Navigace Navigon vstupují na český trh

Na český trh se dostává další výrobce přenosných a softwarových navigačních systémů, německý Navigon. Není to žádný outsider, v západní Evropě často vítězí ve srovnávacích testech a například v grafickém prostředí nemá konkurenci. Z pohledu českého uživatele je určitou nevýhodou použití map Navtequ, které nemají Česko tak dobře zpracované jako konkurenční Tele Atlas. Český distributor, společnost Agora Plus, snad právě z tohoto důvodu nabízí možnost bezplatného upgradu map, který je očekáván v září. Tato nabídka ale platí jen pro verze s mapami kompletní Evropy, ne pro regionální varianty.

Další informace najdete na www.navigon.cz.

Klepněte pro větší obrázek
Navigon 7100

Tisková zpráva

Brno 4. 7. 2007 – V červnu vstoupila na český trh společnost NAVIGON. Jedná se o předního světového dodavatele vyspělého navigačního softwaru, hardwaru a přenosných GPS zařízení. O kvalitě řešení NAVIGON hovoří fakt, že je formou OEM využívají mnozí renomovaní výrobci navigačních systémů a automobilů, včetně společností SONY, SEAT nebo BMW. Na českém trhu bude NAVIGON zastupovat brněnská společnost AGORA plus, a. s., která má dlouhodobé zkušenosti s distribucí GPS, GSM a zálohovacích zařízení.

AGORA plus bude nejen dodávat kompletní sortiment výrobků do české prodejní sítě, ale bude zajišťovat rovněž podporu prodejců a koncových zákazníků a bude provozovat servisní středisko pro značku NAVIGON v ČR a SR. Výrobky NAVIGON budou mít v České republice dvouletou záruku. Již na začátku července uvede NAVIGON na náš trh k současným modelům 3110 a 7000T i dvě světové novinky NAVIGON 5100 a 7100.

GPS přístroje NAVIGON získávají prestižní ocenění za design a díky svému provedení tvoří luxusní doplněk každého automobilu. S vkusným designem se snoubí profesionální navigační funkce, které odrážejí filozofii firmy – vyvíjet navigační zařízení, která poskytují řidiči více funkcí než jen nalezení cesty z bodu A do bodu B. Mezi unikátní vlastnosti patří například vedení knihy jízd nebo funkce RealityView, která ve vybraných lokalitách zobrazuje na displeji přístroje realistický pohled na danou lokalitu včetně detailů, jako jsou např. okolní budovy. Další funkce, asistent pro jízdní pruhy, pak včas řidiče upozorní na nutnost změny jízdního pruhu před odbočením.

Německá společnost NAVIGON byla založena v roce 1991. V současnosti je jedním z předních dodavatelů navigačních systémů na světě. NAVIGON dodává vlastní přenosné navigační systémy a software. Ve spolupráci s předními výrobci spotřební elektroniky vyvíjí kvalitní GPS řešení pro PDA, kapesní počítače a mobilní telefony. Součástí nabídky Navigonu jsou rovněž profesionální navigační řešení pro správu a logistiku firemního vozového parku a komponenty pro asistenční systémy pro řidiče. Společnost má v současnosti zastoupení v Evropě, Asii a Severní Americe.

Diskuze (12) Další článek: Nokia připravuje modely 5310 a 3555

Témata článku: Vkusný design, Trh, Český trh, Přední dodavatel, Kompletní sortiment, Český, Vstup, Outsider


Určitě si přečtěte

Vybíráme 13 smartphonů s nejlepším poměrem ceny a výkonu pod stromeček

Vybíráme 13 smartphonů s nejlepším poměrem ceny a výkonu pod stromeček

** Hledáme smartphone, který nestojí jmění, ale přitom je kvalitní ** Podle hlediska ceny a výkonu jsme vybrali 13 nejvýhodnějších modelů ** Připravte si šest až čtrnáct tisíc korun

Jan Láska | 95

RECENZE: Redmi Note 9 Pro – impérium vrací úder

RECENZE: Redmi Note 9 Pro – impérium vrací úder

** Redmi Note 9 Pro se chlubí čtveřicí snímačů s až 64Mpx rozlišením ** 5 020mAh baterie zajistí dobrou výdrž a podporuje až 30W dobíjení ** Snapdragon 720G ve spolupráci s 6GB RAM zajistí dostatek výkonu

Milan Měchura | 21