Navigace Googlu oficiálně pro Android 1.6, načerno i v Evropě

V podstatě vše důležité vystihuje samotný nadpis této bleskovky. Google představil svou off-board automobilovou navigační aplikaci při uvedení Motoroly Droid, prvního telefonu na systému Android 2.0. Rázem se objevily dotazy, zda bude revoluční navigace dostupná i pro starší systémy Android a ostřeji, zda ji Google rozšíří i na další platformy. Odpověď na první část tedy již známe: ano, američtí zákazníci si mohou navigaci stáhnout z Marketu i do přístrojů T-Mobile G1 a myTouch 3G, u nás známého jako HTC Magic.


Ukázka z navigační aplikace Google Maps Navigation

Možná si kladete otázku, proč u Google Maps Navigation píši slovo "revoluční". Mohl bych zmínit hlasové "googlovské" hledání, integraci Street View a živou dopravní situaci, nicméně hlavní příčinou zůstává cena. Všichni výrobci podobných off-board navigačních aplikací, a že jich není málo, si za své produkty nechávají platit paušální poplatky. Pokud se navigace Googlu rozšíří i na další platformy, konkurence jednoduše zanikne.


Praktická ukázka funkce Street View v navigaci

A nyní trošku černoty. Engadget upozorňuje na další částečné vítězství skupiny na oblíbeném serveru XDA Developers. Navigaci Googlu se podařilo vypreparovat a zprovoznit na starší T-Mobile G1. Na jásání je však ještě chvíli čas, zatím zůstává několik problémů: jak již bylo řečeno v prvním článku, navigace funguje korektně zatím pouze v USA, v Evropě nemá Google potřebné licence na mapových podkladech. A co víc, upravená navigace pozná, že se uživatel připojuje mimo oblast USA anebo Kanady a nedovolí další komunikaci. Zatím tedy nezbývá, než uživatelům v USA a Kanadě tiše závidět.

Diskuze (12) Další článek: Windows Live Messenger součástí Nokia Messaging

Témata článku: HTC Magic, T-Mobile G1, #Android


Určitě si přečtěte

Jak na platby mobilem a chytrými hodinkami? Vše, co potřebujete vědět

Jak na platby mobilem a chytrými hodinkami? Vše, co potřebujete vědět

** V Česku máme mnoho možností, jak platit bezkontaktně ** Na výběr jsou různé platformy i typy zařízení ** Co je potřeba udělat, abyste mohli platit taky?

Jan Láska | 65

RECENZE: Honor 8X — obr téměř bez chyb

RECENZE: Honor 8X — obr téměř bez chyb

** 6,5" displej nemusí nezbytně znamenat nepoužitelně velkou plácačku ** Výbava nezklame, až na zastaralý microUSB konektor ** Zásadní inovace nečekejte, ale ve střední třídě to (zatím) nevadí

Martin Herodek | 61

RECENZE: Honor View 20 je zatím nejdražší a suverénně nejlepší Honor

RECENZE: Honor View 20 je zatím nejdražší a suverénně nejlepší Honor

** Kvůli selfie kameře prostřelili displej. Rušivé? Ne, za chvíli o ní nevíte. ** Procesor Kirin 980 má síly na rozdávání, o výkon se nebojte ** Můžete mít 128GB nebo dvojnásobné 256GB úložiště

Jakub Michlovský | 29