Navicore 2007: nová verze navigace pro mobily

Navicore oznámil, že chystá a od listopadu hodlá prodávat novou verzi softwarové navigace Navicore Personal 2007. Stejně jako předchozí verze je určena pro smartphony se Symbianem, nově ale také pro linuxový tablet Nokia 770.

Klepněte pro větší obrázek
Navicore Personal 2006 na displeji mobilu

Nový Navicore bude opět navigace určená převážně pro použití v automobilu. I když výrobce zákazníky láká na jízdu na kole nebo na pěší vycházky, mapy jsou pouze silniční. Kromě Tele Atlasu nyní Navicore používá i mapy Navtequ. Věřme, že pro naši republiku vybere tu lepší variantu.


 
Obrazovky nového Navicoru

Novinky

1. Bylo údajně vylepšeno mapové pokrytí, ale neznáme žádné detaily. Kromě Evropy začne Navicore nabízet i mapy Severní Ameriky a vybraných zemí v Africe a Asii.

2. K podporovaným plaftormám přibyl linuxový tablet Nokia 770. Ten se však u nás neprodává a v tomto případě je to asi škoda, protože na velkém displej by navigace mohla být velmi použitelná. Navicore jinak podporuje Symbian S60 (včetně verze 3rd Edition), S80 a UIQ 3.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Navicore na Nokii 770

3. Služba Navicore Update online service poskytne online aktualizace dat prostřednictvím mobilní datové sítě. Neuvádí se, jestli tímto způsobem bude možné aktualizovat i mapové podklady, které jinak Navicore ukládá na paměťové kartě. Moc tomu ale nevěřím, protože tím by se výrobce určitě pochlubil. Možná však bude aktualizace bodů zájmu.

4. Uživatelé, kteří si koupili nebo koupí starší verzi Navicore Personal v době od 1. září 2006 do 31. ledna 2007, budou mít možnost získat nový produkt zdarma. Budou si ho moci stáhnout prostřednictvím služby Navicore Update online service.

5. Dopravní informace. Navicore Personal sice nepodporuje RDS-TMC, data o dopravní situaci ale bude možné stahovat prostřednictvím GPRS. Stejným způsobem se navigace dovybaví databází policejních radarů. Zůstává otázka, jaké země budou u těchto dvou služeb podporovány.

Navicore Personal 2007 se začne prodávat v listopadu. Bude k dispozici jako samostatný software nebo v balíčku s příslušenstvím. V něm zřejmě bude i nejmenší bluetoothová GPS na světě. Cena ani jedné varianty však nebyla zveřejněna.

Klepněte pro větší obrázek
Prodejní balení

Diskuze (2) Další článek: Nejmenší a nejlehčí bluetoothová GPS na světě

Témata článku: Mobil, Nov, Nová verze, Verze


Určitě si přečtěte

RECENZE: Huawei Nova 3 — vysvitla cenově dostupná hvězda

RECENZE: Huawei Nova 3 — vysvitla cenově dostupná hvězda

** Nova 3 je smartphone pro mladé a náročnější uživatele ** Obsahuje špičkovou výbavu, nešetřilo se skoro nikde ** Potěší hlavně baterie s dobrou výdrží a 3,5mm jack

Jan Láska | 22

RECENZE: Samsung Galaxy A50 — střední třída s minimem kompromisů

RECENZE: Samsung Galaxy A50 — střední třída s minimem kompromisů

** Samsung se letos zaměřil na střední třídu, a my jsme otestovali další výsledek jeho snažení ** Galaxy A50 vás naláká na skvělý displej, velkou baterii a trojitý fotoaparát ** Plastová konstrukce nevadí, vůbec poprvé jsme si Samsungů vyzkoušeli optickou čtečku otisků prstů.

Martin Chroust | 10

RECENZE: Xiaomi Mi A2 — průbojnější pokračovatel rodu

RECENZE: Xiaomi Mi A2 — průbojnější pokračovatel rodu

** Displej 18 : 9 jde udělat bez výřezu, hurá! ** Zapomeňte na paměťovou kartu a jack ** Čistý Android One je hodně svižný

Ondrej Papánek | 50

Návod: Jak získat neomezený mobilní internet na léto za 100 Kč

Návod: Jak získat neomezený mobilní internet na léto za 100 Kč

** Jedinečná šance okusit neomezený internet v mobilu od T-Mobilu ** Twist karta s kreditrem 200 Kč aktuálně v Bille za 99,90 Kč ** Surfovat neomezeně můžete celé léto, dokonce i v roamingu

Filip Kůžel, Aleš Pospíšil | 64