MTBGuru: nahrajte své výlety s GPS na web

MTBGuru (www.mtbguru.com) je webové stránka, na které turisté, běžci, cyklisti a lyžaři mohou nahrávat a vzájemně sdílet své výlety a trasy. Ty se potom zobrazí na mapě Google Maps, zjistíte mnoho různých informací od výškového a rychlostního profilu přes přesné parametry v podobě rychlosti, délky, převýšení až k hodnocení trasy autorem a poznámkám.


Titulní strana MTBGuru

Ačkoli jde o zahraniční projekt, který je v angličtině, využívají ho i lidé z České republiky. Najdete na něm hodně českých výletů, a sami můžete přidat další. Stačí vám k tomu záznam z GPS přístroje ve formátu GPX. Z turistických navigátorů Garmin se dá přímo stáhnout (modely s paměťovou kartou), případně se nahraje do programu MapSource a z něj do GPX uloží. Jiné navigační přístroje také často ukládají do GPX, nebo se jejich formáty dají převést. Pro převod doporučuji jednoduchý program ITN Converter nebo výkonný, ale složitější GPSBabel.

Na webu MTBGuru se zaregistrujte, nahrajte GPX ze svého výletu a polovina práce je hotova. Potom už stačí jen změnit název, přidat hodnocení, komentář a vybrat, jestli trasa bude veřejná, nebo pouze k vaší osobní potřebě. K trase lze přidat také fotografie, MTBGuru je podle času v hlavičce EXIF dokáže přiřadit přesně k místům, kde byly pořízeny.

 
Těsně po nahrání • nastavení a úprava parametrů • hotová stránka

Z pozice uživatele můžete trasy vyhledávat na mapě. Před tím si nastavte si domácí souřadnice tlačítkem Set Home, služba si je zapamatuje a příště se otevře přímo na tomto místě. Můžete filtrovat pouze aktivity, které vás zajímají. Vybranou trasu lze zobrazit na mapě Google Earth, můžete si také stáhnout zdrojový soubor GPX pro použití ve svém navigačním přístroji.


Přehled mých výletů

Podívejte se na ukázky některých tras:

Podobných služeb je na internetu víc. MTBGuru je ale jednoduchý, funkční a navíc aktivní; neustále se na něm objevují nové trasy.

Diskuze (3) Další článek: Sony Ericsson K200i od nás dostane...

Témata článku: GPS, Web, Výlet, Zdrojový soubor


Určitě si přečtěte

Ohebný Samsung v prvních recenzích. Všichni křičí wooow! a ukazují na čáru uprostřed displeje

Ohebný Samsung v prvních recenzích. Všichni křičí wooow! a ukazují na čáru uprostřed displeje

** Představen byl v únoru, do rukou testerů se dostává až teď ** Řeč je o skládacím Samsungu Galaxy Fold ** Sesbírali jsme první dojmy z dvoudisplejové skládačky.

Martin Chroust | 17

Nový Honor 20 a Honor 20 Pro: skvělé telefony zraněné politikou

Nový Honor 20 a Honor 20 Pro: skvělé telefony zraněné politikou

** Honor 20 a 20 Pro míří na vyšší střední třídu telefonů ** Zaujmou hlavně dírkou v displeji a čtyřmi fotoaparáty na zadní straně ** Uvedení následuje těsně po agresivním kroku USA, ohrožujícím celou budoucnost Huawei a Honoru

Tomáš Holčík, Filip Kůžel | 85

Jak správně dobíjet baterie současných mobilů? Pozor na zastaralé návyky

Jak správně dobíjet baterie současných mobilů? Pozor na zastaralé návyky

Baterie v mobilních zařízeních se vyvíjejí, i když možná ne tak rychle jako některé jiné komponenty. Přesto už s dnešními články není žádoucí pracovat jako kdysi s NiCd bateriemi.

Jan Láska | 125