedná.

V úplné zkratce jde o podporu nového kanálu pro příjem informací, jež mohou, ale nemusí souviset s navigováním. MSN Direct je rádiová síť, kterou ve vybraných amerických městech provozuje Microsoft a šíří po ní informace: předpověď počasí, programy kin, lokální ceny paliva, všeobecné zprávy, ceny akcicí a podobné krátké textové nebo jednoduché grafické informace.

Prostřednictvím MSN Direct jsou dostupné také informace o dopravní situaci, které podle některých zdrojů kvalitou převyšují dopravní zprávy vysílané přes kanál RDS-TMC. Další možnou funkcí je bezdrátové posílání bodů do navigací – na internetové mapě Live najdete místo a klepnutím ho pošlete do Garminu. Technologie MSN Direct zvládne také přijmout zprávy z komunikačního programu Windows Live Messenger, s tím ale navigační zařízení zatím neumí pracovat.

Kávovar s předpovědí počasí

MSN Direct je placená služba. V ceně navigací Garmin jsou tři měsíce zdarma, potom si ale uživatel musí vybrat některou z nabídek. K dispozici je jednorázová platba 130 dolarů za doživotní používání nebo roční předplatné za 50 dolarů.

Ale ani v Americe není pokrytí službou MSN Direct stoprocentní. Podívejte se na mapu, kde jsou zelenými body zasažena jen důležitá města. Kromě toho ne v každém z nich jsou dostupné všechny služby, viz tato tabulka.

Jestli se o technologii a službách MSN Direct chcete dozvědět víc, podívejte se na oficiální web. Kromě navigací mohou rádiové informace přijímat například hodinky nebo domácí spotřebiče, třeba kávovar. Uživatelé kapesních zařízení na platformě Windows Mobile pak mohou MSN Direct zdarma vyzkoušet prostřednictvím této aplikace.

Váš názor Další článek: Hrajte si zadarmo s Windows Mobile

Témata článku: Funkce, Rádiová síť, Placená služba, Direct, Garmin, Jednorázová platba


Určitě si přečtěte