Navicore 2007: nová verze navigace pro mobily

Navicore oznámil, že chystá a od listopadu hodlá prodávat novou verzi softwarové navigace Navicore Personal 2007. Stejně jako předchozí verze je určena pro smartphony se Symbianem, nově ale také pro linuxový tablet Nokia 770.

Klepněte pro větší obrázek
Navicore Personal 2006 na displeji mobilu

Nový Navicore bude opět navigace určená převážně pro použití v automobilu. I když výrobce zákazníky láká na jízdu na kole nebo na pěší vycházky, mapy jsou pouze silniční. Kromě Tele Atlasu nyní Navicore používá i mapy Navtequ. Věřme, že pro naši republiku vybere tu lepší variantu.


 
Obrazovky nového Navicoru

Novinky

1. Bylo údajně vylepšeno mapové pokrytí, ale neznáme žádné detaily. Kromě Evropy začne Navicore nabízet i mapy Severní Ameriky a vybraných zemí v Africe a Asii.

2. K podporovaným plaftormám přibyl linuxový tablet Nokia 770. Ten se však u nás neprodává a v tomto případě je to asi škoda, protože na velkém displej by navigace mohla být velmi použitelná. Navicore jinak podporuje Symbian S60 (včetně verze 3rd Edition), S80 a UIQ 3.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Navicore na Nokii 770

3. Služba Navicore Update online service poskytne online aktualizace dat prostřednictvím mobilní datové sítě. Neuvádí se, jestli tímto způsobem bude možné aktualizovat i mapové podklady, které jinak Navicore ukládá na paměťové kartě. Moc tomu ale nevěřím, protože tím by se výrobce určitě pochlubil. Možná však bude aktualizace bodů zájmu.

4. Uživatelé, kteří si koupili nebo koupí starší verzi Navicore Personal v době od 1. září 2006 do 31. ledna 2007, budou mít možnost získat nový produkt zdarma. Budou si ho moci stáhnout prostřednictvím služby Navicore Update online service.

5. Dopravní informace. Navicore Personal sice nepodporuje RDS-TMC, data o dopravní situaci ale bude možné stahovat prostřednictvím GPRS. Stejným způsobem se navigace dovybaví databází policejních radarů. Zůstává otázka, jaké země budou u těchto dvou služeb podporovány.

Navicore Personal 2007 se začne prodávat v listopadu. Bude k dispozici jako samostatný software nebo v balíčku s příslušenstvím. V něm zřejmě bude i nejmenší bluetoothová GPS na světě. Cena ani jedné varianty však nebyla zveřejněna.

Klepněte pro větší obrázek
Prodejní balení

Diskuze (2) Další článek: Nejmenší a nejlehčí bluetoothová GPS na světě

Témata článku: Nová verze, Mobil, Nov, Verze


Určitě si přečtěte

RECENZE: Huawei Mate 20 Pro — génius s hromadou technologií, které si zamilujete

RECENZE: Huawei Mate 20 Pro — génius s hromadou technologií, které si zamilujete

** Huawei vyrobilo nejinovativnější smartphone současnosti ** Obsahuje čtečku v displeji a podporuje zcela nový typ paměťovek ** Prvotřídní displej, foťák Leica a dlouhá výdrž jsou největší přednosti

Jan Láska | 73

RECENZE: Samsung Galaxy J6 je základ pro nenáročné. Vyčnívá jen AMOLED

RECENZE: Samsung Galaxy J6 je základ pro nenáročné. Vyčnívá jen AMOLED

** Otestovali jsme nový model spadající do nejnižší řady Galaxy J ** Část funkcí si bere od Galaxy A6, kovové tělo však nahradil kvalitní plast ** I tak se ale novinka prodává za 6 500 Kč. Není to trochu moc?

Martin Chroust | 22

Máme eSIM v hodinkách. Podívejte se, jak probíhala instalace

Máme eSIM v hodinkách. Podívejte se, jak probíhala instalace

** Konec teorie, často skloňovaná eSIM se v ČR konečně dostává do praxe ** eSIM jsme si poprvé vyzkoušeli u LTE verze hodinek Samsung Galaxy Watch (46mm) ** Jak eSIM vypadá, a jak probíhá její samotná „instalace“?

Martin Chroust | 45

RECENZE: Apple Watch Series 4 — o parník před konkurencí

RECENZE: Apple Watch Series 4 — o parník před konkurencí

** Apple Watch se po letech dočkaly vylepšeného designu ** Hlavní změnou je větší displej s tenčími rámečky ** Zlepšila se však i výbava a použité senzory

Martin Miksa | 186

MEGATEST: Srovnání 18 přenosných reproduktorů

MEGATEST: Srovnání 18 přenosných reproduktorů

** Bezdrátové reproduktorů jsou mraky. Jak se nespálit? ** Některé se hodí spíše na doma, jiným si líbí i venku ** Časopis Computer otestoval 18 modelů s cenami do 4 a 6 tisíc

Jakub Michlovský | 15

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 6 Pro — Proč měnit, co skvěle funguje?

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 6 Pro — Proč měnit, co skvěle funguje?

** Osvědčený recept z dílny Xiaomi, který pořád funguje ** NFC a USB-C se řadě Redmi bohužel stále vyhýbá ** Ve srovnání s předchůdcem pouze kosmetický facelift

Martin Herodek | 24