MSN Direct: tajná funkce některých Garminů

V technických specifikacích některých nových navigačních přístrojů Garmin lze najít položku MSN Direct. Přestože tuto funkci nelze v České republice nijak využít, je dobré vědět, o co se jedná.

V úplné zkratce jde o podporu nového kanálu pro příjem informací, jež mohou, ale nemusí souviset s navigováním. MSN Direct je rádiová síť, kterou ve vybraných amerických městech provozuje Microsoft a šíří po ní informace: předpověď počasí, programy kin, lokální ceny paliva, všeobecné zprávy, ceny akcicí a podobné krátké textové nebo jednoduché grafické informace.

Prostřednictvím MSN Direct jsou dostupné také informace o dopravní situaci, které podle některých zdrojů kvalitou převyšují dopravní zprávy vysílané přes kanál RDS-TMC. Další možnou funkcí je bezdrátové posílání bodů do navigací – na internetové mapě Live najdete místo a klepnutím ho pošlete do Garminu. Technologie MSN Direct zvládne také přijmout zprávy z komunikačního programu Windows Live Messenger, s tím ale navigační zařízení zatím neumí pracovat.

Kávovar s předpovědí počasí

MSN Direct je placená služba. V ceně navigací Garmin jsou tři měsíce zdarma, potom si ale uživatel musí vybrat některou z nabídek. K dispozici je jednorázová platba 130 dolarů za doživotní používání nebo roční předplatné za 50 dolarů.

Ale ani v Americe není pokrytí službou MSN Direct stoprocentní. Podívejte se na mapu, kde jsou zelenými body zasažena jen důležitá města. Kromě toho ne v každém z nich jsou dostupné všechny služby, viz tato tabulka.

Jestli se o technologii a službách MSN Direct chcete dozvědět víc, podívejte se na oficiální web. Kromě navigací mohou rádiové informace přijímat například hodinky nebo domácí spotřebiče, třeba kávovar. Uživatelé kapesních zařízení na platformě Windows Mobile pak mohou MSN Direct zdarma vyzkoušet prostřednictvím této aplikace.

Váš názor Další článek: Hrajte si zadarmo s Windows Mobile

Témata článku: Rádiová síť, Jednorázová platba, Funkce, Placená služba, Direct


Určitě si přečtěte

RECENZE: Huawei P Smart – kovové dvojče má o jedno oko méně

RECENZE: Huawei P Smart – kovové dvojče má o jedno oko méně

** Kvalitní střední třída s protáhlým displejem ** Stejný jako Honor 9 Lite, přesto se liší v drobnostech ** Fotoaparát už se barev nebojí

Martin Herodek | 11

Máme eSIM v hodinkách. Podívejte se, jak probíhala instalace

Máme eSIM v hodinkách. Podívejte se, jak probíhala instalace

** Konec teorie, často skloňovaná eSIM se v ČR konečně dostává do praxe ** eSIM jsme si poprvé vyzkoušeli u LTE verze hodinek Samsung Galaxy Watch (46mm) ** Jak eSIM vypadá, a jak probíhá její samotná „instalace“?

Martin Chroust | 45

RECENZE: Motorola One — iPhone X s Androidem One

RECENZE: Motorola One — iPhone X s Androidem One

** Střední třída bez zastaralých řešení ** Povedený design dává svou inspiraci hodně najevo ** Zajímavá alternativa, pokud vás Nokie neoslovují

Martin Herodek | 17

RECENZE: Xiaomi Mi 8 Lite — zaděláno na vánoční bestseller

RECENZE: Xiaomi Mi 8 Lite — zaděláno na vánoční bestseller

** Xiaomi Mi 8 Lite má velmi dobrý poměr ceny a výkonu ** Zadní strana s gradientem není všechno a dnes ji skoro každý ** Vlastnosti často dražších modelů vyvažují zbytečné kroky vedle

Jakub Vrbacký | 21